12345 (5 głosów, średnia: 3,60 z 5)

Wróżkowie chrzestni całe odcinki online

Wróżkowie chrzestni (lub Przygody Timmy’ego, ang. The Fairly OddParents) – amerykański serial animowany, w Polsce emitowany przez Disney Channel, KidsCo, Nickelodeon Polska, Nickelodeon HD i Disney XD.

Bohaterem serialu Wróżkowie chrzestni jest dziesięcioletni Timmy Turner, który mieszka na przedmieściach miasta o nazwie Mrokowo. Jest też ignorowany przez swoich rodziców i dręczony przez wredną opiekunkę Vicky. Jednakże życie Timmy’ego stało się z dnia na dzień lepsze, gdy otrzymał wróżków chrzestnych – Cosma i Wandę. Od tamtego czasu przeżywa wiele przygód, związanych często z jego nieodpowiedzialnością w wypowiadaniu życzeń.

Wróżkowie chrzestni całe odcinki

Wróżkowie chrzestni całe odcinki

Bohaterowie Wróżkowie chrzestni
Bohaterowie główni Wróżkowie chrzestni

Timoteusz „Timmy” Tyberiusz Turner – dziesięcioletni chłopiec, ma wróżków chrzestnych – Cosma, Wandę i Poofa, którzy spełniają jego życzenia. Ma brązowe włosy, niebieskie oczy i duże przednie zęby. Zawsze jest ubrany w różową czapkę z daszkiem, różową bluzkę z krótkimi rękawkami i niebiesko-szare spodnie. Przyjaźni się z RJ’em i Chesterem. Zakochany w Trixie Tang, natomiast sam jest obiektem westchnień Tootie i Weroniki, chociaż podoba się również Trixie (co ona ukrywa, gdyż jest najpopularniejsza w szkole, a on wręcz przeciwnie). Jest sympatyczny, pomocny, koleżeński i odważny. Kocha ryzyko i przygody. Nie lubi się uczyć i ma słabą koncentrację, więc zazwyczaj dostaje jedynki. Ma strasznego pecha, ale zawsze daje sobie radę dzięki pomocy swoich Wróżków Chrzestnych. Jest wspaniałym przyjacielem, choć także egoistą. Nie cierpi pana Crockera, Vicky i jej młodszej siostry Tootie. Uwielbia gry wideo, komiksy o Szkarłatnej Szczenie i serial o Strażniku z kosmosu, jednakże ogląda również operę mydlaną „Buzi Buzi Cmok Cmok”. Jest uczulony na pomarańcze, boi się klaunów i stóp (jest o tym powiedziane w odcinku Pamiętnik Vicky).
Cosmo Julius Cosma – jest mężem Wandy i wróżkiem chrzestnym Timmy’ego. Ma zielone włosy i oczy. Najczęściej jest ubrany w białą koszulę, czarny krawat i czarne spodnie, a na głowie ma złotą koronę. Nie jest zbyt inteligentny. Zawsze wpada na głupie pomysły (choć z rzadka zdarzają się wyjątki). Ma dobre serce, jest bardzo miły, zwariowany i gapowaty. On i Wanda byli kiedyś wróżkami chrzestnymi Crockera, ale przez głupotę zielonego wróżka młody jeszcze nauczyciel traci ich. Oprócz Poofa, Cosmo to najmłodszy wróżek. Ma matkę, która nie lubi Wandy.
Wanda Venus Fairywinkle Cosma – jest żoną Cosma i wróżką chrzestną Timmy’ego. Ma różowe, krótkie, kręcone włosy i różowe oczy. Najczęściej jest ubrana w czarne spodnie, żółtą koszulę, a na głowie ma złotą koronę. Jest bardzo miła, ambitna i inteligentna… i bardzo zrzędliwa. Ona i Cosmo byli kiedyś wróżkami chrzestnymi Crockera, ale przez głupotę zielonego wróżka młody jeszcze nauczyciel traci ich. Nie lubi mamy Cosma. Ma ojca pracującego w śmieciarskim biznesie, oraz siostrę – gwiazdę filmową – Blondę. Uwielbia czekoladę.
Poof Cosma – wróżkowe dziecko Cosma i Wandy i wróżkowy brat chrzestny Timmy’ego. Jest w kształcie kulki, ma kosmyk fioletowych włosów i fioletowe oczy. Nosi jasnofioletowy śpioszek, białe buty i złotą koronę. Posiada niesamowicie potężną moc, jak wszystkie nowo narodzone wróżki. Efekty jego magii są zależne od jego zachowania (np, gdy się śmieje dzieją się dobre rzeczy, kiedy płacze dzieją się złe rzeczy). Pierwszy raz pojawił się w odcinku Wróżkowy dzidziuś, kiedy Timmy zażyczył sobie, by Cosmo i Wanda mieli dziecko. Zamiast różdżki ma grzechotkę. Jest pierwszym wróżkowym dzieckiem od 10.000 lat. Od odcinka „Anty-Poof” ma własnego wroga, anty-wróżka o imieniu Foop. Po raz pierwszy pojawia się w 6 serii i zaczął mówić w odcinku „Szkoła Crackera”.
Sparky – magiczny gadający pies. Miał wielu właścicieli, w tym Crockera. Teraz jego właścicielem jest Timmy. Po raz pierwszy pojawia się w 9 serii.

