12345 (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Rajdek

Rajdek jest bardzo energiczny i ciekawski. Jego ciekawość często przysparza mu kłopotów, kiedy Rajdek wątpi w swoje możliwości z pomocą przychodzi mu jego przyjaciel Krzychu mechanik samochodowy.

Rajdek – mała wyścigówka (ang. Roary the Racing Car, 2007-2010) – brytyjski serial animowany, którego premiera miała miejsce 7 maja 2007 roku. W Polsce premiera odbyła się 2 lutego 2010 roku na antenie MiniMini+. Od 30 grudnia 2013 roku serial jest emitowany na kanale Nickelodeon Polska oraz Nick Jr. Polska. Serial został wyprodukowany przez Chapman Entertainment, producenta seriali takich jak: Bob Budowniczy i Fifi.

Bohaterowie bajki dla dzieci Rajdek
Rajdek – to mała wyścigówka, która mieszka na Srebrnym Torze. Jest bardzo energiczny i zuchwały. Ma bardzo dobre serce i jest zawsze gotowy do nauki.
Krzychu – mechanik samochodowy.
Krecik – pomocnik Krzycha, miły, acz nieporadny mechanik samochodowy.
Błysk – królik – rozrabiaka, przez którego wszyscy mają ciągłe problemy.
Pan Gaźnicolo – właściciel toru. Jest nerwowy w złym humorze.
Marta – manager toru, dzięki której wszystko „gra”.
Sprytek- pomarańczowe auto wyścigowe, jest szybki i miły, Gdy mama pana Gaźnicolo przyjechała na srebrny tor, miał ostry wypadek, na szczęście wszystko dobrze sie skończyło.
Tin Top – niebieskie auto wyścigowe.
Maksi – żółte auto wyścigowe, kiedyś ścigał się w Formule 1, gwiazda toru. Lubi nabijać się z Rajdka.
Sisi – różowe auto wyścigowe; Rajdek bardzo ją lubi. Jest malutka i Francuska.
Luzik – auto Krzycha, którym spieszy wszystkim na pomoc.

Bajka dla dzieci opowiada o przygodach młodego wyścigowego samochodu o imieniu Rajdek oraz jego przyjaciół. Rajdek mieszka na Srebrnym Torze. Jest bardzo energiczny i zuchwały, a jego entuzjazm i bezgraniczna ciekawość wciąż przysparzają mu kłopotów. Bohater ma jednak bardzo dobre serce i jest zawsze gotów do nauki. Choć Rajdek wydaje się być pewny siebie, czasami wątpi w swoje możliwości. Wówczas z pomocą przychodzi Krzychu – mechanik samochodowy. Serial ma charakter edukacyjny, dzieci poznają m.in. wartość prawdziwej przyjaźni, dowiadują się jak radzić sobie z codziennymi problemami, jak zachować bezpieczeństwo na drodze czy prowadzić zdrowy styl życia.

Źródło:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rajdek_-_ma%C5%82a_wy%C5%9Bcig%C3%B3wka