12345 (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)

W.I.T.C.H. – Czarodziejki WITCH Bajka

W.I.T.C.H. Czarodziejki (ang. W.I.T.C.H., 2004-2006) – amerykańsko-francusko-niemiecko-włoski serial animowany stworzony na podstawie włoskiego komiksu. Opowiada historię pięciu magicznych dziewcząt o niezwykłych zdolnościach, które bronią świat przed złem.

Opis fabuły W.I.T.C.H. – Czarodziejki WITCH 
Seria 1

W pierwszej serii ich przygód siły zła reprezentowane są przez księcia Fobosa, który siłą przejął władzę nad równoległym do Ziemi światem – Meridianem. „Serce Kondrakaru” posiada moc zamykania portali między światami, przez które siły zła mogłyby dokonać inwazji. W późniejszym etapie przygód strażniczek serce łączy się z Pieczęcią Phobosa (znalezioną przez Blunka – przyjaznego potworka z Meridianu), i odtąd potrafi ( odzyskując część mocy przeznaczonej na sieć ) otwierać portale .

Sami mieszkańcy Meridianu nie są zachwyceni swym władcą, Phobosem – niektórzy tworzą swego rodzaju „ruch oporu”. Przywódcą buntowników Meridianu jest Caleb, który przedostaje się na Ziemię w poszukiwaniu Strażniczek Sieci. Zakochuje się on z wzajemnością w jednej z nich – Cornelii.

Planem Phobosa jest przejęcie władzy nad Meridianem, a w późniejszym czasie nad całym wszechświatem, jednakże nie posiada on dostatecznej na to potęgi. Dlatego za wszelką cenę stara się odnaleźć swoją siostrę – Elyon. To ona, jako prawowita następczymi tronu, posiada moc, której pożąda Phobos. Lecz Elyon znajduje się na Ziemi, gdzie została ukryta dla ochrony przed swym nikczemnym bratem.

Z pomocą swego zmiennokształtnego sługi, Cedrica, który otwiera na ziemi księgarnię i zaprzyjaźnia się z Elyon, Fobos przekonuje siostrę że to on jest dobry, a strażniczki są złe. Ostatecznie Elyon wraca do Meridianu, gdzie ma zostać „koronowana” – w rzeczywistości Fobos ma przejąć w tym momencie jej moc. Na szczęście Strażniczki Sieci z pomocą Caleba i buntowników ratują Elyon i pokonują Fobosa. Elyon staje się królową Meridianu. Chłopak Will, Matt odkrywa tajemnicę Strażniczek i obiecuje, że nic nikomu nie powie.
Seria 2

Dziewczyny składają pierwszą wizytę w Kondrakarze i potem odkrywają nowe moce. Po likwidacji sieci zostają strażniczkami nieskończonych wymiarów. Wkrótce potem w Meridianie i na Ziemi dzieją się dziwne rzeczy. Okazuje się, że stało się najgorsze. Zgodnie z obawami Yan Lin powraca Nerissa – była strażniczka. Chce ona zemścić się na Zgromadzeniu Kondrakaru za uwięzienie jej przed 40 laty. Dodatkowo zadaje grupie największy cios. Nerissa zamyka Elyon w Sercu Meridianu i porywa ją.

Później porywa Matta i tworzy z niego swego złego sługę Shagona. Tworzy też Khora, Thridarda i Ember. Will myśli, że Shagon zabił Matta. Caleb odkrywa, że Nerissa jest jego matką. Nerissa ożywia Cassidy. Razem z Shagonem, Thridardem, Khorem i Ember atakują Kondrakar i porywają Halinor. Nerissa zamyka Zgromadzenie Kondrakaru w magicznej kuli. Potem postanawia porwać Kadmę. Udaje jej się to, potem łączy Serce Meridianu i Serce Zamballi, tworząc z nich Pieczęć Nerissy. Okazuje się, że Nerissa chce znowu mieć dawne Strażniczki.

Gdy Nerissa porwała Yan Lin, ona nie chciała współpracować z dawną przyjaciółką. Nerissa tworzy Altermere i więzi prawdziwą Yan Lin w swojej Pieczęci. Dwa pokolenia Strażniczek walczą ze sobą w kilkunastu bitwach. Matt wyrywa się spod władzy Nerissy i niszczy wcielenie Shagona, pozostawiając jego moc. W.I.T.C.H. dowiadują się, że młodsza siostra Cornelii jest Sercem Ziemi. Matt, jego szczur pan Huggles i kotek rodziny Hale (którego Cornelia podarowała Lilian) Napoleon stają się Regentami Serca Ziemi. Cztery dawne Strażniczki wyrywają się z władzy Nerissy, ale ona zamyka je w Pieczęci. Nerissa ma teraz wszystkie moce.

