12345 (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Rodzina Rabatków

Rodzina Rabatków (ang. The Bellflower Bunnies, fr. La Famille Passiflore, 2001-2008) – belgijsko-francuski serial animowany na podstawie serii książek Beechwood Bunny Tales Geneviève Huriet oraz od 2006 roku Amélie Sarn zebranych w języku polskim w wydanej w 1993 roku przez wydawnictwo Muza książce „Wesołe przygody królików”. Emitowany w Wieczorynce od 4 września 2008 roku. Powstały 52 odcinki, premiera ostatniego odbyła się 17 września 2009 roku. Dnia 22 grudnia 2009 roku został powtórzony odcinek „Wigilijna przygoda”. Emisja pozostałych odcinków serialu została wznowiona od 10 września 2010 roku. Obecnie serial emitowany jest na kanele TYP ABC.

Fabuła Rodzina Rabatków

Na szczycie zielonego wzgórza żyje rodzina królików. Tata i ciocia często opowiadają historyjki związane z ich wspaniałą piątką dzieci. Mają one niezwykłą zdolność popadania w kłopoty. Nie zdarza się, by przy przeglądaniu rodzinnego albumu nie przypomniała się jakaś nowa, ekscytująca przygoda…

Bohaterowie Rodzina Rabatków

Narcyz Rabatek – tata piątki dzieci Bratka, Różyczki, Bławatka, Koniczynka i Stokrotka. Jest wynalazcą.
Ciocia Cynia – jest starszą siostrą Narcyza, pomaga mu w wychowywaniu dzieci. Uwielbia przesiadywać w kuchni, przygotowując różne dania.

Nie jest wyjaśnione, co stało się z mamą króliczków. W odcinku Muzyczna Przygoda Bratek powiedział, że mawiała, że muzyka poskromi każdą bestię. Jako ciekawostkę można podać fakt, że w najnowszym chronologicznie z serii opowiadań o króliczkach, mianowicie w wydanym w 2007 roku na rynku francuckim „L’album photos des Passiflore” autorstwa Loïca Jouannigot oraz Amélie Sarn, mama Rabatkowa jest wymieniana pod imieniem Mia; jest również obiektem wielu ciepłych wspomnień całej rodziny. Niektóre źródła podają, iż została zabita przez myśliwego. Narcyz i dzieci nigdy nie przestaną jej kochać.

Źródło:

https://pl.wikipedia.org/wiki/