12345 (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Pies Clifford

Pies Clifford, wyższy od piętrowego budynku i bardziej czerwony od wozu strażackiego, jest zawsze optymistą i serce ma równie wielkie, jak on sam.

Pies Clifford, wyższy od piętrowego budynku i bardziej czerwony od wozu strażackiego, jest zawsze optymistą i serce ma równie wielkie, jak on sam.

Pies Clifford wraz ze swoją właścicielką, 8-letnią Emily Elizabeth Howard i przyjaciółmi – fioletową pudlicą Cleo i małym żółtym buldogiem T-Bonem – codziennie przeżywa pasjonujące i dające do myślenia przygody. Urocze psisko uczy dzieci jak bawić się z innymi, jak być uczynnym i jak zdobywać przyjaciół. Serial cieszy się olbrzymią popularnością w ponad 85 krajach, zdobył też 17 nominacji do prestiżowej nagrody Emmy.

Piosenka z serialu Pies Clifford

CLIFFORD LUBIŁ EMILY,
WIĘC DO SIEBIE WZIEŁA GO,
Z JEJ MIŁOSCI URUSŁ WIELKI,
WIĘC HOWARDOWIE OPUŚCILI DOM,
CLIFFORD TO DRUCH JAKIEGO NIE MIAŁ NIKT,
JEST NAJWIĘKSZY NAŚWIECIE,
TO WIEM NAPEWNO!
GDY GO ZAWOŁAM, TO JUŻ PRZY NMIE JEST,
WIELKI KOCANY CZERWONY PIES!
SPAKOWALI SAMOCHUDPO DACH,
W KRÓTCE Z MIASTA WYJECHALI,
NA WYSPIE WŚRÓD PRZYJACIUŁ NOWYCH ZNALEŹLI SIĘ,
CAŁA RODZINA I WIELKI PIES,
CLIFFORD TAK ZABAWNY I CUDOWNY JEST
NASZ KOCHANY WIELKI PIES!!!

Bohaterowie serialu Pies Clifford

Pierwszoplanowi

Pies Clifford – główny bohater serialu. Jest psem Emily Elizabeth. Jest czerwony, sięga do drugiego piętra i jest większy od słonia. Zawsze jest gotowy, gdy ktoś potrzebuje jego pomocy. Był malutkim szczeniakiem. Bał się, że nie urośnie, lecz otoczony opieką i miłością wyrósł na ogromnego psa.
Emily Elizabeth Howard – to właścicielka Clifforda. Ma 8 lat. Ma krótkie blond włosy. Zazwyczaj ubiera się w różową bluzkę zapinaną na guziczki, czarną spódniczkę, czarno-różowe skarpetki do kolan i czarne buty. W jednym z odcinków była ubrana w niebieską sukienkę.
Cleo – to fioletowa pudlica. Jest przyjaciółką Clifforda. Mieszka w domu ze swoją panią.
T-Bone – przyjaciel Clifforda i Cleo. Jest małym, żółtym buldogiem. Mieszka ze swoim panem, który jest policjantem.
Charlie – to najlepszy przyjaciel Emily Elizabeth. Mieszka z tatą na statku. Czasami pomaga mu w jego restauracji. Pochodzi z Jamajki.

Drugoplanowi

Jetta Handover – jest przyjaciółką Emily Elizabeth i Charliego. Potrafi być podstępna i złośliwa, ale tak naprawdę jest miła. Uwielbia zachowywać się jak gwiazda. Zawsze wiąże swoje długie, czarne włosy w „koński ogon”. Ma małego brata Cosmo.
Vaz – przyjaciel Emily, Jetty i Charliego. Ma czarne włosy, białą bluzkę w czerwone paski i jeansowe spodnie.
Mac – pies Jetty. Jest samolubny i niemiły, ale potrafi być przyjacielski. Gdy Jetta się zdenerwuje na psa mówi na niego Machiavelli.
Samuel – tata Charliego. W jednym odcinku podarował Charliemu Jamajski bębenek.
Keysi – pies, który jest cały biały i gdzieniegdzie ma kasztanowe łaty. Nie ma jednej nogi. Psy na początku się go bały, ale z czasem go polubiły. To najlepszy przyjaciel Cleo.
Cosmo – młodszy braciszek Jetty. Bardzo lubi swoją siostrę. Urządzono przyjęcie na jego cześć.
Mary – przyjaciółka Emily, Charliego, Vaza i Jetty. Ma białą bluzkę z krótkimi rękawkami i falbankami pod szyją i różowe spodnie. Jest niepełnosprawna i jeździ na wózku. Wygrała pokaz talentów.
Mimi – dziewczyna T-bona. Prawdopodobnie jest rasy Shih Tzu. Jest maści brązowej. Jej pani przyjeżdża na Ptasią Wyspę, by fotografować zwierzęta.

Epizodyczni

Laura – kuzynka Emily Elizabeth. Jest ruda. Ma żółtą bluzkę i białe spodnie oraz żółte buty, a także na głowie niebieską opaskę. Ma psa Rexa. Jest bardzo zamknięta w sobie i nieśmiała. Lubi ptaki. Podarowała Emily lornetkę.
Rex – pies Laury. Najlepszy przyjaciel Clifforda z dzieciństwa. Jest taki sam jak Clifford, tylko że jest bardziej potargany. Jest maści kasztanowej.
Courtney Amber – jest siostrzenicą pana Bleekmena. Jest piosenkarką. Emily marzyła, by przyjechała a Jetta nie wierzyła, że to możliwe.
Wolie – klasowa maskotka klasy Emily. Jest królikiem. Jest cały biały. Bardzo lubi kicać.
Suzie – kuzynka Cleo. Jest biała i ma brązowe łaty. Jest ciapowata i rozbrykana.
mama Clifforda – jest pokazana w odcinku Mały Clifford. Jest brązowa i urodziła czwórkę szczeniaków. Clifford był piąty, najmniejszy i czerwony.
Hamburger – Najlepszy przyjaciel T-bone’a. Jest do niego podobny, tylko większy i ma inny kolor. Mieszkał z T-bone’m zanim Clifford przybył na wyspę.

Pies Cifford (ang. Clifford the Big Red Dog, 2001-2003) – amerykański serial animowany, oparty na serii książek dla dzieci autorstwa Normana Bridwella. Serial opowiada o wielkim czerwonym psie Cliffordzie, którego właścicielką jest Emily Elizabeth Howard.

Źródło:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Clifford_%28serial_animowany%29