12345 (14 głosów, średnia: 3,50 z 5)

Supa Strikas Piłkarskie rozgrywki

Supa Strikas: Piłkarskie rozgrywki (2008-2009) – południowoafrykańsko-francuski serial animowany będący adaptacją komiksu o tym samym tytule. W Polsce serial emitowany jest w teleTOON+ oraz dawniej na ZigZapie. Od 3 listopada 2014 roku serial jest emitowany na kanale Disney XD. Od 23 stycznia 2016 roku Disney XD zaczęło emitować sezon czwarty.

Shaker jest wschodzącą gwiazdą piłki nożnej. Chce osiągnąć sukces, ale najpierw musi udowodnić, że zasługuje na członkostwo w drużynie Supa Strikas. Wraz z bramkarzem Wielkim Bo, nieustraszonym kapitanem Gibkim Rastą i strzelcem bramek El Matadorem. Jednak nie wszystko opiera się na Shakerze. W każdym odcinku bohaterowie indywidualnie lub grupowo zmagają się z trudnościami. Drużyna ma niesamowitego trenera.

Zawodnicy Supa Strikas

Shaker (ang. Shakes) – główny bohater. Zawsze dąży do celu bez względu na przeszkody. Jest odważny, porywczy, ale zdolny do poświęceń. Gra na pozycji napastnika. Nosi koszulkę z numerem 10.

El Matador – to ognisty, namiętny latynoski gracz, znany jest ze swych zaskakujących umiejętności na boisku, jest najdroższym zawodnikiem kupionym przez Supa Strikas w historii. El Matador kocha przebywać w świetle reflektorów, czasem zapominając, że piłka nożna to sport zespołowy. Jego marzeniem jest mieć posąg na Strikaland. Nosi koszulkę z numerem 20.

Gibki Rasta (ang. Dancing Rasta) – jest rastafarianinem, który wierzy w spokój zarówno na i poza boiskiem. Jako kapitan Supa Strikas prowadzi swój zespół dając przykład swoim postępowaniem i nastawieniem do gry, mierzac się z każdą sytuacją z fizyczną i duchową siłą. Nosi koszulkę z numerem 9. Pochodzi z Jamajki. Uwielbia podróże górskie, szczególnie wspinaczki.

 

Luźny Joe (ang. Cool Joe) – najpłynniej poruszający się zawodnik w drużynie, Luźny Joe jest identyfikowany przez swoje funky afro i miłość do muzyki groovy. Na boisku znany jest ze swoich dośrodkowań. Nazywany jest Funky król podań. Nosi koszulkę z numerem 7.

Skrętny Tygrys (ang. Twisting Tiger) – najbardziej pozytywny i entuzjastyczny gracz na boisku, Skrętny Tygrys porusza się jak tornado przez boisko. Dawniej jeden z największych talentów piłkarskich w Azji. Pochodzi z Japonii i był tam bardzo znany. On wcześniej grał w drużynie FC Nakama. Nosi koszulkę z numerem 16. Bandażuje ręce od czasu kontuzji w Nakamie.

Ściana (ang. The Blok) – mówi tylko w swoim języku, jednak drużyna potrafi go zrozumieć. Ma brata Napada. Jest niepokonany na obronie. Nosi koszulkę z numerem 55.

North Shaw – gra na obronie. Jest idealnym łącznikiem między obroną, a atakiem. Kocha serfować na desce. Nosi koszulkę z numerem 8.

Wielki Bo (ang. Big Bo) – jest bramkarzem drużyny Supa Strikas. Codziennie odbywa specjalny trening. Pochodzi z Little Town. Wydał poradnik dla bramkarzy. Nosi koszulkę z numerem 1.

Clauss von Klinkenkoffen – pochodzi z Niemiec, nosi koszulkę z numerem 2. Jest bardzo oryginalny. Nie zawsze grał w pierwszym składzie.