12345 (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Bob Budowniczy

Bob Budowniczy i jego paczka złożona z maszyn budowlanych: koparki Scoop, betoniarki Dizzy, spychacza Mucka, dźwigu Lofty i walca Roley’a zawsze dadzą radę.

Pierwsze odcinki Boba Budowniczego ukazały się w anglielskiej telewizji w 1999 roku. Serial jest transmitowany w ponad trzydziestu krajach. Autorem Bob Budowniczy jest Keith Chapman.

Bob Budowniczy i jego przyjaciele zawsze dadzą radę. Dzięki współpracy nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Słynne powiedzenie Boba „damy radę” zawsze się sprawdza mimo, że czasami Strach na Wróble stara się im pokrzyżować plany. Lubi robić dowcipy, np: próbuje zwinąć śniadanie Boba, spróbować tortu urodzinowego Boba Serial rozgrywa się na placu budowy, gdzie współpracują ze sobą ludzie i maszyny. Gwarancją sukcesu w rozwiązywaniu prblemów jest wzajemny szacunek i właściwa współpraca. Główni bohaterowi i przyjaciele Boba to:

Bohaterowie bajki Bob Budowniczy

Marta – koleżanka Boba pojawia się na budowie w razie problemów.

Pan Ogórek – właściciel farmy

Strach na wróble – niezbyt rozgarnięty, jest wielkim specem robieniem dowcipów. Wymyśla takie dowcipy jak: kradzież śniadania Boba, spróbowanie tortu urodzinowego, nastraszyć, np. Dźwiga.

Kicia (ang. Kitty) – kot Boba i Marty, ma na sobie niebieskie futerko z czarnymi paskami.

Benio – mała koparka taty Boba.

Betoniarka – betoniarka koloru pomarańczowego, jej specjalnością to wylewanie betonu. Można ją spotkać czasami ze słuchawkami, jak słucha muzyki.

Koparka – koparka koloru żółtego, kiedy trzeba coś zbudować, zawsze wypowiada cytat: “Czy damy radę”?

Dźwig – dźwig koloru niebieskiego, ma na sobie hak, który służy podczas budowy. Nienawidzi myszy. jest bardzo strachliwy.

Skuter – nowy pomocnik Boba. Jest bardzo szybki

Spychacz – spychacz koloru czerwonego, jego specjalnością to noszenie cegieł w trakcie budowy.

Traktor – najlepszy przyjaciel Stracha Na Wróble.

Walec – walec koloru zielonego, ma na górze pomarańczowy sygnał, który służy w razie niebezpieczeństwa. Lubi tańczyć walca.

Wózek – wózek widłowy na gąsienicach, Największy przyjaciel Betoniarki, koparkę nazywa Dużym Bananem.

Reksio – pies pana Ogórka

https://pl-pl.facebook.com/ebajkidladzieci/