12345 (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Lego Ninjago bajki online po polsku za darmo

Lego Ninjago – czterech młodych bohaterów Ninja Kai, Jay, Cole i Zane opanowują starożytną sztukę walki – Spinjitzu, aby ratować świat od zła. Ich największym wrogiem jest Zły Lord Garmadon – mistrz mocy destrukcyjnej, który próbuje dokonać całkowitego zniszczenia świata. Bohaterowie zdają sobie sprawę, że aby z nim wygrać muszą połączyć siły z synem wroga – Lloydem Garmadonem. Czy mimo zawartego przymierza uda im się zwyciężyć?

Serial opisuje przygody pięciu młodych bohaterów: Ninja Kaia, Jaya, Cole’a, Zane’a i Lloyda którzy opanowują starożytną sztukę walki – Spinjitzu. Razem z siostrą Kaia – Nyą która przez cztery sezony była Samurajem X, lecz teraz jest mistrzynią wody, Senseiem Wu oraz Misako i Senseiem Garmadonem, dawniej Lordem Garmadonem, ratują świat od zła.

W pilotowych odcinkach Ninja walczą ze szkieletami i Lordem Garmadonem, który był ich największym wrogiem lecz teraz jest przyjacielem. W sezonie 1 – Rok Węży – ich wrogami są plemiona Wężonów – Hipnokobry, Wężowampiry, Dusiciele, Jadozęby i król węży Pythor, ostatni z plemienia Anakondowców.

Poznają wtedy Lloyda, syna Lorda Garmadona, który na początku jest zły, a potem staje się Zielonym Ninja. W sezonie 2 – Rok Węży – przygoda trwa – walczą z Lordem Garmadonem, który powrócił i przejął władzę nad Wężonami. Pod koniec tego sezonu budzi się Kamienna Armia Mrocznego Władcy, dochodzi do „Ostatecznej” Bitwy, a Lloyd staje się Złotym Ninja i pokonuje Overlorda który wstąpił w ciało Garmadona.

Po zakończeniu bitwy, z Garmadona zniknęło całe zło, a on stał się dobry. W sezonie 3 – Reaktywacja – Mroczny Władca powraca i tworzy armię Ninja Droidów. Według P.I.X.A.L idealnym partnerem dla Nyi jest Cole, i przesto wybucha wojna międzi Jay’em a Cole’em. Pod koniec sezonu Lloyd traci Złotą Moc, a Zane ginie definitywnie pokonując Overlorda. Jednak w sezonie 4-Turniej żywiołów. Zane zostaje odbudowany. W sezonie 4, Kai, Jay, Cole i Lloyd otrzymują tajemnicze zaproszenie na Wyspę Mistrza Chena.

Dowiaduje się o tym Sensei Garmadon. Pod koniec sezonu, Sensei Garmadon poświęca się dla Miasta Ninjago. W sezonie 5 Ninja walczą z armią duchów, którzy przybyli z Przeklętej Krainy. W sezonie 6 Ninja walczą z piratami ( ale nie z załogą Soto ) i są poszukiwani przez policję z powodu zniszczeń które wyrządzili.

Postacie Lego Ninjago:

• Kai – Odważny i porywczy Ninja Ognia.
• Jay – Szybki i pomysłowy Ninja Błyskawic..
• Zane – Cichy i tajemniczy Ninja Lodu. Dołączył, by dowiedzieć się, dlaczego jest inny i okazał się robotem.To on definitywnie pokonał Mrocznego Władcę i sam zginął.Zostanie odbudowany w sezonie czwartym
• Cole – jest silnym i niezawodnym Ninja Ziemi. Jest liderem drużyny ninja Senseia Wu.
• Nya – Siostra Kai’a. Chciała zostać Ninja. Obecnie jest Samurajem.
• Sensei Wu – Mentor Ninja i młodszy brat Lorda Garmadona. Wujek Lloyda. Drugi syn Pierwszego Mistrza Spinjitzu.

• Lord (Sensei) Garmadon – Pierwszy syn Pierwszego Mistrza Spinjitzu, starszy brat Senseia Wu i ojciec Lloyda Garmadona. W pewnym momencie był głównym wrogiem Ninja, dowodząc Szkieletami, Wężonami i Kamienną Armią w różnych okresach. W pewnym momencie Mroczny Władca przejął jego ciało, kiedy powracał do normalnego świata.Po „pokonaniu” Mrocznego Władcy obiecał sobie,że już nigdy nie będzie walczył,żeby odkupić winy z przeszłości.
• Lloyd Garmadon – Młody syn Garmadona i przeznaczony Zielony Ninja. Jest również bratankiem Senseia Wu i wnukiem Pierwszego Mistrza Spinjitzu pokonał Mrocznego Władcę gdyż był Złotym Ninja.Złota moc została mu odebrana przez Smoka Nindroid i została wykorzystana do utworzenia ciała dla Mrocznego Władcy.Zostało mu jej trochę,ale oddał ją czterem pozostałym Ninja,tuż przed ostateczną potyczką z Overlordem, by odzyskali swą moc żywiołów.Pozostał dalej Zielonym Ninja.
• Misako Garmadon – Mama Lloyda. Żona Garmadona. Stara znajoma Senseia Wu. Zna Spinjitzu, dlatego nadaje się na ninja.
• Dareth – Właściciel „Mojo Dojo” i honorowy brązowy ninja.
• P.I.X.A.L – Asystentka Cyrusa Borga. P.I.X.A.L to w skrócie Primary Interactive X-ternal Assistant Life-form

Źródło:

https://pl.wikipedia.org/