12345 (7 głosów, średnia: 3,86 z 5)

Madagaskar 3 online za darmo polski dubbing

Madagaskar 3 (ang. Madagascar 3: Europe’s Most Wanted) – amerykański film animowany, będący trzecią częścią serii Madagaskar, który został wyprodukowany przez DreamWorks w technologii trójwymiarowej. Reżyserami animacji są amerykańscy twórcy Eric Darnell, Tom McGrath i Conrad Vernon. Premiera filmu miała miejsce 8. czerwca 2012 roku.

Madagaskar 3

Lew Alex oraz jego kumple: zebra Marty, hipopotamica Gloria i żyrafa Melman, robią wszystko co w ich mocy, żeby wrócić do nowojorskiego Zoo w Central Parku. Pozostawili już za sobą Afrykę, a teraz „przypadkowo” trafili do Europy. Znaleźli się tu poszukując pingwinów i szympansów, które rozbiły bank w jednym z kasyn w Monte Carlo. Wkrótce za sprawą niefortunnych zbiegów okoliczności, wszystkie zwierzaki mają się przekonać, co to znaczy być ściganym. Ich tropem rusza bowiem francuska oficer kontroli zwierząt Chantel DuBois, której nie bardzo jest w smak, że w jej rewirze, na wolności hulają zwierzęta ze zwierzyńca.

Do tego ekscytuje ją możliwość upolowania pierwszego lwa w swoim życiu. Aby ujść cało z tej opresji, załoga „Zoo” wpada na pomysł działania pod przykrywką podupadłego cyrku wędrownego. Rodzi się perfekcyjny plan, by postawić na nogi cyrk, odkryć kilka nowych talentów, rzucić Europę na kolana i tym sposobem ocalić skórę podczas długiej drogi do nowojorskiego domu.

Minęło wiele dni, odkąd pingwiny i szympansy odleciały z Afryki do Monte Carlo, by zdobyć środki potrzebne na podróż do Nowego Jorku. Zniecierpliwieni oczekiwaniem na ich powrót Alex, Marty, Gloria i Melman postanawiają wraz z królem Julianem, Maurice’em i Mortem podążyć ich śladem. W Europie lew i jego kompani wpadają na trop przyjaciół w jednym z kasyn. Próba dyskretnego porwania ich kończy się niepowodzeniem i sprawia, że na trop całej grupy wpada doskonale wyszkolona i zawzięta kapitan Chantel DuBois, liderka jednostki zajmującej się wyłapywaniem zwierząt.

Ścigani przez nią przyjaciele w akcie desperacji podszywają się pod zwierzęta cyrkowe i dołączają do trupy, którą tworzą m.in. tygrys Witalij, samica jaguara Gia i lew morski Stefano. Wkrótce dowiadują się, że cyrk ma wystąpić przed znanym promotorem i może zyskać szansę na tournée po Ameryce. Alex, Gloria, Melman i Marty postanawiają pomóc nowym znajomym, licząc na powrót do Nowego Jorku. Szybko przekonują się, że sytuacja w cyrku nie jest najlepsza, a prezentowany program wymaga wielu zmian… W polskiej wersji językowej wystąpili: Artur Żmijewski jako Alex, Małgorzata Kożuchowska – Gloria, Piotr Adamczyk – Melman, Klaudiusz Kaufmann – Marty, Jarosław Boberek – Król Julian.

Obsada filmu Madagaskar 3

Ben Stiller – lew Alex
Chris Rock – zebra Marty
David Schwimmer – żyrafa Melman
Jada Pinkett Smith – Gloria
Frances McDormand – Chantel DuBois
Sacha Baron Cohen – Król Julian
Cedric the Entertainer – Maurice
Andy Richter – Mort
Bryan Cranston – tygrys syberyjski Witalij
Jessica Chastain – jaguarzyca Gia
Martin Short – lew morski Stefano
Christopher Knights – szeregowy
Tom McGrath – Skipper
Chris Miller – Kowalski

Cytaty z filmu Madagaskar 3

Alex

A małpy są jak dym, a gdzie dym tam i ogień. A gdzie ogień, tam pingwiny.
Opis: podczas szukania pingwinów w kasynie.

