12345 (3 głosów, średnia: 4,67 z 5)

Charlie i Lola

Charlie i Lola (ang. Charlie and Lola) – serial emitowany na kanale CBeebies. Serial przeznaczony dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat.

Pierwszy odcinek Charlie i Lola najbardziej znany pt. „nigdy przenigdy nie zjem pomidorów”
Charlie musi zrobić obiad dla Loli ale Ona jest bardzo wybredna nie chce jeść marchwi, groszku, ziemniaków a już na pewno nie pomidorów choć nigdy nie jadła ich wcześniej Charlie wymyśla różnie sposoby aby zachęcić Lolę do jedzenia. W końcu Lola polubiła pomidory.
Bohaterowie

Charlie Sonner – starszy brat Loli. Charlie uwielbia grać w piłkę, budować rakiety i samochody wyścigowe. Lubi także różowe mleko jak jego siostra.

Lola Sonner – młodsza siostra Charliego. Uwielbia różowe mleko i pływać z wielorybami w wyobraźni.

Mark Love – najlepszy przyjaciel Charliego

Lotta – przyjaciółka Loli

Soren Lorenson – wyimaginowany przyjaciel Loli

Skwarek – pies Marka.

Emisja w Polsce Charlie i Lola

 • Sezon 1 (odcinki 1-26) – premiera: 14 stycznia 2008
 • Sezon 2 (odcinki 27-39) – premiera: 3 marca 2008
 • Sezon 2 (odcinki 39-52) – premiera: 17 czerwca 2008

