12345 (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Przyjaciele z Kieszonkowa

Przyjaciele z Kieszonkowa (wł. Cuccioli Cerca Amici – Nel regno di Pocketville, ang. Puppy in My Pocket: Adventures in Pocketville) – włoski serial animowany, który swoją premierę we Włoszech miał 25 października 2010 roku na kanale Italia 1. W Polsce premiera serialu odbyła się 4 lipca 2011 na antenie Cartoon Network i Boomerang. Od 1 lipca 2013 roku serial emitowany w TV Puls 2, a od 31 sierpnia 2013 roku na kanale TV6 oraz od 2 września na kanale TV4.

Serial Przyjaciele z Kieszonkowa opowiada o niezwykłych przygodach pewnej, ośmioletniej dziewczynki imieniem Flo i jej pieska Magic’a, którzy mieszkają w Kieszonkowie i muszą pełnić obowiązki kociej księżniczki Ami, którą zła siostra Ima wysłała do „prawdziwego świata”. Razem przeżywają niesamowite i magiczne przygody.

 

Przyjaźń to uczucie, które niesie ze sobą ogromną siłę.

Również ta łącząca zwierzęta i ludzi. Mieszkańcy magicznej krainy zwanej Kieszonkowem wiedzą o tym doskonale. W ich kraju kocia księżniczka Ava zajmuje się dobieraniem najlepszych opiekunów dla szczeniąt i kociąt. Pewnego dnia za sprawą zazdrosnej siostry Ava trafia do zwykłego świata.

W tej samej chwili w Kieszonkowie zjawia się dziewczynka o imieniu Kate. Pod nieobecność księżniczki, Kate i jej przyjaciel Magic będą musieli przejąć jej, wcale niełatwe obowiązki.

Ośmioletnia Flo potrzebuje przyjaciela. Wybranym zwierzątkiem zostaje owczarek imieniem Magic. Podczas gdy księżniczka Ami rozpoczyna ceremonię przejścia, jej zazdrosna siostra, Ima, każe Zullowi złapać klejnot przyjaźni.

Gdy pies zaczyna spełniać jej rozkaz, kotka Ami ratuje Magica przed tragedią. Niestety połowa klejnotu trafia do Imy, a Ami zostaje wysłana do miasta. W tym samym czasie w Kieszonkowie pojawia się Flo. Strażnicy kotki Ami próbują ją odesłać do domu co udało im się po 3 odcinkach. Flo i Magic wracają do domu. Jej tata nie zgadza się na to, żeby zatrzymała Magic’a, bo niedługo będzie chodzić do szkoły. Ale jednak się zgodził.

Po pierwszej ceremonii przejścia Flo zauważa w fontannie kawałek puzzla z uchem Ami. Ośmiolatka i jej przyjaciele postanawiają zbierać te puzzle, aby cały obrazek był gotowy. Myślą też, że jak ułożą te puzzle do końca pojawi się księżniczka Ami. W tym czasie Flo i Magic szukają Ami w mieście.

Źródło:

https://pl.wikipedia.org/