12345 (4 głosów, średnia: 3,25 z 5)

Odlotowe agentki

Odlotowe agentki (ang. Totally Spies, 2001-2013) – amerykańsko-francuski serial animowany, nadawany przez kanał telewizyjny Jetix. Serial został wyprodukowany przez studio Marathon. Wersja polska została opracowana przez IZ-Text Katowice. Serial Odlotowe agentki zdobył statuetki Jetix Kids Awards Polska 2005 i 2006 za najlepszy serial Jetix. Od 1 marca do 30 listopada 2011 serial wrócił na antenę kanału Disney XD. Od 30 stycznia 2012 serial jest emitowany także w Disney Channel. Od 3 czerwca 2013 roku serial jest nadawany na kanale Nickelodeon Polska, z tytułem w wersji angielskiej.

Bohaterkami bajki Odlotowe agentki są trzy szesnastolatki, na co dzień uczennice liceum w Beverly Hills: rudowłosa intelektualistka Sam, brunetka Alex o śniadej karnacji oraz blond zakupoholiczka, trzpiotka i flirciara Clover. Agentki mają także odwieczną rywalkę – Mandy, która jest najbardziej znienawidzona przez Clover, gdyż obie walczą ze sobą o status najpopularniejszej dziewczyny w szkole. Nastoletnie agentki pracują dla Światowej Organizacji Ochrony Ludzkości WOOHP (World Organization of Human Protecting – Światowa Organizacja Ochrony Ludzkości), której założycielem i szefem jest Jerry Lewis. Choć czasem Sam, Alex i Clover narzekają na pracę w agencji, to tak naprawdę ją uwielbiają. W odcinku Awans dołączają do elity agentów dzięki awansowi na Superagentki, zaś od ukończenia liceum w odcinku Odwołany Koniec Szkoły studiują na Uniwersytecie Mali-U. Z fabułą serialu powiązany jest inny serial animowany produkcji Marathon o nazwie Superszpiedzy, która również opowiada o agentach WOOHP.Agentki są zwinne i mądre, i mają jedną wspólną cechę „flirtowanie”

Nastolatki Sam, Alex i Clover wynajmują wspólnie mieszkanie. Lokal pod nimi jest siedzibą tajnej agencji Zachodniego Wybrzeża, która zajmuje się rozwiązywaniem różnego typu problemów. Jerry, szef centrum operacji, poznawszy bystre sąsiadki, postanawia je zatrudnić. Tak rozpoczyna się wielka przygoda dziewcząt. Na pozór przeciętne uczennice, są w rzeczywistości odlotowymi agentkami, które potrafią dzielnie dać sobie radę w każdej sytuacji.

Samantha „Sam” Simpson – agentka WOOHP. Na misje wkłada zielony kombinezon. Ma długie, rude włosy i zielone oczy. Jest najrozważniejsza i najdojrzalsza z całej trójki. Jest bystra i bardzo urocza. Uczy się najlepiej w całej szkole. Doskonale walczy. Mocno stąpa po ziemi i większość misji jest pod jej nadzorem. Lubi czytać książki i szybko się uczy. Potrafi docenić przyjaźń i współpracę. Na ogół nie interesuje się chłopakami, chyba, że jest to ktoś niezwykle inteligentny, dojrzały i o nieodpartym uroku. W tajemnicy podkochuje się w Davidzie, z którym w ostatnim odcinku się całuje.

Clover Enwing – agentka WOOHP. Na misje wkłada czerwony kombinezon. Ma krótkie blond włosy i niebieskie oczy. Jest bardzo sprytna. Kocha przygody i niespodzianki. Nie poddaje się w żadnej sytuacji, nawet w tej na pozór bez wyjścia. Uwielbia stale kupować nowe ciuchy i regularnie chodzi na zakupy. Zawsze wie, co się aktualnie nosi i co jest najmodniejsze. Stale rywalizuje z Mandy o tytuł najpopularniejszej dziewczyny w szkole. Często się zakochuje i ma spore powodzenie u chłopców. Jej stałym chłopakiem jest Blaine, który również jest agentem WOOHP. Kiedyś Blaine próbował zniszczyć Clover.

Alexandra „Alex” Vasquez – agentka WOOHP. Na misje wkłada żółty kombinezon. Ma krótkie, czarne włosy i brązowe oczy. Jest najbardziej urocza, wrażliwa, delikatna i dziewczęca z całej trójki, ale też najbardziej dziecinna. Wykorzystuje te cechy w misjach specjalnych. Alex lubi sport i, jak twierdzi Jerry, jest najbardziej wysportowana z agentek. Bardzo lubi zwierzęta i jest zła, gdy widzi kogoś, kto się nad nimi znęca. O jej ciętym języku boleśnie przekonują się zwłaszcza chłopcy, jeśli jej podpadną.