Bohaterowie drugoplanowi Wróżkowie chrzestni

Chester MiernyGracz (ang. Chester McBadBat) – przyjaciel Timmy’ego i RJa. Ma blond włosy, piegi i zielone oczy. Najczęściej jest ubrany w niebieskie spodnie, zieloną kurtkę i czarną bluzkę. Nosi aparat na zęby. Jest bardzo miły i chciałby pomagać światu. Boi się dziewczyn. Jest synem Bucky’ego MiernegoGracza, przez co musi grać przymusowo w baseball, żeby wymazać hańbę naniesioną na nazwisko przez jego ojca – z tego powodu ma kompleksy. Po ojcu odziedziczył również anty-talent do baseballa. Nie lubi banjo.
RJ – przyjaźni się z Timmy’m i Chesterem. Cechuje go inteligencja i pracowitość. Uczy się najlepiej z całej klasy i uwielbia się tym chwalić. Jest Afroamerykaninem. Jest łysy i ma niebieskie oczy. Najczęściej ubrany jest w białą koszulę, niebieski pulower, białe spodnie i czarne buty. W wolnych chwilach, kiedy nikt nie patrzy, pomaga rządowi w eksperymentach oraz w dochodzeniach (hoduje nawet własnego klona).
Jorgen von Pyton (ang. Jorgen von Strangle) – najpotężniejszy wróżek w Świecie Wróżków. Jest mężem Zębowej Wróżki. Przewodniczy wszystkim wróżkom. Ma białe włosy, niebieskie oczy oraz olbrzymie mięśnie. Najczęściej ubrany jest jak wojskowy, tzn. w zieloną bluzkę, szare buty, złotą koronę, czarny pasek i spodnie khaki. Ma ogromną złotą różdżkę. Jest bardzo samolubny i wredny. Nie lubi Timmy’ego.
„Mama” Turner z domu Vladislapov – mama Timmy’ego, ma 40 lat. Jest bardzo zapracowana, sprzedaje nieruchomości. Przed narodzinami Timmy’ego pracowała jako podwójny rosyjski agent. Wszyscy zawsze mówili do niej „Mama” (nawet, gdy miała 10 lat), jest to jej przezwisko, lecz w kreskówce nie podają imienia, a gdy jednak to robią to jest cenzurowane. Ma brązowe włosy i niebieskie oczy. Najczęściej nosi białe buty, białe spodnie, pasek i fioletową bluzkę.
„Tata” Turner – tata Timmy’ego, ma 40 lat. Jest bardzo zapracowany. Pracuje w fabryce ołówków. Wszyscy zawsze mówili do niego „Tata” (nawet, gdy miał 10 lat), jest to jego przezwisko, lecz w kreskówce nie podają imienia, a gdy jednak to robią to jest cenzurowane. Ma czarne włosy i szarawe oczy. Najczęściej nosi czarne buty, czarny krawat, białą koszulę i niebieskie spodnie. Nie grzeszy inteligencją, często zapomina o tym, że w ogóle ma syna.
Mark Chang – ośmiornicopodobny kosmita, następca tronu planety Jugopotamii. Jest zakochany w Vicky. Miał zostać mężem morderczej księżniczki Mandie, jednakże ukrył się przed nią na Ziemi. Z początku sceptycznie nastawiony do Timmy’ego, później zostaje jego przyjacielem. Posiadacz podmienieniacza, dzięki któremu może przyjąć dowolną formę.
