12345 (3 głosów, średnia: 4,67 z 5)

Dragon Ball Z online

Dragon Ball Z – japoński serial animowany, kontynuacja anime Dragon Ball opartego na mandze o tym samym tytule stworzonej przez Akirę Toriyamę.

Dragon Ball Z (jap. ドラゴンボールZ(ゼット) Doragon Bōru Zetto) – japoński serial animowany, kontynuacja anime Dragon Ball opartego na mandze o tym samym tytule stworzonej przez Akirę Toriyamę. Seria opowiada o kolejnych przygodach Son Goku i jego przyjaciół. Bohaterowie stają się coraz silniejsi i muszą stawiać czoła coraz to silniejszym przeciwnikom. Wyprodukowane przez Toei Animation anime było oryginalnie emitowane na kanale Fuji TV od 26 kwietnia 1989 do 31 stycznia 1996 i liczyło łącznie 291 odcinków.

Opis fabuły Dragon Ball Z

Fabuła Dragon Ball Z pokrywa się z rozdziałami 195-519 mangi Dragon Ball. W oryginalnej wersji japońskiej podzielona jest ona na 4 sagi, jednak można również spotkać się z innymi podziałami.

Dragon Ball Z online

Dragon Ball Z online

 

 

 

 

 

 

 

Saga Saiyan Dragon Ball Z (odcinki 1-35)

Od pokonania odrodzonego Piccolo przez Son Goku na 23-cim Tenkaichi Budōkai mija 5 lat. Goku ożenił się z Chichi i wraz z jej ojcem zamieszkał w pobliżu swojej starej chatki. W międzyczasie rodzi się mu syn, którego na cześć jego adopcyjnego dziadka nazwał Son Gohanem. Gdy Gohan ma 4 lata Goku postanawia wraz z nim pojechać na spotkanie ze starymi przyjaciółmi do Żółwiej Chaty. Tego dnia na Ziemię przybywa kosmiczny wojownik Raditz, który odkrywa, że populacja ziemska nadal istnieje, co oznaczało, że zawiódł wojownik wysłany w celu jej eksterminacji. Goku i Piccolo odkrywają jego ogromną moc, zaś rozwścieczony kosmita przybywa do Żółwiej Chaty, gdzie bez problemu obezwładnia Krillina i pyta się głównego bohatera, dlaczego nie wybił on Ziemian. Goku w tym momencie poznaje prawdę o sobie – jest tak naprawdę kosmitą z wojowniczej rasy Saiyan wysłanym na Ziemię w celu wymordowania jej populacji, a jego prawdziwe imię to Kakarot, brat Raditza. Genialny Żółw wspomina, że gdy stary Son Gohan odnalazł małego Goku leżał on w tajemniczym statku kosmicznym o kształcie kuli i że był on bardzo agresywnym dzieckiem do czasu kiedy uderzył się w głowę co spowodowało, że zapomniał o sobie i o swojej misji. Raditz porywa małego Gohana i stawia Goku ultimatum, że zabije mu syna jeśli ten nie przyniesie mu do następnego dnia stu trupów. Goku postanawia ścigać brata, jednak do Żółwiej Chaty przybywa Piccolo twierdzący, że Goku nie dałby sobie rady z kosmitą w pojedynkę. Dwaj śmiertelni wrogowie postanawiają połączyć siły i powstrzymać Raditza. Goku odnosi sporo ran, co doprowadza Gohana do furii i ujawnienia się jego ogromnej siły. Saiyanin jednak okazuje się zbyt potężny jak na siły Goku i Piccolo. Ostatecznie bohaterowie odnoszą pyrrusowe zwycięstwo. Piccolo, choć zabił Raditza, pozbawił życia też Goku, który postanowił się poświęcić przytrzymując brata by nie uciekł przed zabójczą techniką. Przed dobiciem Saiyana Piccolo mówi mu, że Goku zostanie wskrzeszony przez spełniające życzenia Smocze Kule, jednak Raditz mówi, że informacja ta trafia przez komunikator do dwóch innych Saiyan – Nappy i Vegety, którzy decydują się zdobyć je by osiągnąć nieśmiertelność. Saiyanie ci mają być jeszcze silniejsi, jednak przybyć mogą dopiero za rok.

Wojownicy postanawiają trenować do czasu przybycia kosmitów. Piccolo porywa Gohana by wyzwolić jego potencjał bojowy, Bóg i Mr. Popo chcą wyszkolić Krillina, Yamchę, i innych ludzkich wojowników, zaś przebywający w Zaświatach Goku ma przebiec Drogę Węża, którą dotrze do swojego kolejnego mistrza – Króla Światów. Po kilku zabawnych perypetiach Król Światów decyduje się nauczyć Goku techniki zwanej Kaiōkenem, która zwiększy jego siłę, a także techniki o nazwie Genkidama, która pozwala mu wytworzyć potężną kulę mocy złożoną z mocy istot żyjących na planecie.

Okazuje się, że Saiaynie przybyli na Ziemię wcześniej, niż powiedziano. Do walki z nimi stają Gohan, Piccolo, Krillin, Yamcha, Tenshinhan i Jiaozi, jednak wskrzeszony Goku musi się wydostać z Zaświatów, przez przyjaciele co będą musieli na niego poczekać. Niestety do przybycia Goku giną Yamcha, Jiaozi, Tenshinhan i osłaniający Gohana Piccolo, co doprowadza również do śmierci Boga i zniknięcia Smoczych Kul. Po przybyciu na Ziemię Goku rozprawia się z Nappą, który zostaje dobity przez Vegetę. Zdając sobie sprawę z potencjału drugiego Saiyana Goku nakazuje Gohanowi i Krilinowi uciec, jednak ci czując ich niebezpieczną walkę postanawiają wrócić i pomóc Goku. Vegeta wytwarza sztuczny księżyc i zmienia się w Ōzaru co stanowi śmiertelne zagrożenie, jednak zostaje mimo wszystko pokonany przez Goku i Yajirobe, który odcina kataną Saiyanowi ogon. Obolały Vegeta nie daje za wygraną i postanawia walczyć dalej, przez co Goku jest zmuszony do użycia Genkidamy, jednak jest na tyle obolały, że pomóc musi mu w tym Krillin, który tworzy ją i rzuca w Vegetę. Saiyanin omija kulę, która leci w kierunku Gohana, jednak ten odbija ją prosto we wroga. Mimo to Vegeta nadal pozostał przy życiu. Gohan, który odzyskuje ogon, przypadkowo spojrzał na sztuczny księżyc, co doprowadza go do przemiany w Ōzaru. Gohan walczy z Vegetą i choć temu drugiemu udało się obciąć mu ogon, to jednak ogromne małpie ciało spadło na Saiyana ostatecznie go pokonując. Ledwo żywy Vegeta dociera do swojego statku. Krillin postanawia go dobić, jednak ostatecznie na prośbę Goku nie robi tego pozwalając Vegecie uciec.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dragon_Ball_Z