12345 (19 głosów, średnia: 3,84 z 5)

Epoka Lodowcowa cały film online polski dubbing

Epoka Lodowcowa cały film online polski dubbing – (ang. Ice Age) – film animowany wyprodukowany w 2002 roku przez 20th Century Fox. Został wyreżyserowany przez Chrisa Wedge’a i Carlosa Saldanha. Jego kontynuacja Epoka lodowcowa 2: Odwilż nastąpiła po 4 latach, trzecia część Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów po 7 latach, a czwarta część Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów po 10 latach.

 

Opis fabuły

Jest to opowieść o przygodach trójki bohaterów: mamuta Manfreda, potocznie zwanego Mańkiem (w polskiej wersji głosu użyczył mu Wojciech Malajkat), leniwca Sida (Cezary Pazura) oraz tygrysa szablozębnego imieniem Diego (Piotr Fronczewski).

Mamut Maniek poznaje leniwca Sida, którego uważa za głupka. Główny wątek historii rozpoczyna się, gdy Maniek i Sid spotykają ludzkie niemowlę. Mamut i leniwiec postanawiają zanieść dziecko do jego, jak określają je bohaterowie, stada. Lecz Soto (Andrzej Blumenfeld), przywódca stada tygrysów chce zemścić się na ojcu chłopca (myśliwym, który zabił jednego z nich), zabijając malca. Dostarczyć stadu niemowlę ma Diego, kolejny tygrys szablozębny. Próbuje wydrzeć im niemowlę, jednak Maniek go powstrzymuje. Mówi im, że wie, gdzie mieszkają ludzie i w końcu zostaje ich przewodnikiem.

Prowadząc ich w stronę przesmyku, knuje podły plan. W końcu jednak zdradza on przedstawicieli swojego gatunku, aby chronić Sida, Mańka oraz niemowlę, których bardzo polubił i razem przeżyli wiele przygód. Ratując Mańka, zostaje poważnie ranny w walce z Sotem, którego jednak mimo wszystko udaje mu się zabić (nabijając go na sople). Wszystko kończy się dobrze, niemowlę zostaje bezpiecznie dostarczone „stadu”, a Diego, mimo ran, przeżywa.

Scrat

Kiedy nie oglądamy przygód głównych bohaterów, widzimy Scrata, fikcyjną wiewiórkę szablozębną. Na początku Scrat ratując swego żołędzia, doprowadza do nadejścia epoki lodowcowej. Zaraz potem zostaje rozdeptany przez mamuta. W trakcie dalszej fabuły Scrat poznaje Sida (jednak nie jest to miła znajomość). W końcu, wraz ze swoim żołędziem, zostaje zamrożony w lodzie i budzi się 20000 lat później, doprowadzając do wybuchu wulkanu na tropikalnej wyspie.

Zwierzęta

Mamut włochaty
Leniwiec naziemny
Smilodon
Makrauchenia
Tapir
Gliptodon
Brontoterium
Deinonych (martwy, zamrożony w lodzie)
Wiewiórka
Dodo

Wersja polska
Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej: Studio Sonica
Reżyseria: Olga Sawicka
Dialogi polskie: Barbara Robaczewska
Nagranie dialogów: Thomas Markus – MAFILM AUDIO Ltd
Montaż dialogów: Jacek Osławski – Studio Sonica
Organizacja produkcji: Beata Kawka
Producent: Roman Szafrański
W wersji polskiej udział wzięli:

Wojciech Malajkat – Maniek
Piotr Fronczewski – Diego
Cezary Pazura – Sid
Andrzej Blumenfeld – Soto
Jarosław Boberek – Zeke
Roman Szafrański – Lenny
Mieczysław Morański – Oscar
Wojciech Machnicki – Carl
Janusz Wituch – Frank
Karina Szafrańska – Rachel
Olga Sawicka – Jennifer
Anna Apostolakis
Beata Kawka
Sonia Szafrańska
Modest Ruciński
i inni

Epoka Lodowcowa cały film online polski dubbing

źródło:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Epoka_lodowcowa_(film)