Trixie Tang – wysoka i chuda dziewczyna. Ma długie, czarne włosy i niebieskie oczy. Zazwyczaj ubrana jest w białe kozaki, białą krótką spódniczkę, fioletowy golf i fioletową opaskę na włosy. Najpopularniejsza dziewczyna w szkole, kochają się w niej wszyscy chłopcy, czego jest świadoma. Lubi zakupy, makijaż, serfowanie po Internecie i oglądanie serialu Buzi Buzi, Cmok Cmok. Jak się okazuje w jednym odcinku, jest chłopczycą. Bardzo ładna, bogata, ale czasem także miła. Zwykle udaje inną, niż jest naprawdę by dalej być popularną. Przyjaźni się z Weroniką, Tadem i Chadem. W głębi duszy lubi Timmy’ego i zdaje ona sobie sprawę, że wiele rzeczy ich łączy ze sobą, lecz oficjalnie się do tego nie przyznaje, gdyż Timmy jest jednym z najmniej lubianych osób w szkole. Trixie mieszka w wielkiej willi.
Tootie – siostra Vicky. Ma długie czarne włosy, które związuje w kucyki. Najczęściej jest ubrana w czarną bluzkę, szarą spódnicę i rajstopy oraz fioletowe okulary. Nosi aparat na zęby. Jest do szaleństwa zakochana w Timmym, bez wzajemności. Jest miła, naiwna, natrętna i denerwująca. Lubi bawić się lalkami i udawać, że jest księżniczką.
Elmer – chodzi do tej samej szkoły, co Timmy, wyróżnia go wielki pryszcz „Bob”. Lubi Strażnika z kosmosu. Jest „oficjalnym drugim Timmy’m”.
Sanjay – hinduski chłopiec ze szkoły Timmy’ego. Mieszka z mamą, ojczymem wojskowym i starszym bratem. Ma dziwne sny, w których występuje Timmy.
Szkarłatna Szczena (w III i IV sezonie Karmazynowa Broda, ang. Crimson Chin) – bohater z komiksu. Nosi czerwony „kombinezon superbohatera”. Bardzo odważny. Ratuje miasto Szczękocin z każdej opresji. Ma też tajną tożsamość jako Jan Brodek Czerwiński pracujący dla Głosu Bzdurowic. Timmy mu czasem pomaga jako Bródka, cudowny chłopiec, a także Cosmo i Wanda jako As i Kosmek, szczeno-psy. Jego arcy-wrogiem jest Kolano Zagłady.
Weronika – najlepsza przyjaciółka Trixie Tang. Niewiele niższa od swej koleżanki, ma długie, blond włosy, które związuje w kucyk. Ubiera się w biały golf z wydrukowaną różową literką „D”, krótką różową spódniczkę i różowe kozaki. Jest dosyć ładna, popularna i bogata, ale także zarozumiała. Bardzo podoba jej się Timmy, ale jest to tajemnica. Prześladuje ją straszny pech. Bardzo chciałaby być Trixie i każe rodzinie się tak tytułować. Czasami nosi czarną perukę. Kocha zakupy, serial Buzi Buzi, Cmok Cmok i dbanie o urodę.
Zdzich Siemacho (ang. Chet Ubetcha) – spiker wiadomości. Bardzo niski, co stara się ukryć. Jego marzeniem jest zostać bohaterem lub gwiazdą i znowu być wysokim. W jednym odcinku dowiadujemy się że to toksyczny telefon uczynił go niskim. Często gdy Timmy coś „schrzani”, mówi ,,Ta sytuacja wygląda jak marzenia 10-latka!”.
Juandissimo Magnifico – były narzeczony Wandy i wróżek Remy’ego Mocmakaskiego. Co chwilę rozrywa mu się koszulka. Często powtarza: „Jestem na to za sexy!”.
Pani Dyrektor Geraldine Waxelplax – dość gruba kobieta w niebieskiej sukience. Uwielbia jeść. Dawniej kochała Crockera. Ma rude włosy, jest sympatyczna oraz lubi Timmy’ego.
Górecki (ang. Dinkleberg) – sąsiad rodziny Turnerów. Tata Timmy’ego nie cierpi go i obwinia niemalże o wszystko. Sam Górecki to bardzo przyjacielski człowiek.

Źródło:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wr%C3%B3%C5%BCkowie_chrzestni