12345 (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Johnny Test

Johnny Test – kanadyjsko-amerykański serial animowany wyprodukowany w 2005 roku przez studio Warner Bros. Serial jest emitowany w Polsce na kanale Cartoon Network od 2 kwietnia 2007 roku. Od 22 maja 2014 roku serial był emitowany w TV Puls 2.

Opis fabuły Johnny Test

Johnny jest jedenastolatkiem mieszkającym w Świnioszycach (ang. Porkbelly). Ma dwie 13-letnie siostry – Susan i Mary – są one szalonymi dziewczynkami, pracujące w swoim laboratorium. Johnny testuje dla swoich sióstr różne niebezpieczne wynalazki. Główny bohater ma swojego najwierniejszego przyjaciela – psa wabiącego się Dukey.
Bohaterowie
Główne
Rodzina Testów

Jonathan „Johnny” Test / Johnny X – chłopiec mieszkający w Świnioszycach. Ma dwie genialne siostry bliźniaczki, Susan i Mary, które często wykorzystują go w roli królika doświadczalnego. Przez to jego życie jest pełne niezwykłych wydarzeń (i wypadków). Często dręczy swoje siostry, żeby mu wybudowały coś, co mu pomoże w swoich zachciankach, za co bierze udział w ich eksperymentach. Nosi czarną koszulkę z żółtym znakiem radioaktywnym i ciemnozielone spodnie. Ma włosy koloru blond z czerwonymi końcówkami, a jego fryzura wygląda jak płomień, stąd przezwisko „płomiennowłosy”. Nie lubi chodzić do szkoły. Jego najgorszym przedmiotem jest matematyka. Jako Johnny X ma huraganowe ręce i zmiennokształtną moc. Potem Susan i Mary dodały mu ogniste tylne wyziewy (ogniste bąki). W odcinku Powrót Johnny’ego X (2) mógł też latać.
Dukey / Super Dukey – pies Johnny’ego. Jest on również jego najlepszym przyjacielem. Mary i Susan eksperymentowały na nim i przez to zaczął mówić oraz zachowywać się jak człowiek. Lubi pić kawę. Pochodzi ze schroniska dla psów. Nie lubi ryzykować. Często woła Wiej! gdy zbliża się niebezpieczeństwo. Jako Super Dukey potrafi latać, w odcinku Johnny X Nowy początek posiadał zmiennokształtną moc.
Susan i Mary Test – bliźniaczki, siostry Johnny’ego. Są geniuszkami i mają własne laboratorium. Tata nie pozwala im robić eksperymentów genetycznych z użyciem ludzkiego DNA, dlatego czasem wykorzystują DNA zwierząt. Robią dla Johnny`ego dużo rzeczy.
Pan Hugh Test – ojciec Johnny’ego, Susan i Mary. Nie pozwala swoim dzieciom na wiele rzeczy. Zwykle jest zestresowany, gdy gubi swój ulubiony but. Lubi sprzątać i gotować klopsy, które nikomu z jego rodziny nie smakują. Wpada w histerię, kiedy w domu nie jest czysto.
Pani Lila Test – matka Johnny’ego, Susan i Mary. Jest bardzo zapracowana.

Pozostali bohaterowi Johnny Test

Eugene „Bling-Bling Boy” Hamilton – przyjaciel a czasami, wróg Johnny’ego i Dukeya. Nie chce wrócić do szkoły, bo jego eksperyment genetyczny zjadł rękę profesorowi. Zrobiłby wszystko, żeby umówić się z Susan, ale nigdy mu się to nie udało.
Gil – chłopak z sąsiedztwa. Susan i Mary go kochają, ale dla niego są one praktycznie niewidzialne. Przyjaciel Johnny’ego.
Pan Black i pan White – dwaj agenci. Często zwracają się o pomoc do Susan, Mary i Johnny’ego. Pomimo nazwisk pan Black ma jasną skórę i białe włosy, a pan White ciemną skórę i czarne włosy. Co ciekawe, w odcinku Johnny X, agenci byli wrogami Johnny’ego.
Mitchell „Bumper” Randalls – zwykły chłopak, który nie lubi Johnny’ego. Ma piegi, jest brzydki i ma rude włosy. Nie dowiadujemy się o nim wiele. Chodzi z Johnnym do tej samej szkoły i dokucza młodszym.
Sissy Blakely – koleżanka Johnny’ego, która jest lepsza w sporcie, oraz w grach video od niego. Podkochuje się w Johnnym, ale ukrywa to przed nim. Na jej włosach znajduje się czerwone pasemko w kształcie błyskawicy.

 

Źródło:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Johnny_Test