W.I.T.C.H Pod koniec serii uwalniają Fobosa, Mirandę i Cedrica by pomogli im pokonać Nerissę. Zamknęli Nerissę w jej Pieczęci. Za pomocą Pieczęci Nerissy Fobos przejmuje władzę nad Meridianem. Wraz ze swoimi ludźmi atakuje Kondrakar. Cedric połyka Fobosa i zdobywszy jego moc, atakuje Ziemię. W.I.T.C.H go powstrzymują stając się swoimi mocami. Nerissa znowu uderza, ale zostaje zamknięta w Sercu Meridianu. Elyon wraca na swój tron, a Fobos i jego ludzie zostają zamknięci w lochu.

Strażniczki

Każda ze strażniczek posiada inną moc: Will łączy w jedno wszystkie żywioły, dzięki czemu zwiększa ich siłę, Irma panuje nad wodą, Taranee nad ogniem, Cornelia nad ziemią, a Hay Lin nad powietrzem. W drugiej serii dziewczyny zyskują nowe moce: Will strzela błyskawicami oraz może ożywiać przedmioty, Cornelia posiada moc telekinezy, oraz może się zmieniać w starszą dziewczynę, Irma może wpływać na myśli innych osób, a także zmieniać kolory przedmiotów, Taranee może kontaktować się telepatycznie z innym strażniczkami, natomiast Hay Lin potrafi stać się niewidzialna.

Will Vandom – ma rude włosy. Chodzi do klasy z Cornelią i Elyon. Lubi pływać i jeździć na rowerze. Jej ulubionym sportem jest pływanie, kolekcjonuje żaby. Jej ulubiony kolor to fioletowy. Mieszka z mamą na przedmieściach w Heatherfield. Powierniczka Serca Kondrakaru. Zakochana z wzajemnością w Matcie.

Żywioł: kwintesencja. Urodziny: 19 stycznia. Znak zodiaku: koziorożec. Ulubione przedmioty: biologia, chemia i fizyka.

Irma Lair – ma ciemne blond włosy. Jej hobby to słuchanie muzyki jej ulubionej piosenkarki – Karmilli. Chodzi do klasy z Taranee i Hay Lin. Często kłóci się z Cornelią. Mieszka z mamą Anną, tatą Tomem (policjantem) i bratem Christopherem. Irma ma moc wody. Potrafi nawet zatrzymać morskie fale.

Żywioł: woda. Urodziny: 13 marca. Znak zodiaku: ryby. Ulubiony przedmiot: geografia.

Taranee Cook – ma czarne włosy i okulary. Uwielbia grać w koszykówkę. Chodzi do klasy z Irmą i Hay Lin. Teranee panuje nad ogniem. Lubi ciepłe kolory. Świetnie jeździ na rolkach. Jej największą pasją jest fotografowanie. Mieszka z tatą Lionelem (psychologiem), mamą Theresą (pracującą w sądzie) oraz bratem Peterem, który zakochał się w Cornelii (nie będącej pewną uczuć co do niego). Chodzi z Nigelem.

Żywioł: ogień. Urodziny: 23 marca. Znak zodiaku: baran. Ulubiony przedmiot: matematyka.

Cornelia Hale – ma blond włosy, jest bardzo zarozumiała. Jej najlepszą przyjaciółką była Elyon uwięziona przez swego brata Fobosa. Obecnie Cornelia jest poważna, śmiała i odważna. Jednak ma najwięcej rozsądku z całej piątki – „twardo stąpa po ziemi”. Lubi decydować sama za siebie. Najważniejszy dla Cornelii jest jej wygląd. Jej hobby to jazda na łyżwach i zakupy. Ulubiony sport to łyżwiarstwo, zdobyła 9 złotych medali w tym sporcie ( dowiadujemy się tego w odcinku 32 – Fasady). Jej żywiołem jest ziemia. Jej siostra Lilian jest Sercem Ziemi. Tworzy parę z Calebem.

Żywioł: ziemia. Urodziny: 10 maja. Znak zodiaku: byk. Ulubiony przedmiot: historia.

Hay Lin – ma czarne włosy. Jej żywioł to powietrze. Uwielbia projektować ubrania i wierzy w istnienie istot pozaziemskich. Chodzi do klasy z Irmą i Taranee. Mieszka z tatą Chenem, mamą Joan i babcią Yan Lin. Hay Lin jest wesoła, bywa roztrzepana i dziecinna.Jej chłopakiem jest Eryk.

Żywioł: powietrze. Urodziny: 4 czerwca. Znak zodiaku: bliźnięta. Ulubiony przedmiot: plastyka,astronomia.

Źródło:

https://pl.wikipedia.org/wiki/W.I.T.C.H._Czarodziejki