12345 (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Truskawkowe ciastko

Truskawkowe ciastko – Główną bohaterką jest Truskawkowe ciastko, dziewczynka pełna wigoru i radości.

Truskawkowe ciastko (oryg. Strawberry Shortcake, 2003), serial animowany produkcji amerykańskiej z 2007 roku. II seria emitowana w Wieczorynce od 2 września 2008 roku.

Fabuła

Główną bohaterką jest Truskawkowe ciastko, dziewczynka pełna wigoru i radości. W kolejnych odcinkach jej przygód widzowie uczestniczą m. in. w organizowaniu przyjęcia urodzinowego, w wycieczce na Biegun Północny, szukają wiosny i organizują Święto Miodu.

Bohaterowie

Truskawkowe ciastko (ang. Strawberry Shortcake) − starsza siostra Jabłuszko. Mądra i dobra dziewczynka, która zawsze pomaga przyjaciołom gdy tylko tego potrzebują. Często przyjaciele nazywają ją Truskawką. Jej zwierzaki to różowa kotka Kremówka i niebiesko-biały pies Keksik. Ma rude włosy i piwne oczy. Nosi bluzkę w czerwono-białe paski, niebieskie spodnie, w pasie ma zawiązany różowy sweter i bladoróżowy kapelusz w truskawki z zieloną kokardą i truskawką.

Jabłuszko (ang. Apple Dumplin) − młodsza siostra Truskawki. Dzięki niej Truskawkowe Ciastko ma przyjaciół. Jest jeszcze malutka dlatego zdarza jej się zjadać literki. Ma rude włosy i zielone oczy. Nosi żółtą sukienkę z czerwonymi rękawami w jabłka i żółty kapelusz też jabłka.

Imbirka (ang. Ginger Snap) − pierwsza osoba, którą poznała Truskawkowe Ciastko. Jest mądra i umie budować różne maszyny. Na początku boi się ciemności, ale w odcinku „Koszmarna Noc Imbirki” przekonuje się, że nie jest ona taka straszna. Ma czarne włosy uczesane w dwie kitki i brązowe oczy, cerę śniadą. Jej zwierzątko to wiewiórka Czeko. Nosi białą bluzkę, różową kurtkę, niebieskie spodnie z pomarańczowym paskiem i niebieski kapelusz z różowym paskiem i namalowanym piernikiem.

Pomarańczka (ang. Orange Blossom) − dziewczynka, którą poznały Truskawkowe Ciastko i Jabłuszko. Jest bardzo nieśmiała, a jej zwierzak to pomarańczowy motyl Marmoladka. Jej cera jest czarna, ma brązowe uczesane w kucyki włosy i piwne oczy. Nosi pomarańczową bluzkę z żółtym kwiatek, beżowe spodnie i pomarańczowy kapelusz z żółtym kwiatem.
Anielski Torcik (ang. Angel Cake) − bardzo ładna, ale też przemądrzała dziewczynka. Ma blond włosy uczesane w kucyki i niebieskie oczy. Jej zwierzątko to owieczka Wanilka. Nosi fioletową bluzkę, niebieskie spodnie na szelkach i fioletowy kapelusz z błękitnym paskiem i kwiatami.

Jagodowy Placek (ang. Huckleberry Pie) – jedyny chłopiec w Truskakowie. Szaleje na deskorolce.Ma czapkę z daszkiem oraz brązowe włosy i zielone oczy.
Miętówka (ang. Peppermint Fizz) − kapryśna dziewczynka, która na wszystko się złości. Ma ciemne blond włosy i ciemnozielone oczy. Nosi czerwoną bluzkę z białym pasem, szare spodnie i czerwony kapelusz z czerwono-białym paskiem i cukierkiem.
Tęczowy Sorbecik (ang. Rainbow Sherbet) − dziewczynka, która pływa po morzach. Mieszka na statku. Ma fioletowe włosy i brązowe oczy. Nosi różową bluzkę z kolorowymi rękawami, niebieskie spodnie z różowym paskiem i niebieski kapelusz z kolorowym paskiem.

Jagódka (ang. Blueberry Muffin) − miła dziewczynka. Jej zaletą jest robienie kostiumów oraz występowanie na scenie. Lubi czytać książki. Nosi niebieską bluzkę z białymi rękawami w niebieskie kropki z fioletowym paskiem, niebieskie spodnie i granatowy kapelusz z błękitnym daszkiem, w błękitne kropki z jagodą. Ma brązowe włosy i niebieskie oczy.
Kokosanka (ang. Coco Calypso) – mieszka z Morską Jagódką na wyspie. Ma brązowe włosy i oczy, cerę śniadą. Przesyła przyjaciołom z Truskawkowa łakocie z morskich jagód. Nosi żółtą bluzkę, fioletową spódniczkę, zielone spodnie w kwiaty i zielony kapelusz w palmy i kwiaty z daszkiem.

