12345 (4 głosów, średnia: 4,75 z 5)

Pingwin Pingu

Pingwin Pingu – bardzo często wpada w tarapaty typowe dla małych dzieci, często ze swoją młodszą siostrą. Świetna bajka dla najmłodszych.

Pingu – szwajcarski serial animowany dla dzieci o pingwinku Pingu. Jest wyświetlany w Wielkiej Brytanii, Japonii, Niemczech, Francji i w Stanach Zjednoczonych. W Polsce można go obejrzeć na kanale MiniMini JimJam. Polską wersję opracowało studio START INTERNATIONAL POLSKA.

W 1997 roku powstał specjalny odcinek, trwający 25 minut.

Postacie
Pingu – to tytułowy mały pingwinek, który lubi się bawić. Znany jest ze swojego charakterystycznego „Nu Nu”.
Mama – troszczy się o swojego synka, ale kiedy jest potrzeba zwraca mu uwagę.
Tata – lubi się bawić z Pingu, ale gdy czasami jest zmęczony po pracy, nie ma na to ochoty.
Pinga – malutka siostrzyczka Pingu. Kiedyś Pingu był o nią zazdrosny, a teraz świetnie się dogadują. Pinga nie lubi, kiedy starszy brat zabiera jej ukochaną zabawkę – niebieskiego króliczka.
Robby – jeden z przyjaciół Pingu. Bardzo lubi się z nim bawić (i kraść mu rybki).
Pingo – kiedyś wróg, dziś przyjaciel. Zarozumiały Pingo przechwalał się, że wygra zawody, ale gdy był w potrzasku, Pingu pomógł mu, chociaż meta była bardzo blisko. Czasami lubi się z nim podroczyć, ale jak przyjaciele to przyjaciele.

Pingwin Pingu bardzo często wpada w tarapaty typowe dla małych dzieci, często ze swoją młodszą siostrą. Sposoby wychodzenia z tych tarapatów często mogą wskazywać właściwą drogę dla dzieci.

Źródło:
https://pl.wikipedia.org/