Opisy odcinków Charlie i Lola

 • SERIA I
 1. Lola jest bardzo wybredna i na pewno nie zje pieczarek, groszku, ani paluszków rybnych! A już na pewno nie ruszy pomidorów!
 2. Dzisiaj Lola chce robić wszystko sama i po swojemu. Charlie i jego przyjaciel Marv będą musieli wyjaśnić Loli, że nie wszystko jest takie, na jakie wygląda.
 3. Charlie zastanawia się, czy Lola kiedykolwiek zechce pójść spać.
 4. Kiedy jesteś w bibliotece, musisz być cicho. Ale dla Loli stanowi to poważne wyzwanie.
 5. Lola chce być słońcem w przedszkolnym przedstawieniu. Wie, że dostanie tę rolę, gdyż żółty to jej ulubiony kolor.
 6. Lola i jej przyjaciółka – Lotta – wiedzą wszystko o psach. Cieszą się więc, gdy chłopcy pozwalają im opiekować się psem.
 7. Lola myśli, że wszystko robi najlepiej. Kiedy Charlie wygra wyścig, Lola zrozumie, że nie można ciągle wygrywać.
 8. Pora, by Charlie i Lola poszli do fryzjera. Lola czymś się martwi, ale trudno będzie ją namówić, by zdradziła nam, o co chodzi.
 9. Charlie obiecał koledze, że zagra z nim w piłkę, ale Lola jest chora i błaga brata, by z nią został.
 10. Charlie chce, by Lola się pospieszyła. W innym wypadku obydwoje spóźnią się do szkoły. W drodze do szkoły jest tyle rzeczy do oglądania!
 11. Charlie nie musi się za bardzo starać, by przestraszyć Lolę. Ale Lola nie potrafi wystrasztć Charliego. Czy w końcu się jej to uda?
 12. Nie da się zorganizować pikniku bez pyszności. Co zrobią Charlie i Lola, kiedy nadejdą deszczowe chmury?
 13. Charlie buduje własną rakietę i wygrywa przedszkolny konkurs. Lola otrzymuje rakietę. Bycie posłusznym nie jest jednak takie łatwe…
 14. Charlie ma urodziny. Lola nie może zdradzić mu, co dostanie na urodziny. Nie łatwo jest utrzymać coś takiego w tajemnicy.
 15. Charlie i Lola mają wyjechać do dziadków. Lola martwi się jednak, że jej wymyślony przyjaciel będzie za nią tęsknił.
 16. Lola jest przerażona, bo wypada jej ząb mleczny. Jak teraz będzie wyglądała?
 17. Lola chce uszczęśliwić swoją mamę – nie pobrudzić się i ładnie wyjść na szkolnej fotografii. Bycie czystym nie jest jednak takie łatwe.
 18. Lola uwielbia owady, ale nie czuje się najlepiej w towarzystwie pająków.
 19. Wkrótce spadnie śnieg. Lola nie może doczekać się zimy!
 20. Dziś są urodziny Lotty. Lola chce jej dać najlepszy prezent na świecie.
 21. Lola śpi dziś u Lotty i planuje bawić się z nią w Kopciuszka. Charlie i Mark mają cały pokój dla siebie.
 22. Charlie i Mark będą grali na instrumentach podczas szkolnego przedstawienia. Lola chce się przyłączyć i również na czymś grać!
 23. Lola nie ma dziś czasu na zabawę. Musi przecież pracować! Prowadzi własne biuro, restaurację, gabinet dentystyczny oraz bibliotekę.
 24. Życie jest niesprawiedliwe, kiedy zawsze jesteś mniejszy. Tylu rzeczy nie da się zrobić! Lola chce być wyższa.
 25. Charlie i Lola dostają od babci i dziadka grę. Problem polega na tym, że będą musieli się nią podzielić.
 26. Lola dostała kostium aligatora. Obiecuje, że nigdy go nie zdejmie. Charlie próbuję namówić ją, żeby zdjęła kostium.
 • SERIA II
 1. Charlie nie potrafi przekonać Loli, że porządek w pokoju jest czymś dobrym. Lola natomiast uważa, że w jej pokoju wcale nie panuje bałagan. Charlie będzie musiał użyć dobrych argumentów!
 2. Lola postanawia pobawić się w szpiegów ze swoim wyimaginowanym przyjacielem – Sorenem Lorensonem. Śledzą samochód bagażowy i są przekonani, że ich sąsiadem będzie olbrzym!
 3. Charlie ma nowy zestaw do czarowania. Potarfi wyciągać monety zza uszu Loli. Lola też chce się bawić w czary! Stara się jak może, ale nic z tego nie wynika.
 4. Lola chce sprawić, by Charlie miał najlepsze urodziny w swoim życiu. Tyle, że dla Loli wspaniałe przyjęcie to tort, taniec i dużo różowych przedmiotów, a Charlie woli pobawić się w potwory.
 5. Poczekalnia u dentysty jest bardzo nudnym miejscem. Nic jednak nie powstrzyma Charliego i Loli przed bawieniem się w piratów!
 6. Lola chce coś kolekcjonować, ale nie wie co! W końcu zaczyna zbierać zupełnie nietypowe przedmioty. Charlie musi zgadnąć, co to jest.
 7. Lola i Lotta są najlepszymi przyjaciółkami. Kiedy jednak w szkole pojawia się nowa uczennica, Lola obawia się, że jej przjaźń z Lottą nie jest taka mocna
 8. Lola dostaje od dziadków pieniądze, za które może obejrzeć w kinie film. Uważa, że na całym świecie nie ma osoby, która miałaby więcej szczęścia niż ona!
 9. Ulubione buciki Loli są już na nią za małe. Tato nalega, by Lola założyła nowe buty. Ale czy jakiekolwiek buty mogą być równie piękne?!
 10. Mama daje Loli nasionka. Lola wyobraża sobie, jakie piękne rośliny wkrótce z nich wyrosną i nie potrafi zrozumieć, że najpierw musi zadbać i nasiona!
