12345 (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Leniuchowo

http://e-bajkidladzieci.pl/leniuchowo

Leniuchowo – to pierwszy z seriali, który stara się, aby dzieci przestały wreszcie siedzieć przed komputerem czy telewizorem. Bohaterowie serialu namawiają do aktywnego spędzania czasu. Główną bohaterką jest Stephanie

Stephanie

Stephanie

to energiczna ośmioletnia dziewczynka. Jest optymistycznie nastawiona do życia i bardzo miła. Do Leniuchowa przyjeżdża na wakacje. Mieszka u swojego wujka – burmistrza Leniuchowa. Dziewczynka jest bardzo zdumiona zwyczajami panującymi w miasteczku. Większość mieszkańców jest bardzo leniwa. Stephanie postanawia zmienić panujące tam zwyczaje i próbuje się dowiedzieć jak można im pomóc. Postanawia, więc uświadomić pozostałym dzieciom w Leniuchowie, że wieczne siedzenie przed grami komputerowymi nie jest zdrowe.

Pomaga jej w tym super bohater Sportacus

Sportacus

Sportacus

to największy bohater Leniuchowa. Jest wzorem dla wszystkich dzieci, wysportowany, zwinny, sprawny, pełen energii. Jednocześnie jest cierpliwy, uprzejmy i zawsze wyrozumiały. Nie wprowadza żadnych zakazów dla dzieci. Zamieszkuje sterowiec latający w chmurach. Ma niebieskie ubranie. Nie może znieść nawet chwili bez ruchu. Namawia wszystkich do jedzenia słodycz dla sportowców, czyli owoców. Sportacus cieszy się każdym sukcesem dziecka, choć bardzo nie lubi, kiedy dzieci nawet nie próbują podjąć wyzwania. Ma na piersiach kryształ, który informuje go o czyimś niebezpieczeństwie; gdy go usłyszy, natychmiast pędzi kogoś uratować i mówi „Ktoś ma kłopoty”. Razem udaje im się „rozruszać” całe Leniuchowo z wyjątkiem jednego mieszkańca – Robbiego Zgniłka. Robbie nie może znieść tego, że Sportacus dba o dzieci i jest dla nich wzorowym przykładem jak nie poddać się lenistwu i złym przyzwyczajeniom.  Często próbuje pokrzyżować plany Sportacusowi, jednak On jednak jak przystało na super bohatera nigdy się nie poddaje i plany Robbiego zawsze zawodzą.  Dzięki temu umacnia się na pozycji bohatera niosąc dzieciom radość i energię.

Pomysłodawcą serialu jest Islandzki gimnastyk dwu krotny mistrz Europy w gimnastyce Magnús Scheving. Serial doczekał się 79 odcinków. Przetłumaczona go na 30 języków. Oryginalna wersja została stworzona w Islandii, jednak bardziej znana jest wersja amerykańska i to właśnie ona jest promowana na całym świecie.

Zapraszam do oglądania

http://e-bajkidladzieci.pl/ogladaj/leniuchowo