12345 (3 głosów, średnia: 3,67 z 5)

Star Butterfly Kontra Siły Zła

Star Butterfly kontra siły zła (ang. Star vs. the Forces of Evil, od 2015) – amerykański serial animowany wyprodukowany przez wytwórnię Disney Channel Original Series i Disney XD Original Series.

Kreskówka została stworzona przez Daron Nefcy. Jest to drugi serial, jak i produkcja Disney Television Animation stworzona przez kobietę (pierwszą była Sue Rose, twórczyni serialu Pepper Ann), a oprócz tego jest również pierwszą kobietą, która stworzyła serial z serii Disney XD.

Premiera serialu miała miejsce 18 stycznia 2015 na amerykańskim Disney Channel jako zapowiedź. Dwa miesiące później, 30 marca 2015, kreskówka rozpoczęła się na amerykańskim Disney XD. W Polsce serial zadebiutował 19 października 2015 na antenie Disney XD. Od 1 lutego 2016 serial jest emitowany na antenie Disney Channel.

Dnia 12 lutego 2015 zostało ogłoszone, że powstanie drugi sezon serialu. Data jego premiery planowana jest na wiosnę/lato 2016. Dnia 4 marca 2016 zostało ogłoszone, że powstanie trzeci sezon serialu. Data premiery nie znana.

Serial opisuje historię księżniczki z innego wymiaru, która po skończeniu 14 lat została wysłana przez rodziców na Ziemię. Miała tu się nauczyć kontrolować swoją magiczną moc. Przybyszka z alternatywnego świata zamieszkuje na Ziemi ze swoim przyjacielem Marco Diazem i jego rodzicami.

Źródło:

https://pl.wikipedia.org