12345 (3 głosów, średnia: 3,67 z 5)

Kubuś Puchatek

Kubuś Puchatek bajka dla dzieci – znany wszystkim miś o małym rozumku, jego najulubieńszym małym co nie co jest miodek.

Kubuś Puchatek – znany wszystkim miś o małym rozumku, jego najulubieńszym małym co nie co jest miodek, przez który to często wpada w zatargi z pszczółkami. Wyjściu z opresji pomaga mu jego najlepsiejszy przyjaciel Prosiaczek.

Kubuś jest pluszowym misiem. Często mylnie odbiera wiadomości od Krzysia. Uwielbia jeść „miodek” i chodzić na spacery z Prosiaczkem, który jest jego najlepszym przyjacielem. Jest bardzo przyjazny i potrafi obronić Krzysia w razie zagrożenia. Zawsze organizuje się w akcje Królika, chociaż czasami są niezwykle dziwne.

Kubuś mieszka w małym domku, który znajduje się w Stukiekowym Lesie. Mieszkanko jest dosyć małe jednak wystarcza na potrzeby misia. Na półkach i w szafkach układa garnczki miodu. W pokoiku obok mieści się malutkie okienko, łóżko i stolik nocny. Na stoliku Puchatek ma nocną lampkę.

Pochodzenie imienia
Podobnie jak i wiele innych postaci z książek Milne’a, Kubuś Puchatek został nazwany imieniem jednej z zabawek Christophera Robina Milne’a (1920-1996), syna pisarza. Z kolei pluszowa zabawka Christophera została nazwana tak od imienia niedźwiedzicy Winnipeg będącej żywą maskotką kanadyjskiego wojska z Korpusu Weterynaryjnego Kanady. Została kupiona za 27 dolarów przez porucznika Iana Gary’ego w miasteczku White River w Ontario, gdzie dziś znajduje się pomnik misia. W październiku 1914 r. została przewieziona do Wielkiej Brytanii. Postanowiono pozostawić ją w londyńskim ogrodzie zoologicznym. Zdechła 12 maja 1934[1].

W 1924 roku Alan Milne pierwszy raz przyszedł do zoo z czteroletnim synem Christopherem, który bardzo polubił Winnie. Trzy lata wcześniej Milne kupił w domu handlowym Harrods i dał synowi na jego pierwsze urodziny pluszaka firmy „Alfa Farnell”. We wrześniu 1981 61-letni Christopher Robin Milne, uczestniczył w odsłonięciu pomnika niedźwiedzicy Winnie (naturalnych rozmiarów, dzieło Lorne Makkina) w londyńskim zoo.

Dołącz do naszego Facebooka

https://www.facebook.com/ebajkidladzieci