12345 (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Steven Universe

Steven Universe (od 2013) – amerykański serial animowany stworzony przez Rebeccę Sugar, byłą artystkę scenopisową, scenarzystkę oraz kompozytorkę, która pracowała nad serialem Pora na przygodę. Wyprodukowany przez Cartoon Network Studios. Jest to pierwszy serial, jak i produkcja tej wytwórni stworzona przez kobietę.

Serial opisuje perypetie Stevena Universe’a, chłopca, który jest najmłodszym, a także jedynym męskim członkiem grupy superbohaterów zwanych Kryształowymi Klejnotami. Steven nie jest tak silny i mądry jak jego towarzyszki: Ametyst, Granat i Perła; nawet nie potrafi w pełni kontrolować swoich mocy, które swoje źródło mają w magicznym klejnocie, który znajduje się w jego pępku. Steven wraz z resztą grupy wspólnie przeżywają niezwykłe przygody.

Bohaterowie bajki Steven Universe

Steven Quartz Universe – główny bohater kreskówki, najmłodszy członek grupy superbohaterów – Kryształowych Klejnotów oraz jedyny mężczyzna w drużynie. Jest niski i ma krępą budowę ciała. Ubiera się w czerwoną koszulkę ze złotą gwiazdą na przodzie, niebieskie dżinsy i czerwone sandały. Jego klejnot to różowy kwarc, który jest umiejscowiony w jego pępku. Różowy kwarc jest także pamiątką po matce, Rose Quartz, która była dawną przywódczynią grupy Kryształowych Klejnotów. Jest entuzjastyczny i uzdolniony muzycznie. Uwielbia śpiewać i grać na swoim ukulele. Mimo że nie potrafi jeszcze kontrolować swojej mocy, stara się jak najbardziej, by pomagać dziewczynom. Razem z Connie tworzy Stevonnie.
Ametyst – impulsywna i porywcza dziewczyna należąca do Kryształowych Klejnotów. Posiada długie blado-fioletowe włosy, które zasłaniają jej lewe oko. Ma duże usta i liliowo-fioletową skórę oraz większą budowę niż inne Kryształowe Klejnoty. Ubiera się w ciemnofioletową koszulkę bez ramiączek z czarnym stanikiem pod spodem, białe buty, czarne leginsy z dziurami w kształcie gwiazdy na kolanach. Jej klejnot to ametyst, który znajduje się na piersi. Jest głośna i pełna uśmiechu. Często ulega Stevenowi i spędza z nim czas. Nie znosi porządku. Czasami buntuje się przeciwko klejnotom.
Granat – imponująca i zdyscyplinowana wojowniczka należąca do Kryształowych Klejnotów. Ma czarną skórę, a jej włosy ułożone są w sposób przypominający kwadratowe afro. Ubiera się w czarny, fioletowy, różowy oraz bladoróżowy kombinezon, dodatkowo na klatce piersiowej widnieje symbol gwiazdy. Jest fuzją dwóch klejnotów Szafir i Rubin, które znajdują się na wewnętrznych stronach jej dłoni. Jest poważna i nie mówi zbyt wiele.
Perła – precyzyjna i intelektualna kobieta należąca do Kryształowych Klejnotów. Ma bardzo szczupłą budowę ciała oraz skórę w odcieniu bieli. Jej krótkie włosy są w kolorze pastelowego blondu i ustylizowane do tyłu. Ubiera się niebieski top z żółtą gwiazdką, jasnoróżowe szorty pod półprzezroczystą błękitną spódniczką, błękitne buty oraz bladozielone skarpetki. Jej klejnot to ogromna perła, która znajduje się na czole. Jest profesjonalistką. Wkłada dużo myśli i rozumu do jej planów i działań. Jest bardzo taktowna i potrafi się kontrolować.
Connie – młoda nieśmiała, mądra dziewczyna, przyjaciółka Stevena, Nosi okulary. Steven uzdrowił jej wzrok, od tamtej pory nosiła same oprawy okularów. Razem ze Stevenem tworzą Stevonnie. Swój czas wolny spędza na nauce grania na skrzypcach oraz na graniu w tenisa.

Źródło:

https://pl.wikipedia.org