12345 (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Witaj Franklin

Witaj Franklin Mały żółw Franklin wraz ze swoimi przyjaciółmi przezywa wspaniałe przygody. Franklin często wpada w tarapaty, z których zawsze wynika jakaś nauczka na przyszłość. Ucząc się na swoich błędach żółwik nabiera niezbędnego doświadczenia życiowego.

Poznajcie żółwia Franklina oraz jego najbliższych przyjaciół: Misia, Kaczkę, Bobra, Królika, Panią Sowę, Borsuka, małego Ślimaczka i wielu, wielu innych.

Zobaczcie jak radzą sobie w domu, w szkole i na placu zabaw. Razem z nimi nauczycie się, jak ważne jest być dobrym i uczciwym. Dowiecie się, że rodzina i prawdziwa przyjaźń są najważniejsze.

Witaj Franklin (ang. Franklin, 1997-2004) – animowany serial dla dzieci, opowiadający o małym żółwiu Franklinie, który przeżywa przygody ze swoimi przyjaciółmi: Misiem (najlepszy przyjaciel), Ślimakiem, Wydrą, Gąską, Lisem, Skunksem, Królikiem i Bobrem. Postać żółwia Franklina stworzyła kanadyjska pisarka dla dzieci Paulette Bourgeois. Spod jej pióra wyszło ponad ćwierć setki książeczek o Franklinie, ilustrowanych przez Brendę Clark. Franklin ma w późniejszych odcinkach siostrzyczkę: Harriet, nazywaną najczęściej żółwinką.

Przygody Franklina w wersji książkowej ukazują się w Polsce nakładem bielskiego wydawnictwa Debit. Kreskówka nadawana była na antenie kanału dla dzieci MiniMini. Dawniej można było je zobaczyć też w TVP1 /1999-2003/ i TVP3 /1998-2001/. Obecnie program jest emitowany na kanale Stopklatka TV.

Tytułowy bohater bajki Witaj Franklin to przesympatyczny, wesoły żółwik. Poszukując wciąż nowych przygód Franklin odkrywa uroki życia. Czasami jednak bywa zbyt pewny siebie i nie chce słuchać rad starszych przyjaciół – bobra, niedźwiadka, lisa i zająca. Z tego powodu wpada często w tarapaty, z których zawsze wynika jakaś nauczka na przyszłość. Ucząc się na własnych błędach żółwik ma szansę nabrania niezbędnego, życiowego doświadczenia.

Źródłp:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Witaj,_Franklin