12345 (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Autobusy

Autobusy (ang. Busy Buses, 2003) – serial animowany produkcji brytyjskiej. Zawiera obecnie 39 odcinków podzielonych na 2 sezony. 1 seria jest emitowana w poniedziałkowej Wieczorynce od 23 czerwca 2008 roku po serialu Vipo i przyjaciele. Druga seria nie była emitowana w telewizji tylko wydana na płycie DVD.

Autobusy (ang. Busy Buses, 2003) – serial animowany produkcji brytyjskiej. Zawiera obecnie 39 odcinków podzielonych na 2 sezony. 1 seria jest emitowana w poniedziałkowej Wieczorynce od 23 czerwca 2008 roku po serialu Vipo i przyjaciele. Druga seria nie była emitowana w telewizji tylko wydana na płycie DVD.

Bohaterowie bajki Autobusy 
Autobusy

Gimbus (W drugiej serii Sammy) – młody, żółty autobus szkolny. Jest najmniejszym autobusem w zajezdni. Lubi wozić dzieci do szkoły. Chętnie wszystkim pomaga. Marzy o tym by przelecieć się samolotem.
Anatol (W drugiej serii Arnold) – stary, czerwony, londyński autobus piętrowy. Najstarszy autobus w zajezdni, którą rzadko opuszcza. Ma brata Arka. W odcinku Zniknięcie Anatola przypadkowo wygrywa konkurs na najlepiej prezentujący się autobus. Lubi opowiadać innym autobusom czasy kiedy był młodym autobusem. W jednym z odcinków wspomniał, że kiedyś wiózł króla.

Stefania (W drugiej serii Stephanie) – żółto-szary autobus w średnim wieku. Nosi złote okulary. Jest zarozumiała i zuchwała. Bywa lekkomyślna. Uważa się za najczystszy i najmądrzejszy autobus w zajezdni. Jej marzeniem jest to by wozić ważnych pasażerów np. królową czy premiera.

Rysiek (W drugiej serii Roger) – stary autobus lotniskowy. Jest też mistrzem gry w piłkę nożną. Jest najpoważniejszy z autobusów.
Kazik (W drugiej serii Colin) – młody, zielony autobus. Lubi się taplać w błocie.
Tomek (W drugiej serii Harry) – młody, czerwono-biały autobus.
Zuzia (W drugiej serii Susan) – młody, Różowy autobus wycieczkowy.
Basia (W drugiej serii Penny) – młody autobus miejski koloru białego-niebieskiego.
Arek (W drugiej serii Archie) – stary autobus piętrowy koloru biało-czerwonego. Jest bratem Anatola. Pojawia się w odcinkach Arek, Brat Anatola i Wielka Parada.
Frank – młody, srebrny,amerykański autobus wycieczkowy. Pojawia się w odcinkach; Wizyta Franka i Wielka Parada.
Tommy – młody autobus szkolny, przyjaciele Gimbusa [Sammy’ego]. Jest koloru błękitnego. Pojawia się w odcinkach: Nowy Przyjaciel Sammy’ego, Nocna Przygoda Sammy’ego i Wielka Parada.
Rick – młody, pomarańczowy autobus wyścigowy. Jest szybki i nieostrożny. Pojawia się w odcinkach; Wyścigowy Rick i Wielka Parada.
Florencja – młody, fioletowy autobus. Pojawia się w odcinkach; Tomek boi się Duchów i Wielka Parada.

Ludzie

Pan Dyspozytor (W drugiej serii Pan Spektor) – dyrektor zajezdni. Jego autobusy to: Gimbus Sammy,Anatol (Arnold), Stefania (Stephanie), Rysio (Roger), Zuzia (Susan), Tomek (Harry), Kazik (Colin) i Basia (Penny). Jest miły i pogodny. To on przydziela swoim autobusom zadania.
Farmer
Dzieci

Wersja polska: HAGI FILM I VIDEO WROCŁAW
Reżyseria: Igor Kujawski
Tłumaczenie: Piotr Skotnicki
Realizacja: Robert Maniak i Jacek Kaźmierczak
Udział wzięli:

Zygmunt Bielawski – Anatol
Elżbieta Golińska – Stefania
Edyta Skarżyńska – Zuzia
Miłogost Reczek – Rysio
Aldona Struzik – Basia
Zbigniew Bielawski
Adam Cywka
Marian Czerski
Tomasz Lulek
Andrzej Wilk

Opowiadał: Krzysztof Grębski

Lektor tyłówki: Piotr Makowski

Źródło:

https://pl.wikipedia.org/