12345 (7 głosów, średnia: 4,29 z 5)

Stacyjkowo

Stacyjkowo – bajka dla dzieci w wieku 3-6 lat. Przygody trzech młodych lokomotyw Bruno, Koko, Wilson w tytułowym mieście Stacyjkowo.

W tytułowym miasteczku Stacyjkowo mieszkają trzy małe lokomotywy – Wilson, Koko i Brewster. Wilson jest zawsze pełen entuzjazmu i energii, uważnie słucha instrukcji, ciekawy świata i chętny do nauki. Koko to lokomotywa przeznaczona do szybkiej jazdy. Uwielbia wycieczki i wyścigi. Brewster jest silną, elektryczno-spalinową lokomotywą, przeznaczoną do przewozu ciężkich ładunków. Zawsze zadaje wiele pytań. Przygody, które wspólnie przeżywają uczą ich tego, co jest w życiu najważniejsze, m.in. dowiadują się czym jest odpowiedzialność oraz poznają znaczenie prawdziwej przyjaźni.

Lokomotywy ze Stacyjkowa

Wilson (ang. Wilson) – to wielofunkcyjna, czerwona lokomotywa spalinowa, zawsze pełna wiary w swoje siły z entuzjazmem podchodząca do wszelkich zadań. Jego zapał nie zawsze idzie w parze ze zdolnością utrzymania uwagi i dlatego musi jeszcze uczyć się uważnego słuchania instrukcji. Wilson opiera się na amerykańskiej lokomotywie spalinowej EMD F-unit.
Koko (ang. Koko) – to nieustraszona elektryczna lokomotywa pasażerska. Kocha odkrycia, przygody i rywalizację w wyścigach. Chociaż często potrafi spowodować szkody to zawsze wie kiedy należy przeprosić. Koko opiera się na japońskiej lokomotywie elektrycznej Shinkansen.

Bruno (ang. Brewster) – to spalinowa lokomotywa przeznaczona do przewozu ładunków. Pozostałe lokomotywy ruszają do akcji natychmiast gdy dostana zadanie, ale Bruno zawsze musi wcześniej zadać kilka pytań. Jest bardzo niezawodny i zawsze można na niego liczyć gdy pojawią się kłopoty. Bruno opiera się na brytyjskiej lokomotywie spalinowej BR Class 55 „Deltic”.
Stary Pit (ang. Old Puffer Pete) – to stara, czarna lokomotywa parowa, która nosi okulary. Jest najstarszą lokomotywą w Stacyjkowie.

Często służy pomocą młodym lokomotywom ale czasem ma problemy z zapamiętywaniem imion. On i Olga są ostatnimi parowozami w Stacyjkowie. Stary Pit opiera się na amerykańskiej lokomotywie parowej DRG Class 62.
Hektor (ang. Harrison) – to wielofunkcyjna lokomotywa spalinowa koloru fioletowego. Jest najszybszą lokomotywą w Stacyjkowie. Jest trochę zapatrzony w siebie, ale przed innymi udaje, że tak nie jest. Jeżeli z kimś rywalizuje, to tylko uczciwie. Hektor opiera się na amerykańskiej lokomotywie spalinowej UPR M-10003.

Olga (ang. Olwin) – to stara, zielona lokomotywa parowa, która nosi okulary. Jest po Starym Picie najstarszą lokomotywą w Stacyjkowie. Opiera się na najszybszym parowozie świata, czyli brytyjskiej parowej LNER Class A4 „Mallard”, ale nie posiada tendra, czyli wagonu na węgiel.

Frostini (ang. Frostini) – to kremowa lokomotywa spalinowa. Jego zadaniem jest produkcja oraz rozwożenie lodów po Stacyjkowie. Lokomotywy często przerywają pracę by odwiedzić go pracującego w fabryce lodów. Frostini opiera się na włoskiej lokomotywie spalinowej Zephyr.

Emilia (ang. Emery) – to biały wagon o napędzie spalinowym, którego zadaniem jest przewożenie pasażerów. Stale próbuje się wyróżniać wśród przyjaciół. To ona przewiozła po całym Stacyjkowie inspektora kolejowego, gdy ten przyjechał na inspekcję. Często mówi dziwne teksty. Jej prawe oko jest zielone, a lewe niebieskie. Emilia opiera się na brytyjskim wagonie o napędzie spalinowym Scarborough RT.
Cezary (ang. Chatsworth) – to biała lokomotywa spalinowa, która zwykle wykonuje te same zadania co Hektor. Jest uprzejmy wobec innych. Ceni sobie ciszę i spokój. Jeżeli z kimś rywalizuje, to tylko uczciwie. Cezary opiera się na lokomotywie spalinowej Baldwin RF-16.

Mtambo (ang. Mtambo) – to zielonkawa lokomotywa wożąca zwiedzających w ogrodzie zoologicznym. Jest wzorowany na Kenya Railways Class 87. Mtambo w języku suahili znaczy ‚maszyna, lokomotywa'[1].
Super Ciuchcia-złota latająca ciuchcia
Inni[edytuj | edytuj kod]
Wiola (ang. Vee)
Edzio (ang. Eddie)
Morgan (ang. Morgan)

Źródło:

https://pl.wikipedia.org/