12345 (4 głosów, średnia: 4,00 z 5)

Niesamowity świat Gumballa całe odcinki bajki za darmo

Niesamowity świat Gumballa (ang. The Amazing World of Gumball) – amerykańsko-brytyjski serial fabularno-animowany stworzony przez Bena Bocqueleta. Światowa premiera serialu odbyła się 2 maja 2011 roku na antenie Cartoon Network, jest emitowany do dnia dzisiejszego.

Dzień po premierze w Wielkiej Brytanii – 3 maja 2011 roku – serial zadebiutował na amerykańskim Cartoon Network. W Polsce premiera serialu odbyła się 8 listopada 2011 roku na kanale Cartoon Network.

Serial łączy technikę dwuwymiarową (2D), trójwymiarową (3D) oraz live-action.

Niesamowity świat Gumballa bajki

Niesamowity świat Gumballa bajki

 

 

 

 

 

 

 

Opis fabuły bajki Niesamowity świat Gumballa

Serial opisuje przygody dwunastoletniego, psotnego, niebieskiego kota Gumballa, który mieszka w niewielkim miasteczku Elmore, które zamieszkują przecudowne postacie. Wraz ze szkolnymi przyjaciółmi przeżywa niezwykłe przygody.

 

Bohaterowie bajki Niesamowity świat Gumballa

Gumball Watterson – tytułowy bohater, niebieski kot, który jest jednym z mieszkańców miasta Elmore. Pełny energii 12-latek, zakochany w Penny. Panicznie boi się pająków, co można zobaczyć w odcinku Randka. Na drugie imię ma Tristopher (odc. Klub). Mimo że ma 12 lat, w odcinku „DVD” podaje swój wiek nieprawidłowo, gdyż mówi że ma 10 lat. Jest to błąd w tłumaczeniu. W odcinku ”Imię” dowiadujemy się, że Gumball to tylko ksywka a jego urzędowe imię brzmi Zach, ale na końcu odcinka Wattersonowie zmieniają je w urzędzie na Gumball.
Darwin Raglan Caspian Ahab Poseidon Nicodemius Watterson III – udomowiona złota rybka, która stała się częścią rodziny Wattersonów, zanim jeszcze wyrosły jej nogi (Gumball dostał go w prezencie świątecznym od rodziców). Najlepszy i skrajnie lojalny przyjaciel Gumballa. Zawsze stara się dostrzec w innych dobro. Wydaje się być rozsądniejszy od Gumballa. Jest zakochany w Carrie, w odcinku „Halloween” całuje ją.
Anais Watterson – czteroletnia genialna króliczka, siostra Gumballa, mądrzejsza od całej swojej rodziny. Jest wielką fanką programu „Oślica Daisy”. Jej ulubiona lalka nazywa się Daisy (odc. Zabawka).
Nicole Watterson – matka Gumballa i Anais oraz żona Richarda. Niebieska i szczupła kocica. Ciężko pracująca kobieta (pracuje w dziale skarg Tęczowej Fabryki), która stara się wspierać swoją rodzinę w każdym aspekcie życia. Jest przykładem idealnej matki, jedyną rysą na jej charakterze jest to, że łatwo ją wyprowadzić z równowagi. Nazywa Gumballa „Gumciaczkiem” w odcinkach Mąciwoda i Walka co mogłoby brzmieć „Gamciaczek”.
Richard Watterson – ojciec Gumballa i Anais oraz mąż Nicole. Tata opiekujący się domem. Jest gigantycznym, różowym królikiem z nadwagą. Jest leniwy, bezrobotny i dziecinny, uwielbia jeść. Jego ulubionym dzieckiem jest Darwin.
