12345 (3 głosów, średnia: 4,67 z 5)

Młodzi Tytani odcinki online darmowe

Młodzi Tytani (ang. Teen Titans) – amerykański serial animowany na podstawie popularnego komiksu o tym samym tytule. W Polsce został wyemitowany w Cartoon Network 8 stycznia 2005 roku. Serial nie jest jednak wierną ekranizacją, a parodią oryginału. Charaktery, wygląd i zachowania postaci w serialu zostały opracowane tak, by były karykaturami postaci z komiksów. Ubrania i imiona pozostawiono bez większych zmian.

Opis fabuły Młodzi Tytani 

Piątka nastolatków – Robin, Gwiazdka, Cyborg, Bestia, Raven – tworząc grupę superherosów o nazwie Młodzi Tytani, pilnuje porządku w mieście Jump City. Doglądając ładu z okien swojej wieży Tytanów, wyruszają natychmiast, gdy na ulicach istnieje jakieś niebezpieczeństwo, zagrażające cywilom. Zmagają się z inteligentnymi recydywistami, potworami i zwykłymi, podrzędnymi rabusiami. Niekiedy są zmuszeni opuścić tereny swojego miasta, a nawet Ziemię, lecz głównym punktem ich egzystencji jest ta wielka metropolia w USA. Mieszkają w budynku w kształcie litery „T”, na wyspie niedaleko brzegu ich miasta.

Czasem ich przygody są lekkie, przyjemne i bardzo zabawne, a innym razem całe odcinki składają się z poważnych zadań i akcji, w których niekiedy może wydarzyć się przykrość i ból. Mimo, że ogółem jest to kreskówka typu akcji, to bohaterowie nie walczą tam tylko ze złem, ale także z własnymi problemami: z relacjami między sobą, z dorastaniem, z kontrolowaniem swojej mocy.

Seria jest co prawda luźno powiązana z komiksem, ale gdzieniegdzie nie obyło się bez mocnych nawiązań, inspiracji, czy adaptacji. Najwięcej z komiksowymi Tytanami mają wspólne sezon II i IV oraz nieemitowany w Polsce sezon V. Sezon drugi, z historią Terry jest luźną adaptacją „Judas Contract”, natomiast motyw Raven i jej złego ojca jest wzięty z komiksu „Terror of Trigon”. Sezon III także wprowadził kilka osób z komiksów, a mianowicie Tytanów Wschodu. W sezonie V mamy najwięcej powiązań do komiksowych Tytanów – przez postacie oraz wydarzenia.

