12345 (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Świat słów

Świat słów – jest to serial dla dzieci pokazujący animowany świat, w którym zbudowane z liter postaci odgrywają pierwszoplanowe role, ucząc dzieci znaczenia angielskich słów i sposobu ich wymawiania.

Serial w innowacyjny sposób uczy języka angielskiego dzieci w wieku przedszkolnym. Nauczycielami maluchów w „Świecie słów” są rezolutna owca Sheep, nieco gderliwa i do bólu logiczna żaba Frog, naiwna kaczka Duck oraz świnka Pig, której miłością życia jest jedzonko. Dzieci poznają nowe słówka, uczą się ich pisowni i łatwo zapamiętują wyrazy dzięki zastosowaniu specjalnych technik animacji.
Świat słów (ang. WordWorld, 2007–2010), przygotowany i emitowany od września 2007 r. przez amerykańską telewizję PBS, jest programem Edutainment, którego celem jest edukacja dzieci w wieku przedszkolnym. Jest to serial dla dzieci pokazujący animowany świat, w którym zbudowane z liter postaci odgrywają pierwszoplanowe role, ucząc dzieci znaczenia angielskich słów i sposobu ich wymawiania.

W pierwszym sezonie WordWorld wyemitowanych będzie 26 półgodzinnych odcinków serialu. Uzupełnieniem programu, podobnie jak przy Ulicy Sezamkowej, są strony internetowe programu WordWorld oraz portal edukacyjny PBSKids, a także towarzyszące produkcji telewizyjnej: seria DVD, książek, gier i zabawek nawiązujących do Świata Słów.

Zanim producenci WordWorld nakręcili odcinki serialu, przeprowadzono szczegółowe badania czytelnictwa wśród dzieci. Na podstawie tych badań przygotowano założenia dydaktyczne kolejnych odcinków. Każdy odcinek programu kształtuje jedną z czterech kluczowych umiejętności dzieci: rozpoznawanie słów, znajomość liter, rozumienie sensu słowa, a także dzielenie się wiedzą i emocjami.

Konstrukcja WordWorld powoduje, że może on służyć jako narzędzie nauki języka angielskiego dzieci w wieku przedszkolnym w innych krajach.

W Polsce premiera serialu miała miejsce 1 września 2012 roku na kanale MiniMini+.

Wersja polska Świat słów

Opracowanie wersji polskiej: na zlecenie MiniMini+ – START INTERNATIONAL POLSKA
Reżyseria: Paweł Galia
Dialogi polskie: Andrzej Wójcik
Dźwięk i montaż: Jerzy Wierciński
Kierownictwo produkcji: Anna Kuszewska
Udział wzięli:

Grzegorz Kwiecień – Narrator
Klaudiusz Kaufmann – Kaczka
Paweł Ciołkosz – Świnia
Joanna Pach-Żbikowska – Owca
Brygida Turowska – Miś
Waldemar Barwiński – Żaba
Robert Tondera –
Pies,
Potwór (odc. 7a),
Robot (odc. 15b, 45a)
Jarosław Domin – Mrówka
Sławomir Pacek – Mucha
Mirosław Wieprzewski –
Owad,
Rekin
Monika Wierzbicka –
Pszczoła,
Pająk,
Jeden z trzech siostrzeńców Świni
Ewa Serwa –
Kotka,
mama Ptak
Agnieszka Mrozińska – Kangurzyca
Jakub Szydłowski – Krab (odc. 24b, 28a)
Krystyna Kozanecka – Gąsienica (odc. 28b)
Jan Kulczycki – Żółw (odc. 22b, 30a, 35a)
Katarzyna Dąbrowska – Słoń (odc. 21a, 37b)

i inni

Lektor tyłówki: Paweł Galia

Źródła:

https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiat_s%C5%82%C3%B3w

http://dubbingpedia.pl/wiki/%C5%9Awiat_s%C5%82%C3%B3w