Penny Fitzgerald – fistaszek z porożem. Koleżanka Gumballa ze szkoły. Gumball jest w niej zakochany z wzajemnością. Jest szkolną cheerleaderką razem z Terry i Molly. Jej zwierzątkiem domowym jest pająk o imieniu Pan Kudels, o którym wszyscy myśleli, że umarł, lecz Gumball odnalazł go w sedesie (odc. Randka). W 2 sezonie jest bardziej podobna do mamy i zwykłego fistaszka. Ma uczulenie na jagody (odc. Sen). W odcinku „Skorupa” dowiadujemy się, że w rzeczywistości jest zmiennokształtną wróżko-podobną istotą, której formy zależą od emocji. Pod koniec odcinka przyjmuje swoją ostateczną postać żółtej istoty z porożem i skrzydłami. Od tej pory jest też oficjalną dziewczyną Gumballa.
Tobias – wysportowany, bogaty i mieni się kolorami tęczy. Podoba mu się Penny, więc dochodzi czasami do sprzeczek między nim a Gumballem. W serialu największą rolę pełnił w odcinku Trzeci. W Elmore Stream wystąpił w odcinku Plaśnięcie mokrym cementem.
Rachel – starsza siostra Tobiasa. Tak samo jak jej brat mieni się kolorami tęczy. Podkochuje się w Darwinie.
Banan Joe – banan, który jest klasowym błaznem. Zawsze tryska humorem. Gdy robi żarty, nie zdaje sobie sprawy, że to z niego pozostali się śmieją. W Elmore Stream wystąpił w odcinku Taniec bananowy.
Pan Small – pedagog szkolny, hipis. Pan Small przypomina antropomorficzną chmurę, ale w odcinku „Kłamstwo” okazuje się, że jest małpą pokrytą grubym białym futrem Jego nazwisko po polsku to mały. Ma klaustrofobię od odcinka „Skarpeta”, po tym jak Gumball i Darwin przypadkowo zamknęli go w szufladzie.
Panna Simian – małpa w spódnicy. Jest złośliwą, przebiegłą i niesprawiedliwą nauczycielką uczącą już od ponad 300 tysięcy lat. Nienawidzi Gumballa i wykorzystuje każdą okazję, by pokrzyżować mu plany i poniżyć go przed całą klasą. Dawniej znęcała się nad jego mamą i przy każdej okazji się z niej naśmiewała.
Rockwin „Rocky” Robinson – syn Geylorda Robinsona i szkolna złota rączka. Pracuje w szkole jako szef kuchni, woźny i kierowca autobusu. Ma dobre kontakty z dziećmi. Lubi wszystkich oprócz Panny Simian. Był uczestnikiem „Biegu Głupoli” zorganizowanego przez Gumballa.
Carmen – kaktus, jest w niej zakochany Alan. Carmen jest mądrą uczennicą, lecz lepiej jej nie dotykać.
Alan – balon, który jest zakochany w Carmen. Razem stanowią idealną parę, ale nie mogą być razem z oczywistych względów. Alan nie ma rąk. Jest bardzo dobry i grzeczny co denerwuje Gumballa.
Laurence „Larry” Needlemeyer – Larry pracuje prawie wszędzie w Elmore – w niemal każdym sklepie spożywczym, na stacji benzynowej czy wypożyczalni DVD. W odcinku „Koniec” okazuje się, że Larry pracuje w tylu miejscach żeby móc płacić za szkody wywołane przez Wattersonów.
Masami – chmura, córka bogatego szefa tęczowej fabryki. Podatna na napady i histerie. Lepiej z nią nie zadzierać, bo w przeciwnym razie zaboli. Masami gdy płacze, zmienia się w ciemną deszczową chmurę (odc. Ciśnienie) i potrafi strzelać piorunami (odc. Impreza).
Hektor – kolorowy olbrzym, nigdy nie widać jego twarzy, bo nie mieści się w kadrze (wyjątkiem jest odcinek „Kolos”). Jego matka jest brzydką, niską wiedźmą. W odcinku „Olbrzym” Gumball powiedział, że Hektor jest nudny i wtedy olbrzym częściowo zniszczył miasto.
