12345 (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Moi przyjaciele Tygrys i Kubuś

Moi przyjaciele Tygrys i Kubuś (ang. My Friends Tigger & Pooh, 2007) – amerykański serial animowany wykonany w technice komputerowej. Emitowany był w TVP1 od 1 czerwca do 31 lipca 2011 roku.

Fabuła Moi przyjaciele Tygrys i Kubuś

Serial opowiada o przyjaciołach ze Stumilowego Lasu, czyli Kubuś Puchatek i jego znajomych. Tym razem Kubuś i Tygrys wraz z nową przyjaciółką Tosią bawią się w Super-Detektywów i rozwiązują sprawy ważne dla mieszkańców lasu.

Główni bohaterowie bajki Moi przyjaciele Tygrys i Kubuś

Tosia (ang. Darby) – siedmioletnia dziewczynka jak też nowa mieszkanka Stumilowego Lasu, Super-Detektyw i najlepsza przyjaciółka Kubusia i Tygrysa. Ma rude włosy i niebieskie oczy. Nosi fioletowo-białą bluzkę, zielone spodnie, białe buty i fioletową opaskę.
Kubuś (ang. Pooh) – Super-Detektyw, najlepszy przyjaciel Tosi, Tygrysa i Prosiaczka. Uwielbia miodek i Stumilowy las. Jako Super-Detektyw trochę niezdarny.
Tygrys (ang. Tigger) – Tygrys ze Stumilowego lasu. Świetnie fika koziołki, miły, zawsze umie się bawić. Najlepszy przyjaciel Kubusia i Tosi. Troszkę denerwujący i wygimnastykowany. Czasem sądzi że jest jaguarem. Ma świetny węch i jest wspaniałym Super-Detektywem.

Burek (ang. Buster) – najmłodszy Super-Detektyw. Szczeniak, umie tylko szczekać i ma najlepszy węch w całym Stumilowym Lesie. Jest psem Tosi.
Prosiaczek (ang. Piglet) – najlepszy przyjaciel Kubusia. Bardzo mały, mieszka sam w domu i boi się wszystkiego. Przez najmniejszy szelest trzęsie się jak galaretka.
Maleństwo (ang. Roo) – mały kangur i syn Kangurzycy. Nosi na sobie małą niebieską bluzeczkę. Najlepszy przyjaciel Lumpka. Na wszystko zawsze jest za mały.
Lumpek (ang. Lumpy) – mały hefalump. Jest cały fioletowy. Marzy by być Super-Detektywem. Zawsze jest wesoły. To najlepszy przyjaciel Maleństwa.

Królik (ang. Rabbit) – bardzo stary królik. Jest bardzo mądry, ale i nudny. Nie lubi Tygrysa. Często wzywa Super-Detektywów, bo często ma wiele kłopotów. Nie za wiele mieszkańców Stumilowego Lasu go lubi. Tygrys nazywa go „Uszaty”. Kocha swój ogródek. Jedną z ważniejszych i niewielu zalet Królika jest to, że jest genialnym wynalazcą. To on zbudował i zaprojektował syrenę Super-Detektywów.
Kłapouchy (ang. Eeyore) – ponury osiołek. Jest najstarszy w całym Stumilowym Lesie. Ma aż 350 lat. Rzadko wzywa Super-Detektywów choć ma wiele kłopotów.

Postacie drugoplanowe bajki Moi przyjaciele Tygrys i Kubuś

Bóbr (ang. Beaver) – Bóbr powstał z pomyłki, ponieważ na prawdę jest to Gofer. Buduje

tamy i ścina drzewa. Często jest wspólnikiem Królika, jak np. w odcinku „Skarb Burka”, kiedy to szukają razem skarbu.

Kangurzyca (ang. Kanga) – mama Maleństwa. Wspaniale gotuje. Kocha swoje dziecko najbardziej na świecie i bardzo się o nie troszczy. Jest jakby mamą wszystkich mieszkańców Stumilowego Lasu.
Krzyś (ang. Chris) – dobrze nam znany właściciel zwierzaków. Do niedawna jedyny człowiek w Stumilowym Lesie. Najlepszy przyjaciel Tosi. Ma 10 lat.
Jeżulka (ang. Ms. Hedgehog) – milutka jeżyczka. Jest jedynym jeżem w Stumilowym Lesie. Uwielbia brukwie. Nosi różowe okulary. Jest narzeczoną Żółwia.
Szop (ang. Raccoon) – Jest wielkim czyściochem. Po raz pierwszy pojawia się w odcinku „Kraina zgubionych rzeczy”, gdzie zbiera wszystkie zgubione rzeczy, myśląc że są to śmieci. Tygrys mówi na niego „kolega w masce” czym go obraża. Często pomaga Super-Detektywom.
Żółw (ang. Mr. Turtle) – całkiem zielony żółw. Trochę samolubny i bardzo samodzielny. Jest narzeczonym Jeżulki.

https://pl.wikipedia.org/wiki