12345 (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Chmurkowe Opowieści

Chmurkowe opowieści – Bajki dla najmłodszych dzieci – Przygody sympatycznych skrzatów, które opiekują się niebem.

Chmurkowe Opowieści – Przygody sympatycznych skrzatów, które opiekują się niebem. Mieszkają one w domku mieszczącym się na puszystej chmurce. Każdego ranka dosiadają małych koników i ruszają do swoich codziennych obowiązków, które nigdy się im nie nudzą. Najlepszymi przyjaciółmi podniebnych istotek są Słońce, Księżyc, Tęcza i Gwiazdeczka. Serial uczy widzów, czym dzień różni się od nocy i wyjaśnia zjawiska pogodowe.

Dzięki tej produkcji mali widzowie poznają znaczenie pojęć takich, jak: dzień i noc czy gwiazda i tęcza oraz dowiadują się, skąd się one biorą i dlaczego istnieją.
Bohaterowie serialu opiekują się niebem, a ich najlepsi przyjaciele to Słońce, Księżyc, Tęcza i Gwiazdeczka. Każdego ranka dosiadają podniebnych koników i ruszają do swoich codziennych zajęć, które nigdy się im nie nudzą.

Misie podobnie jak dzieci czasem lubią troszkę się bać i słuchać strasznych historii. Gderek, pomimo ostrzeżeń innych misiów, wybiera się do Posępnej Doliny, aby obejrzeć w tajemnicy film „Straszny Miś”. Po filmie zaczyna wierzyć, że duch legendarnego Strasznego Misia naprawdę istnieje. Pozostałe misie postanawiają przeprowadzić misiowe śledztwo, żeby przekonać Gderka, że duchy nie istnieją, a on się niepotrzebnie boi. Okazuje się, że to Paskudki zrobiły żart misiom i chciały je nastraszyć. Miś Czułe Serce pokazuje, że duchy nie istnieją, a jedynie czasem ponosi nas wyobraźnia, zwłaszcza jak obejrzymy straszny film.

Wersja polska

Wersja polska: na zlecenie MiniMini+ – START INTERNATIONAL POLSKA
Reżyseria: Paweł Galia
Dialogi polskie: Magdalena Dwojak
Wystąpili:

Maja Kwiatkowska – Różyczka
Barbara Kubiak – Słoneczko
Józef Kubiak – Groszek
Kasper Wyszyński – Bławatek
Joanna Kudelska – Gwiazdeczka
Mikołaj Klimek – Słońce
Elżbieta Kijowska-Rozen – Tęcza
Jacek Król – Narrator
Michał Pakuła – Bobo
Olga Zaręba – Puffa
oraz:

Agnieszka Mrozińska – Księżyc
i inni

Lektor tyłówki: Paweł Galia

Zapraszamy do polubienia nas na Facebooku

https://www.facebook.com/ebajkidladzieci