12345 (Bądź pierwszy zagłosuj)

Elmo – czerwony przemiły potworek z wielkim pomarańczowym nosem. Bohater serialu Elmo Świat.

http://e-bajkidladzieci.pl/strazak-sam

elmo

Bardzo popularny wśród małych dzieci Elmo ma 3,5 roku. Obchodzi urodziny 3 lutego. Mówi o sobie prawie zawsze w trzeciej osobie. Mały potworek mieszka ze swoją matką Mae i ojcem Louie na trzecim piętrze 123 ulicy Sezamkowej. Jego ulubioną piosenką jest „Elmo świat”, bardzo lubi jeść pizzę i banany.

elmo_tata_mama

Najbardziej charakterystyczną cechą Elmo jest jego wysoki piskliwy głos. Jest niezwykle pozytywnie i optymistycznie nastawioną do życia postacią. Zawsze wesoły i uśmiechnięty.  Uwielbia stepować, grać na fortepianie,  zadawać pytania bawić się z przyjaciółmi Zoe i Grover. Opiekuje się również swoim zwierzątkiem – złotą rybką Dorotką.

Pierwsze szkice lalki która miała stać się Elmo.

szkic_elmo

Elmo swoją przygodę z ulicą Sezamkową zaczął we wczesnych latach 70 choć wtedy zupełnie nie przypominał tego znanego dzisiaj. Na początku był nazywany „Dziecko potwór”. Po raz pierwszy jako Elmo pojawił się na ulicy Sezamkowej w sezonie 12, miał to miejsce 18 listopada 1985 roku. Początkowo Elmo nie użwał słów, miał komunikować się za pomocą dźwiękówW krótkim czasie Elmo stał się najbardziej znaną postacią. W listopadzie 1998 roku został wyemitowany pierwszy odcinek animowanego serialu z czerwonym „potworkiem” w roli głównej. Został nazwany Elma świat. 

 

Elmo Świat
Elmo Świat pokój Elmo

 

Serial w całości poświęcony jest przygodą Elmo. Codziennie rozwiązuje nowe problemy i stawia czoła nowym wyzwaniom. Świat Elmo ma swoich własnych bohaterów chodź czasami pojawiają się znane Muppety z Ulicy Sezamkowej.

Serial oczywiście do obejrzenia na naszej stronie. Zapraszam do oglądania

Elmo Świat