 11. Charlie i Lola przygotowują cyrkową sztuczkę, którą później planują pokazać babci i dziadkowi. Niestety Charlie łamie rękę, podczas gry w piłkę z Marvem i pokaz staje pod znakiem zapytania.
 12. Lola nie posiada się ze szczęścia, kiedy Lotta w końcu zgadza się wymienić przedmiotami. Lola może pożyczyć od Lotty piękny płaszcz, a Lotta dostaje w zamian dziwną torebkę.
 13. Charlie i Lola nie mogą się doczekać chińskiego przedstawienia kukiełkowego. Wciąż jednak się kłócą. Czy kiedyś się uspokoją i nauczą się rozmawiać ze sobą w uprzejmy sposób?
 14. W szkole odbywa się dzień sportu. Lola przyłącza się do biegu z jajkiem na łyżce. Jak sprawić, by jajko nie spadło z łyżki? Trzeba się skupić!
 15. Charlie będzie mógł oglądać swój ulubiony program w telewizji dopiero wtedy, gdy zrobi z Lolą różne prace domowe. Wszystko rozprasza Lolę i okazuje się, że każda rzecz może być świetną zabawą.
 16. Pani Hanson wybrała Lolę, by ta opiekowała się Bertem – klasową świnką morską – w czasie wakacji.
 17. Szkoła planuje wycieczkę – niespodziankę. Lola martwi się, że może się zgubić.
 18. Charlie i Mark odrabiają zadanie domowe z hiszpańskiego, co sprawia, że Lola też chce mówić po hiszpańsku. W tej chwili musi znaleźć się w „Hiszpalandii”!
 19. W czasie wycieczki do zoo, Lola chce kupić sobie zabawkę do kąpieli w kształcie foki, ale zanim dotrze do sklepu, wyda całe kieszonkowe.
 20. Lola wcale nie boi się ciemności. Po prostu chce, by drzwi były otwarte, zasłony odsłonięte, a światło zapalone. To wszystko!
 21. Młodszy brat Marka – Morton – odwiedza Lolę, by się z nią pobawić. Lola jest bardzo przejęta i pewna, że Morton będzie jej nowym przyjacielem.
 22. Lotta, która zazwyczaj chwali się, że umie pięknie rysować, nie potrafi już tego robić! Wszyscy zachęcają Lottę do rysowania. Teraz nikt i nic już jej nie powstrzyma!
 23. Charlie i Lola uwielbiają myszkę Charliego – Gryzka. Ale myszki nie żyją długo. Kiedy Nibbles umiera, Lola dochodzi do wniosku, że już nigdy nie chce mieć myszki.
 24. Lola zaczęła wierzyć w zabobony. Czy jeśli zrobisz coś nie tak, spowoduje to coś złego? Jak Charlie ma jej wytłumaczyć, że to nieprawda?
 25. Charlie i Lola angażują kolegów ze szkoły w zawody związane z recyclingiem. Ten, kto wygra, dostanie prawdziwe drzewo, które będzie mógł posadzić w ogrodzie. Ale czy im się to uda?
 26. Lola uwielbia zazwyczaj chodzić do szkoły, ale ostatnio nie ma na to ochoty. Ma problem z czytaniem i potrzebuje pomocy Charliego.
 • SERIA III
 1. Lola jest pewna, że nie potrzebuje okularów, dopóki nie widzi, jak piękne mogą one być.
 2. Lola naprawdę nie lubi burzy. Charlie chce ją przekonać, że nie ma się czego bać.
 3. Lola jest u Lotty i zamierza spędzić u niej noc. Z czasem zauważa, że nie wszystko jest tak, jak u niej w domu.
 4. Jest bardzo gorąco. Charlie, Lola i Arnold muszą znaleźć sposób na to, by się ochłodzić.
 5. Charlie i Lola postanawiają tresować psa Marva – Sizzles.
 6. Charlie z przyjaciółmi hodował dynię na szkolne przyjęcie z okazji Helloween. Wyrosła ogromna. Wszyscy z wyjątkiem Loli zdecydowali już, jak się przebiorą.
 7. Lola i Lotta bawią się w sklep. Świetnie się bawią do czasu, gdy sprzedają okulary do nurkowania Charliego jedynemu klientowi, Mortenowi.
 8. Charlie i Marv mają stworzyć wynalazek w ramach szkolnego projektu. Lola chce im pomóc, a tak naprawdę tylko przeszkadza.
 9. Kiedy Charlie i Lola odwiedzają dziadków zawsze budują domek z piasku. Tym razem jakaś dziewczynka chce się do nich przyłączyć.
 10. Lola i Lotta ćwiczą na koncert szkolny. Lola ma czkawkę. Wszyscy próbują jej pomóc.
 11. Lola uważa, że jest świetna w słuchaniu innych. Ma jednak dzień bardzo nieuważnego słuchania, co doprowadza do wielu problemów w szkole i w domu.
 12. Lola uwielbiała prezenty od Lotty, dopóki nie dostała kapelusza. Jest drapiący i ma brzydkie ozdóbki. Nawet Soren, wymyślony przyjaciel Loli, uważa, że nie zaszkodziłoby go zgubić.
 13. Lola uważa się za doskonałą tancerkę. Mini próbuje nauczyć ją stepowania, ale wychodzi z tego bardziej szuranie i nie jest to najlepsza zabawa.
 14.  ?
 15.  ?
 16.  ?
 17.  ?
 18.  ?
 19.  ?
 20.  ?
 21. W szkole panuje szaleństwo – wszyscy bawią się hula hop. Lola ma już tego dosyć
 22. Charlie i Lola urządzają kemping w ogrodzie. Charlie jest zachwycony przygodą, ale Lola trochę się boi.
 23. Lola marzy o łyżwach, ale Charlie i rodzice nie są przekonani, że będzie umiała z nich skorzystać.
 24. Lola umawia się z kimś na zabawę w piątek, ale Mark zaprasza ją na przyjęcie kosmiczne w ten sam dzień.
 25. Lola i Lotta poznają zagrożone gatunki. Postanawiają uratować pandę.
 26. Lola chce się bawić, ale Charlie właśnie wychodzi, zaś Lotta źle się czuje.

 

Źródło:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Charlie_i_Lola