12345 (16 głosów, średnia: 4,38 z 5)

Krudowie cały film online dubbing po polsku

Krudowie (ang. The Croods) – amerykański film animowany z 2013 roku oparty na scenariuszu i reżyserii Kirka DeMicco i Chrisa Sandersa. Wyprodukowany przez 20th Century Fox.

Światowa premiera filmu miała miejsce 15 lutego 2013 roku podczas 63. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. W Polsce premiera filmu odbyła się 5 kwietnia 2013 roku.

Krudowie

Krudowie

 

 

 

 

 

 

 

Opis fabuły filmu Krudowie

Ziemia, cztery miliony lat temu. Aktywność wulkaniczna zupełnie zmienia prehistoryczny krajobraz. Dlatego jaskiniowiec Grug, głowa rodu Krudów, musi znaleźć nowy dom dla siebie i swoich bliskich. Opuszcza więc tereny, na których spędził całe życie, i wyrusza w poszukiwaniu przytulnej i bezpiecznej jaskini. Towarzyszą mu: przebojowa żona Ugga, niezbyt rozgarnięty syn Thunk, rezolutna nastoletnia Eep i maleńka Sandy. Rodzina nie byłaby pełna bez zrzędliwej Babci. Teściowa Gruga uznawana jest za wiekową, chociaż ma… 45 lat.

Niespodziewanie dołącza do nich młody, operatywny Guy – twórca przełomowych i zabawnych wynalazków. Hołdujący tradycji Grug niechętnie patrzy na te nowinki, tym bardziej, że chłopak wyraźnie wpadł w oko Eep. Konserwatywny ojciec rodziny nie spodziewa się nawet, że niebezpieczna wyprawa w rejony pełne dzikich zwierząt i nieznanych zagrożeń zmieni losy wielu stworzeń na całej Ziemi…

Czasy prehistoryczne. W przytulnej jaskini żyje rodzina Krudów, której głową jest Grug. W świecie zewnętrznym widzi on przede wszystkim zagrożenie, woli więc spędzać czas w ciemnej grocie. Zakłada, że wszystko, co nowe jest złe i niebezpieczne. To przekonanie przekazuje swoim dzieci, żonie Uggę i mającej trudny charakter teściowej Gran. Ciekawość świata najstarszej córki, Eep, jest jednak silniejsza niż posłuszeństwo ojcu. Nastolatka poznaje Guya, który odkrywa przed nią, czym jest ogień. Pewnego dnia życie Krudów nagle się zmienia – w wyniku trzęsienia ziemi tracą dom.

Podczas wyprawy do nowego miejsca schronienia Grug musi zmierzyć się z błyskotliwymi wynalazkami młodego Guya, który nie tylko podważył jego autorytet, ale także skradł serce córki… Wysokobudżetową animację studia DreamWorks wyreżyserowali Chris Sanders i Kirk DeMicco, a w jej napisaniu pomógł im John Cleese z Monty Pythona. W polskiej wersji językowej głosu postaciom użyczyli m.in.: Piotr Grabowski, Lesław Żurek, Anna Guzik i Natalia Sikora.

Obsada filmu Krudowie
Nicolas Cage – Grug
Ryan Reynolds – Guy
Emma Stone – Eep
Catherine Keener – Ugga
Clark Duke – Thunk
Cloris Leachman – Gran
Chris Sanders – Belt
Randy Thom – Sandy
Wersja polska[edytuj | edytuj kod]
Opracowanie wersji polskiej: Studio Sonica
Nagrania: MAFILM AUDIO BUDAPESZT
Reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
Dialogi polskie: Michał Wojnarowski
Dźwięk: György Fék
Montaż: Agnieszka Stankowska
Organizacja produkcji: Agnieszka Kudelska

W wersji polskiej filmu Krudowie wystąpili :

Piotr Grabowski – Grug
Natalia Sikora – Eep
Lesław Żurek – Guy
Anna Guzik – Ugga
Mateusz Narloch – Thunk
Miriam Aleksandrowicz – Babcia

źródło: http://pl.wikipedia.org