Jerry Lewis – założyciel agencji WOOHP. Pracuje w niej od ponad 35 lat. Przyjaciel agentek oraz ich opiekun. Zawsze, gdy odbiera puderniczkę, głosi swoje znane powiedzonko – „Dziewczęta”. Próbuje zrozumieć rozrywki Sam, Clover i Alex, czyli zakupy. W pierwszej serii serialu Jerry był bardzo poważny, lecz z czasem przybyło mu poczucie humoru. Czasami zostaje porwany przez swojego niemieckiego kuzyna, Adolfa, który próbuje mu udowodnić, że Niemcy są tzw. „Najlepszym krajem świata”. Uratowały go agentki. Jego ulubionym zajęciem jest gra w golfa. Ma brata bliźniaka Terence’a, który jest wrogiem Jerry’ego, i mamę, która była w młodości superbohaterką. W angielskiej wersji, mówi z brytyjskim akcentem

Britney – agentka WOOHP. Na misje wkłada niebieski kombinezon. Doskonale walczy. Ma długie czarne włosy (przypomina mix włosów Sam i Clover) i fioletowe oczy. Została wyszkolona przez Sam, Clover i Alex. Przez pewien czas Alex była o nią zazdrosna, ale szybko się z nią zaprzyjaźniła. Wystąpiła w odcinkach „Zastępstwo”, „Ucieczka”, „Wirtualny Przeciwnik”, „Morderczy Trening”, „Podwodny Hotel” i „Totalny Koniec”. W odcinku „Podwodny Hotel” została, ku nieszczęściu Clover, przydzielona do zespołu Blaine’a.

Dean – agent WOOHP. Na misje wkłada granatowy kombinezon. Ma krótkie brązowe włosy i zielone oczy. Wystąpił w odcinkach „Awans”, „Rejs”, „Super Agentka” i „Totalny Koniec”.

Blaine – agent WOOHP. Na misję wkłada czarny kombinezon. Jest wysportowany i doskonale walczy. Jest chłopakiem Clover. Ma krótkie, czarne włosy i zielone oczy. Jego ulubionym sportem jest siatkówka. Wystąpił w odcinkach „Babcia”, „Kolejny Miłosny Zawód”, „Powrót Geraldine” i „Totalny Koniec”. W odcinku „Powrót Geraldine” Jerry, ku nieszczęściu Clover, przeniósł Blaine’a do zespołu w Australii i przydzielił mu do pomocy Britney. W serii 6 dowiadujemy sie że Blaine jest już ex chłopakiem Clover i raczej nie wrócą do siebie (po tym Blaine powiedział Clover że całował sie z Mandy).

Gabriella „Gabby” Simpson – agentka WOOHP. Jest matką Sam. Na misje wkłada seledynowy kombinezon. Pojawia się w odcinkach „Dzień Matki” i „Totalnie Zdemaskowane”. W odcinku „Totalnie Zdemaskowane” przypadkowo dowiaduje się, że jej córka jest agentką WOOHP i zabrania jej pracować w agencji. Później chcąc uratować córkę decyduje się sama zostać agentką.

Stella – agentka WOOHP. Jest matką Clover. Na misje wkłada różowy kombinezon. Pojawia się w odcinkach „Dzień Matki”, „Telemania”, „Totalnie Zdemaskowane” i „Dziewięć żywotów”. W odcinku „Totalnie Zdemaskowane” przypadkowo dowiaduje się, że jej córka jest agentką WOOHP i zabrania jej pracować w agencji. Później chcąc uratować córkę decyduje się sama zostać agentką.

Carmen – agentka WOOHP. Jest matką Alex. Na misje wkłada granatowy kombinezon. Pojawia się w odcinkach „Dzień Matki”, „Wyszkolona Alex” i „Totalnie Zdemaskowane”. W odcinku „Totalnie Zdemaskowane” przypadkowo dowiaduje się, że jej córka jest agentką WOOHP i zabrania jej pracować w agencji. Później chcąc uratować córkę decyduje się zostać agentką. Jej wygląd jest zawsze inny, na początku przypomina coś ala murzynke czy bardzo opaloną kobiete, dopiero w końcowych odinkach 4 serii wygląda jak jej córka Alex

 

Źródło:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Odlotowe_agentki