12345 (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Wojownicze Żółwie Ninja 2003

Wojownicze Żółwie Ninja (ang. Teenage Mutant Ninja Turtles, 2003-2009) – amerykański serial animowany. Druga wersja animowanych przygód Żółwi Ninja.

Bohaterowie Wojownicze Żółwie Ninja

Leonardo – najstarszy, najbardziej utalentowany i honorowy żółw, przywódca czwórki. Zawsze stosuje się do kodeksu Bushido i do jego zasad. Jego bandana ma niebieski kolor. Jako broni używa dwóch katan. Myśli o Karai jak o przyjaciółce. Uważa, że bycie przywódcą jest niełatwe.
Donatello – „mózg” grupy, wynalazca, mechanik. Kieruje się inteligencją i rozumem, zawsze myśli, zanim coś zrobi. Fioletowy to kolor bandany, którą nosi. Jego bronią jest kij bō. Na ogół spokojny.
Raphael – impulsywny, waleczny i agresywny żółw. Zawsze idzie własną drogą i rzadko zgadza się z innymi. Walczy dwoma sai i nosi czerwoną bandanę. Nie lubi, gdy Leo ma rację, a także nie lubi go słuchać. Uważa, że to on powinien być przywódcą. Kumpluje się z Caseym.
Michelangelo – żółw z wielkim poczuciem humoru. Walczy, używając dwóch nunchaku. Jego dziwaczne pomysły nieraz wpędziły Mike’a i jego przyjaciół w zamieszanie. Ma pomarańczową bandanę i 2 nunchaku jako broń. Ma kota o imieniu Klank. Gdy żartuje, Raph bije go w głowę. W odcinku „Wielka Draka” zostaje najlepszym wojownikiem wszechświata.
Splinter – honorowy szczur, sensei żółwi. Po odnalezieniu swych podopiecznych nauczył ich ninjutsu.
April O’Neil – rudowłosa dziewczyna, uwielbia żółwie; początkowo pracowała dla Stockmana, jednak po czasie zrozumiała, że źle robi pracując dla przestępcy. Potem zaczęła pracę w sklepie z antykami. Po tym jak poznała Casey’a, najpierw go nie lubiła, a potem zaczęła się w nim podkochiwać, a w siódmej serii wyszła z Casey’m za mąż.
Casey Jones – postać męska nosząca hokejową maskę; lubi walczyć i żartować; kocha April, a w siódmej serii ożenił się z April.
Skórzyłeb – krokodyl, który był wychowywany przez Utromsy, powstał tak samo jak żółwie i mistrz Splinter.
Hamato Yoshi – Sensei mistrza Splintera. To właśnie od niego szczur uczył się ninjutsu i drogi Bushido.
Ch’rell / Shredder / Oroku Saki – główny wróg żółwi; zabójca mistrza Yoshi. Jego największym wrogiem jest Splinter. Shredder zaproponował Leonardo współpracę, lecz bezskutecznie. Leonardo zna historię Shreddera, bo opowiedział mu ją Splinter – stąd nieustające uczucie wrogości Leonarda do Shreddera. Z 34. odcinka widzowie serialu dowiadują się o tym, że Shredder jest także nielubiany przez klan Utromsów, z które sam się wywodzi. Wcześniej Shredder był także więziony przez ten klan.
Hun – postać służąca Shredderowi, przywódca Purpurowych Smoków.
Baxter Stockman – „szalony” naukowiec Shreddera; w 1. serii zdradził Shreddera, a na początku drugiej – ponownie mu służył, lecz niezbyt długo. Potem zaczął pracować z Agentem Bishopem. Formy jakie przyjmował Baxter po stracie ludzkiego ciała to: cyborg, pająkobot, Utroms, Cyberstock, mózg, Cyberstock z „cybergłową”, człowiek sklonowany ze swojego dawnego ciała i metalowy szkielet.
Karai – adoptowana córka Shreddera. W Mieście Wojny była sprzymierzeńcem żółwi, ale od czasu jak Shredder zaczął przekładać swoje osobiste korzyści ponad jej honor, przyjaźń Karai i Shreddera została zachwiana. W serii 4., po tym, jak Utromsy wygnały Shreddera, Karai przejmuje obowiązki swego „ojca” i przewodzi Foot w Nowym Yorku. W serii 4. i 5. Karai nosi strój Shreddera (zrobiony na jej rozmiar). Często pomaga żółwiom gdy mają problemy ale po pomocy Raphael zawsze chcę z nią walczyć, jednak Leo powstrzymuje go. Leonardo cały czas próbuje przekonać Karai aby przestała służyć Shredderowi jednak bez skutku. Leo czuje do niej przyjaźń.
Agent Bishop – szalony naukowiec. Pobrał DNA żółwi i stworzył armię super żołnierzy z jego wyglądem. Od zakończenia trzeciej serii, pomaga mu Dr. Stockman. W serii Fast Forward był dobrym człowiekiem i był prezydentem.
Klunk – rudy kot Mike’a.
Daimyo – władca Wielkiej Draki i przyjaciel Splintera.
Miyamoto Usagi – królik samuraj. Przyjaciel Leonarda.
Fugitoid – robot, w którym znajduje się umysł profesora Honeycutta. Pomaga żółwiom w kosmicznych misjach.

Źródło:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojownicze_%C5%BB%C3%B3%C5%82wie_Ninja_%28serial_animowany_2003%29