Bohaterowie Młodzi Tytani

Robin (z ang. Rudzik) – przywódca Młodych Tytanów, tak jak jego mistrz – Batman – korzysta z różnego rodzaju gadżetów. Jest silny, bardzo wysportowany i charyzmatyczny. Najważniejszy jest dla niego obowiązek i ochrona miasta, co czasem stwarza poważne problemy, jak np. obsesja na punkcie swojego celu (bardzo wyraźnie jest to pokazane w odcinkach „Maski” oraz „Praktykant”). W przyszłości będzie znany jako Skrzydło (ang. Nightwing). Ponieważ ma podobny charakter do Cyborga, to czasem poważnie się kłócą („Dziel i rządź”, „Tytani Wschodu”). Zakochany w Gwiazdce z wzajemnością. W odcinku „Kłamstwo” wyjawnił wszystkim Tytanom swoje prawdziwe imię i mówił że ma na imię Dick. W wersji oryginalnej głos podkłada mu Scott Menville, w polskiej od początku do końca dubbinguje go Grzegorz Drojewski.
Gwiazdka (ang. Starfire) – jest kosmitką, pochodzi z planety Tamaran, jest wyjątkowo silna, potrafi strzelać zielonymi promieniami z rąk, a po odcinku „Transformacja” także z oczu. Nie jest za dobrze obeznana z ziemską kulturą, która w wielu kwestiach różni się od tamarańskiej. Przez sprawia, że często pakuje się w różne zabawne sytuacje lub popełnia gafy. Ma łagodne i wrażliwe usposobienie, jednak gdy ktoś zagrozi jej przyjaciołom, staje się groźna i bezwzględna. Zakochana w Robinie z wzajemnością. Trwa w stałym konflikcie ze swoją złą siostrą Kometą (ang. Blackfire). Bardzo lubi kuchnię swojej ojczystej planety, chociaż nie gardzi ziemskimi potrawami (szczególnie lubi musztardę i watę cukrową). Ma dziewięć żołądków. Nosi ubranie zbliżone do ubrania dominy, ale trochę mniej prowokujące. W wersji angielskiej podkłada jej głos Hynden Walch, a w polskiej Beata Wyrąbkiewicz.
Bestia (ang. Beast Boy) – zielony chłopiec, który potrafi zmieniać się w każde zwierzę (również wtedy zielone). Jest wegetarianinem, jego ulubiona potrawa to tofugofry i mleko sojowe. Ulubionym jego zajęciem jest gra na komputerze z Cyborgiem lub Robinem. Lubi żartować i jest odrobinę niedojrzały, ale dobry z niego przyjaciel. Mimo, że nie na początku nie rozumie Raven, to próbuje swoimi żartami zdobyć jej sympatię. W odcinku „Dalej!” ukazane jest, że to właśnie ona zapoczątkowała serię kiepskich żartów przyznając Bestii, że jest zabawny. Zakochany w Terrze z wzajemnością. W odcinku „Powrót” Tytani zrozumieli że on ma tak naprawdę na imię Garfield Gar Mark Logan. W wersji angielskiej głosu mu użyczył Greg Cipes, a w polskiej Leszek Zduń.
Cyborg – jest w połowie człowiekiem, w połowie maszyną, co daje mu wiele udogodnień, np. wielką siłę (jest prawdopodobnie najsilniejszym Tytanem, ale jego siła się waha: raz ma problemy z udźwignięciem 200 kg, a czasem bez wysiłku podniesie kilkanaście ton) lub działa soniczne w rękach. Zanim otrzymał części mechaniczne, był atletą, o czym wspomina w odcinku „Jestem tylko człowiekiem” (ang. Only Human). Rodzice Cyborga byli naukowcami. Życie Cyborga zmieniło się wskutek tragicznego wypadku podczas eksperymentu, w którym stracił matkę a jego ciało uległo poważnym kontuzjom. Jego ojciec próbując go ratować zamienił jego kończyny, oraz inne uszkodzone narządy na części robotyczne. Uważa się za potwora, o czym wspomina w odcinku „Dalej!” (ang.GO!): mówi że stał się potworem na skutek wypadku. Czasem zamyka się w sobie. Jest znakomitym mechanikiem, sam zrobił swój ukochany samochód – T-ercedes (ang. T-Car). Jako jedyny z członków Tytanów kilkukrotnie odchodził z drużyny. Charakter ma podobny do Robina, lecz jest mniej poważny. Uwielbia żartować, wspaniały z niego przyjaciel. Bardzo lubi gry wideo, w których zwykle towarzyszy mu Robin lub Bestia, jego najlepszy kumpel. Jest niezwykle szczery, bardzo lubi dobrze zjeść i nie cierpi niczego związanego z tofu (dlatego często kłóci się o to z Bestią). Zawsze daje z siebie wszystko, zarówno w walce, jak i w majsterkowaniu. Jako najstarszy Tytan ma typowe problemy z wchodzeniem w dorosłość, przez co czasem zachowuje się w sposób niedojrzały kłócąc się o byle co, szczególnie z Robinem. Pomagał Tytanom Wschodu w zbudowaniu ich wieży oraz w zgraniu drużyny. W wersji angielskiej głos podkłada mu Khary Payton, w polskiej natomiast Krzysztof Banaszyk.
Raven (z ang. Kruk) – bardzo tajemnicza postać, której psychiczną moc kontrolują jej emocje. Ma mroczny styl i sarkastyczne poczucie humoru. Pochodzi z Wymiaru Azarath, stworzył ją demon Trygon. Przeznaczeniem Raven jest zniszczyć Ziemię. Używa zaklęcia: „Azarath Metrion Zinthos!”. Z początku okazuje jedynie antypatię reszcie drużyny (m.in. nikt nie ma prawa wstępu do jej pokoju) a Tytani, choć świetnie razem radzą sobie w walce, zupełnie nie rozumieją jej osoby. Jednak z czasem ta sytuacja się zmienia. Wbrew temu, co pokazuje swoim zachowaniem, bardzo zależy jej na przyjaciołach i wiele dla niej znaczą, co jest subtelnie ukazane w odcinku „Ile trwa wieczność?”). W wersji oryginalnej głosu jej użycza Tara Strong, w Polsce zaś Izabella Bukowska.
Terra – (z łac. Ziemia) na krótki czas nocowała u Tytanów w odcinku „Terra”, lecz uciekła z płaczem, ponieważ myślała, że Bestia złamał jej obietnicę nie wygadania się, iż dziewczyna nie kontroluje swej mocy. Ma władzę nad ziemią; z początku była po stronie Tytanów, gdzie zakochała się w Besti, później przyłączyła się do Slade’a. Zdradziła przyjaciół, aby zyskać kontrolę nad swoją mocą (odc. „Nowy Tytan”). Zginęła w obronie Młodych Tytanów w odcinku „Niewyrównane rachunki” i powróciła w odcinku „Wszystko się zmienia”, ale nie pamiętała już, kim jest, bądź też nie chciała pamiętać. W wersji angielskiej głos jej podkładała Ashley Johnson, w polskiej natomiast Beata Jankowska.
Tytani Wschodu (ang. Titans East) – grupa ta powstała w odcinku „Tytani Wschodu”. Są w niej: Wodnik (ang. Aqualad), Szybki (ang. Speedy), Żądło (ang. Bumblebee) oraz Mas i Menos (w wolnym tłumaczeniu ich imiona użyte razem brzmią „Mniej więcej”).

Źródło:

https://pl.wikipedia.org/wiki/M%C5%82odzi_Tytani