Morska Jagódka (ang. Seaberry Delight) – mieszka z Kokosanką na wyspie. Ma blond włosy i bladą cerę, oczy błękitne. Określa się jako samotniczkę, raczej nie śmiała. Hoduje morskie jagody. Mieszka w lagunie, a do jej domu można jedynie dopłynąć. We włosach ma muszle. Nosi błękitno-zieloną bluzkę z jagodą i błękitne spodnie.
Malinka (ang. Raspberry Torte) − dziewczynka o niezbyt dobrych manierach. W odcinku „Dobre Maniery” pod koniec przekonała się że maniery są bardzo potrzebne. Nosi również sportowe ubranie. Ma ciemno różowe włosy i zielone oczy.

Cytrynka (ang. Lemon Meringue) − dziewczynka o wielkich manierach, miła, przyjacielska i zawsze chętna do pomocy. Ma jasne żółte włosy i niebieskie oczy. Nosi żółtą bluzkę, spódniczkę, spodnie i kapelusz z kwiatkiem.
Kwiat Herbaty (ang. Almond Tea) – Ma czarne włosy i granatowe oczy, cerę jasną. W odcinku „Festiwal Przyjaciół” mieszkała u Truskawki. Pochodzi z Chin. Parzy herbatę, która nie smakuje Truskawce. Nie jada lodów. Jej zwierzątko to królewska panda. Nosi jasnofioletową bluzkę, fioletowe spodnie, a we włosach ma żółtą opaskę.

Suzette Krakers (ang. Crepe Suzette) – ubiera się ładnie i modnie, mieszka we Francji, w Paryżu. Ma oczy niebieskie i włosy długie, proste i różowe. Mówi z wyraźnym francuskim akcentem. W odcinku „Klub Przyjaciół” odwiedziła ją Truskawka. Odcinek później („Festiwal Przyjaciół”) to ona odwiedziła przyjaciół z Truskawkowa. Mieszkała w domku Imbirki. Jej piesek to pudliczka Eklerka. Nosi białą bluzkę, czerwone spodnie i czerwony beret.
Mroźna Ptysia (ang. Frosty Puff) – ma błękitne włosy i oczy. Pochodzi z Bieguna Północnego. W „Festiwalu Przyjaciół” mieszkała u Pomarańczki. Nosi białą kurtkę, różowo-fioletową bluzkę, fioletową spódniczkę, różowe rajstopy, fioletowe rękawiczki i zimową czapkę.
Mandarynka (ang. Tangerina Torta) – ma pomarańczowe włosy i pomarańczową cerę. Nosi zieloną bluzkę i pomarańczowe spodnie. Pochodzi z tropiki. W odcinku Festiwal Przyjaciół mieszkała u Anielskiego Torcika. Ma małpkę zwaną Bongo.

Pozostali:

Kremówka (ang. Custard) − różowa kotka Truskawki. We wszystkim i wszystkich widzi jedynie wady.
Keksik (ang. Pupcake) − zawsze wesoły niebiesko-biały pies Truskawki.
Miodowłosa (ang. Honey Pie) − piękny kucyk. Jest złota i ma żółte włosy, z jednej strony ma wpięty różowy kwiat. Uwielbia dużo jeść i dużo mówić.
Czeko (ang. Chocolate Chipmunk) – wiewiórka Imbirki. Często szeroko się uśmiecha. Nosi na główce kapelusz kucharski.
Wanilka (ang. Vanilla Icing) – owieczka Anielskiego Torcika. Czasem wydaje się rozsądniejsza od swojej pani.
Marmoladka (ang. Marmalade) – pomarańczowy motylek Pomarańczki. Wydaje nietypowy dźwięk „Prrr”. Jest drobna i wydaje się delikatna.
Hopsiup (ang.Shoofly) – żaba Jagodowego Placka.
Kola (ang. Cola) – kameleon Miętówki. Na ogół brązowy, ale potrafi zmieniać kolory.
Mandarynka (ang. Orange Twist) – kucyk Pomarańczki.
Panna Koktajl (ang. Milkshake) – kucyk Anielskiego Torcika.
Babeczka (ang. Cookie Dough) – kucyk Imbirki.

Źródło:

https://pl.wikipedia.org/