12345 (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Kim Kolwiek bajki online dla dzieci

Kim Kolwiek (ang. Kim Possible, 2002–2007) – amerykański serial animowany wyprodukowany dla Disney Channel w 2002 roku.

Serial ukazuje się na kanale Disney Channel, od 2006 również w Polsce. Powstały także filmy animowane na podstawie serialu i są to: „Kim Kolwiek: Szatański plan”, „A Sitch in Time” oraz „Graduation”. Serial ten przestał być nadawany 31 marca 2014 roku. Obecnie nie jest emitowany z powodu zbyt brutalnej przemocy i niskiej oglądalności w godzinach nocnych (lata 2011-2014), ponieważ Disney Channel w Polsce musiał zrezygnować z emisji kreskówek na rzecz siostrzanych kanałów Disney XD i Disney Junior[potrzebne źródło].

Od 21 grudnia 2007 jest wydawane czasopismo Kim Kolwiek.

Opis fabuły

Serial opowiada o rudowłosej nastolatce Kim Kolwiek, która jest agentką oraz jej niezdarnym koledze o imieniu Ross Rabiaka. Na co dzień zajmują się ratowaniem świata od zagłady z rąk czarnych charakterów, w tym szalonego Dr Drakkena i jego asystentki Strzygi na czele. Naturalnie nie mogą oni zapominać o codziennych obowiązkach takich jak choćby szkoła czy praca… Kim Kolwiek można by nazwać dziewczęcym odpowiednikiem Supermana. Rano chodzi do szkoły, a wieczorami i nocami walczy ze złem i ratuje świat. Potrafi zatrzymać lawinę, wsadza do wiezienia kryminalistów. Dla Kim nie ma rzeczy niemożliwych.

Kim Kolwiek online

Kim Kolwiek online

Główni Bohaterowie

Kimberly „Kim” Anna Kolwiek (ang. Kimberly Ann Possible)
Wygląd: Długie rude włosy i zielone oczy.
Wiek: Serie 1-2: 16 lat. Seria 3: 17. Seria 4: 18 lat
Opis: Główna bohaterka. Uczennica szkoły wyższej w Middletton, a zarazem „agentka” ratująca świat przed zagładą z rąk czarnych charakterów. Kimmie jest cheerleaderką, z czego można wywnioskować, iż jest bardzo zwinna. Odznacza się także wielką ambicją, co nieraz prowadzi ją do kłopotów. Lubi się chwalić i traktuje innych z wyższością, szczególnie Rossa. Zbiera pluszmutanty (ang. „Cuddlebudys”), a jej ulubiony to pangur, którego nie pozwala nawet prać. Jej ulubiony sklep z odzieżą to Club Banana, gdzie dostaje zresztą pracę (4 seria)..Jej przyjaciółka jest Monique.

Ross Rabiaka (ang. Ron Stoppable)
Wygląd: Blondyn, brązowe oczy, piegi.
Wiek: Serie 1-2: 16 lat. Seria 3: 17. Seria 4: 18
Opis: Najlepszy przyjaciel Kim, a od momentu pocałunku w filmie „Szatański Plan” (ang. So The Drama) jej chłopak. Towarzyszy jej w niemal każdej misji. Ma rozczochrane blond włosy, brązowe oczy, piegowatą twarz i duże uszy. Właściciel kretoszczura Rufusa, którego nosi w kieszeni. Ulubione powiedzonko (ang. catchfrase) Rossa to „Bazooka!”. Chłopak jest bardzo niezdarny, lecz bez niego żadna misja Kim nie powiodła by się i nie byłoby tylu zabawnych sytuacji. Uratował świat w filmach „Było, jest i będzie” i „Zakończenie Studiów!”. Posiada starożytną małpią moc (ang. Mistic Monkey Power). Ross uwielbia tacos, burrito, nachos oraz danie własnej roboty Tanacho (połączenie tacos i nachos). W czwartej serii zostaje członkiem szkolnej drużyny futbolowej (w poprzednich seriach był maskotką drużyny), a także dostaje pracę w SmartyMarcie (dział zoologiczny). Nierzadko przez jego niezdarność w trakcie misji z Kim, niszczy misterne plany złoczyńców. Posiada również wiele ukrytych talentów, np. konstruktorski. W odcinku „Bad Boy” okazuje się, iż doskonale sprawdza się jako jeden ze złoczyńców. W jednej z rozmów z Nauczycielem [Pilnikiem] ocenia się jako ambitnego ucznia. Dowiadujemy się wtedy,iż ma średnią 3.00 . W czwartej serii jego średnia wynosiła 3.50 .

Wade Load
Lat: Serie 1-2: 10 lat; Seria 3: 11 lat. Seria 4: 12 lat
Wygląd: Afroamerykanin, czarne włosy, pulchny
Opis: Przyjaciel Kim, informujący ją o problemach na świecie, a także nowych prośbach o pomoc umieszczonych na jej stronie. Ciemnoskóry, niski i „puszysty” chłopak z czarnymi włosami oraz oczami. Przez pierwsze 3 serie (nie licząc odcinka 60) cały czas widać go tylko w jego pokoju. Nierzadko dostarcza Kim sprzęt własnej roboty. Skończył studia w wieku 3 lat (według angielskiej wersji ukończył szkołę średnią i studia w 8 miesięcy). W 4 serii zakochuje się w Monique.

Rufus
Lat: (serie 1, 2, 3) – 4, (4 seria) – 6
Wygląd: Różowa skóra, goły kretoszczur.
Opis: Zwierzak Rossa. Nagi kretoszczur, którego Ross kupił w dzieciństwie (gdy Kim założyła stronę internetową i dostała pierwszą misję). Mimo bycia golcem (inna nazwa kretoszczura), Rufus wykazuje się wielką inteligencją i umiejętnością mowy. Potrafi zaprogramować magnetowid lub drukarkę. Często używa angielskiego pomieszanego z własnym językiem. Podobnie jak właściciel, lubi nachos z serem oraz powiedzenie „Bazooka!”. W jednym z odcinków serialu „Lilo i Stich” kosmita Jumba pomylił go z jednym ze swoich eksperymentów (607).

Źródło:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kim_Kolwiek