Tina Rex – dinozaur. Jest szkolną rozrabiaką. Co prawda nie lubi Gumballa ale ma dobre serce (odc. Zabawka). Faktem jest też to, że w odcinku Walka Tina zaprzyjaźnia się z Gumballem.
Carrie – duch emo pogrążony w ciągłej depresji. Nie widać jej na zdjęciach i nie ma odbicia w lustrze. Jej ojciec Vlad zakochał się kiedyś w duchu kobiety i żeby dołączyć do ukochanej skorzystał z księgi czarów. Został jednak przeklęty i musiał przebywać sam w lustrach, ponieważ każdy czar z tej księgi ma swoją cenę. Gumball, Darwin i Carrie zdjęli z niego klątwę i umożliwili mu spotkanie z córką.
Geylord Robinson – kukiełka, sąsiad Gumballa i ojciec Rocky’ego, który na wszystko narzeka. Ciągle kłóci się ze swoją żoną Margaret.
Margaret Robinson – żona Geylorda Robinsona i mama Rocky’ego. Nigdy nic nie mówi. Ciągle kłóci się ze swoim mężem i marudzi.
Przestępca – jest wielkim odciskiem palca i przestępcą, występuje tylko w odcinkach Pocałunek, Łyżka i Ciemniak.
Szeryf Donut – jest wielkim pączkiem. Zawsze jest głodny, lubi jeść pączki. Nie jest dobrym policjantem.
Karen – dziewczyna Larrego. Wielka różowa bulwa, występuje tylko w odcinkach Głupole i Leniuchy gdzie rozstaje się z Larrym przez Gumballa i Darwina.
Sussie – brzydka, niechlujna, łakoma kukiełka. Jest odwróconą brodą w sukience. Pojawiła się w odcinkach: Duch, Tajemnica i Impreza oraz klipach Dziewczyński śmiech i Dziewczyński śmiech: remiks.
Kenneth – stwór, który powstał w kuchence mikrofalowej. Ożył przez działanie mikrofal. Miał ogromny apetyt, a jego ofiarami stali się w kolejności: Anais, Listonosz, Richard i Nicole (zostali zwymiotowani pod koniec odcinka, w którym wystąpił). Powstał z różnych obrzydliwych rzeczy (np. wysmarkanych chusteczek, kup ptaków). Pojawił się w odcinkach Mikrofalówka i Finał.
Bobert – robot z klasy Gumballa, który jest mądrzejszy od Anais. W odcinku Robot chciał zastąpić Gumballa. W tym odcinku miał główną rolę. Ma tryb bojowy.
Leslie – różowy kwiat w doniczce, kolega Gumballa z klasy. Co ciekawe, w pierwszej serii poznajemy go jako dziewczynę, ale w późniejszych jest chłopakiem. Jest kuzynem Penny. Denerwuje wszystkich tym, że źle wymawia różne słowa.
Pan Kudels – pająk, zwierzak Penny. Rodzina Fitzgeraldów myślała, że został spuszczony w sedesie, ale on jednak przeżył. Pogryzł Gumballa 150 razy.
Trener – Występuje od trzeciego odcinka trzeciego sezonu. Uczy wf-u. Jest mamą Jemie’go.
Żółw – pupilek Wattersonów z odcinka „Szczeniaczek”. Gryzł członków rodziny i chciał zniszczyć całe miasto. Wattersonowie próbowali się go pozbyć, ale okazało się, że jest niezniszczalny. Po raz drugi pojawił się w odcinku „Imię”. Jest żółwiakiem z rodziny Trionyx.
Zach Watterson – złe wcielenie Gumballa z odcinka „Imię”. Ma wywinięty kołnierzyk swetra. Rozpadł się pod koniec odcinka.

Źródło:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Niesamowity_%C5%9Bwiat_Gumballa