A temu co? Jestem wielkim, ruskim kotem i wszyscy się mnie boją!
Opis: o Witaliju.

Co ty robisz? Zebry nie umieją prowadzić. Tylko pingwiny i ludzie potrafią.
Opis: podczas ucieczki samochodem.

Faza pierwsza: wpadamy do kasyna, łapiemy pingwiny i zmuszamy, aby zawiozły nas swoim samolotem do Nowego Jorku. Faza druga: strzelamy im focha za to jak nas zostawiły w Afryce. Faza trzecia: przepraszamy pingwiny, że strzeliliśmy, aż takiego focha, ale wiemy, że daliśmy im do myślenia. Faza czwarta: wracamy do Nowego Jorku.
Opis: plan powrotu do Nowego Jorku.

Po co nam człowieki, wystarczy, że mamy parę. Co człowiek mówi, jak ma prawdziwą parę? Mówi, jestem bestią. A bestia to zwierzę. Zrobimy swój własny, zwierzęcy cyrk. Bo kiedy ktoś idzie za głosem serca, to dochodzi dokąd chce. Osiąga to co chce. Pod warunkiem, że spróbuje.
Opis: przemowa do cyrkowców.

Stworzymy cyrk, o którym nikomu się dotąd nie śniło. To będzie faza 4,7b, w której to, aby wrócić do domu, stworzymy coś czego nie było. Coś niesamowitego, coś całkiem nowego, coś… coś niewyobrażalnego. Jakiś… jakiś odjazd. Coś takiego, że promotor przeżyje absolutny szok.
Opis: wymyśla kolejny plan powrotu do Nowego Jorku.

W cyrku trzeba iść za głosem serca, nieważne w którą stronę.

Król Julian

Byłem dla ciebie tylko emocjonalnym materacem, i to do tego nadmuchiwanym! Od teraz, kochana, śpisz na podłodze!
Opis: do Sonii.

Masz taką szorstką szczecinę, cenię to w kobiecie.
Opis: o Sonii, w pociągu.

Sonia, przebacz mi. Nie chcę już być królem ani coś. Uczepiłem się tego kim jestem, kim ty jesteś, czym śmierdzisz. A liczy się tylko to, czym śmierdzimy we dwoje.
Opis: Julian wraca do cyrku.

Marty

Nie chcę być dłużej częścią stada. Teraz to ja będę częścią klucza. Będę latał, stary.
Opis: po wystrzeleniu z armaty.

Wyglądam jak tęcza w czarno-białym filmie.
Opis: po postrzeleniu środkiem usypiającym.

Żałuję, że kiedykolwiek opuściłem to miejsce, bo gdybym nie wyszedł z klatki, nie wiedziałbym, że czegoś mi brakuje.
Opis: na widok klatek w zoo.

Inne postacie

Chłonęłam go ze łzami w oczach. No, bez łez.
Postać: Chantel DuBois
Opis: o przedstawieniu w Londynie.

Cyrkowcy trzymają się razem.
Postać: Stefano

Dlaczego my nigdy nie możemy wylądować normalnie?
Postać: Melman
Opis: kolejny raz rozbili się samolotem.

Nie, nie, nie. Raczej przeciętnie inteligentny. Chociaż podejrzewam, że troszkę poniżej normy.
Postać: Stefano
Opis: o sobie, po tym jak Alex powiedział, że jest genialny.

Nigdy nie chodziło mi o pieniądze. Chodziło mi o lwa.
Postać: Chantel DuBois

Pst! Señorita piękny Lolo! Tenemos una problema grande.
Postać: Skipper
Opis: do Aleksa.

Taniec. Jaki w ogóle sens ma takie kołysanie się i podskakiwanie w miejscu? A już muzyka to kompletnie wybija mnie z rytmu.
Postać: Melman

Walka na poduchy to nie jest sport dla mięczaków. (uderzony poduszką, z której wysypuje się pierze) W trąbę jeża! Te poduchy są wypełnione pisklętami!
Postać: Skipper
Opis: podczas walki na poduszki.

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Madagaskar_3