12345 (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Lulu i inne zwierzaki

Lulu i inne zwierzaki (fr. Lulu Vroumette, 2010-) – francuski serial animowany, który swoją premierę w Polsce miał 1 czerwca 2011 roku na kanale MiniMini+. Serial powstał na podstawie serii książeczek dla dzieci autorstwa francuskiego pisarza Daniela Picouly’ego.

Lulu i inne zwierzaki – serial opowiada o przygodach sympatycznej, małej żółwicy imieniem Lulu i jej przyjaciół: borsuka, sowy, jeża, rodzeństwa łasiczek i zająca, przeżywających niesamowite przygody i odkrywają uroki otaczającego ich świata.

Na wsi, wśród lasów, pól i strumieni mieszkają mała, sympatyczna żółwica Lulu i jej przyjaciele, m.in. borsuk, lis, jeż, łasiczki i zając.

Lulu, podobnie jak małe dzieci, popełnia czasem błędy, jednak gdy tylko zorientuje się, że robi coś źle, natychmiast stara się to naprawić. W każdej chwili służy również pomocą swoim kompanom. Przyjaciele codziennie odkrywają uroki otaczającego ich świata, poznają piękno natury i uczą się pomagać sobie nawzajem. Animacja powstała na podstawie serii książeczek dla dzieci, których autorem jest francuski pisarz Daniel Picouly.

Wersja polska: na zlecenie MiniMini+ – Studio Publishing
Dialogi: Daniel Wegner
Reżyseria: Dorota Kawęcka
Dźwięk i montaż: Jacek Kacperek
Kierownictwo produkcji: Urszula Jankowska
Udział wzięli:

Edyta Olszówka
Julia Kołakowska-Bytner
Hanna Kinder-Kiss
Magdalena Krylik
Joanna Pach
Grzegorz Drojewski
Artur Pontek
Dorota Kawęcka
Lektor: Maciej Gudowski

Źródło:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lulu_i_inne_zwierzaki