12345 (9 głosów, średnia: 3,56 z 5)

Tom i Jerry online odcinki za darmo

Tom i Jerry (ang. Tom & Jerry) – amerykański animowany serial stworzony przez Williama Hanna i Josepha Barbera opowiadający o konflikcie kota imieniem Tom i myszy imieniem Jerry. Większość odcinków przedstawia próby schwytania Jerry’ego przez Toma.

Bohaterowie bajki Tom i Jerry
Główni

Tom – szaroniebieski, zarozumiały kot. Wszelkimi sposobami chce złapać Jerry’ego. Mimo, że stara się ze wszystkich sił, rzadko mu się to udaje (i jedynie na krótki czas). Zawsze, gdy próbuje go złapać, wpada w problemy, lecz w ogóle się tym nie przejmuje. Czasami jednoczy siły z Jerrym, gdy im obu grozi niebezpieczeństwo. Czasami również – w wyniku wyrzutów sumienia – stara się go wyciągnąć z kłopotów. Z wyjątkiem ciągłych gonitw za Jerrym lubi spać, jeść i podrywać ładne kotki.

Jerry – mysz, która życie spędza ucieczką przed Tomem. Prawie zawsze udaje mu się uciec do dziury. Za każdym razem robi Tomowi na złość. W ogóle jednak nie przydarza mu się nic złego. Gdy akcja bajki rozgrywa się w Paryżu, Jerry staje się kapitanem „Myszkieterów”.

Poboczni

Spike – pies, często skonfliktowany z Tomem. Na początku mieszkał w domu, jednak został wyrzucony w odcinku „Kłopoty z psem” za zrobienie bałaganu. W niektórych odcinkach pomaga Jerry’emu. Jest największym wrogiem Toma, który woli go omijać szerokim łukiem, zaś, gdy Spike jest bezbronny, Tom lubi mu dokuczać.
Tyke – szczeniak, syn Spike’a. Silnie związany emocjonalnie z ojcem, który często rusza mu na ratunek.
Mamcia Dwa Buty (lata 1940-1958) – stara, otyła gosposia, przez którą Tom często zostaje wyrzucony z domu za wyrządzanie w nim szkód. Prawie w ogóle nie widać jej twarzy. Prawdopodobnie jest Murzynką.
Butch – czarny kot. W większości odcinków jest rywalem Toma, ale w niektórych przyjacielem. Często rywalizuje z nim o względy białej kotki Toodles i wtedy wygrywa. W większości odcinków jest bezpańskim kotem.
Toodles – biała kotka, w której podkochują się Tom i Butch.
Nibbles (później znany jako Tuffy, ale w Polsce dzięki kasecie VHS „Tom i Jerry – Najsłynniejsze potyczki”, bo w odcinku „Mała sierotka” okazało się, że wg dubbingu nazywa się „Kąseczek”) – szara mysia sierota płci męskiej, którą przygarnął Jerry. Nosi pieluchę i jest ciągle głodny.
Kwaczek – kaczorek, najczęstsza, obok Jerry’ego, ofiara Toma, którą Tom chce zjeść. W większości odcinków przyjaźni się z Jerrym.
Joan i George (lata 1940-1958) – właściciele Toma. Są dobrym małżeństwem.
Dziecko – nieznany z imienia syn Joan i George’a. Bardzo lubi uciekać, gdy opiekunka rozmawia przez telefon.
Jeannie – opiekunka do dzieci. Najczęściej się opiekuje synem Joan i George’a. Zawsze w czasie opieki rozmawia przez telefon (nigdy nie wiadomo z kim rozmawia) i przeważnie nie zauważa braku dziecka.
Clint Clobber (lata 1960-1962) – gruby, łysy właściciel Toma. Choleryk, często krzywdzi Toma.

Tom i Jerry

Źródło:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Tom_i_Jerry