12345 (43 głosów, średnia: 3,95 z 5)

Mała syrenka (1989) dubbing online cały film animowany

Mała syrenka Syrenka Ariel, jest córką podmorskiego króla mórz Trytona, który nie chce by ludzie dowiedzieli się o istnieniu syren. Pewnego dnia, Ariel wypływa na powierzchnię ze swoim przyjacielem, rybką Florkiem i ochroniarzem wybranym przez Trytona, krabem Sebastianem i razem obserwują zabawę na statku. Nadchodzi ulewa, sztorm i burza.

Statek zaczyna spadać na dno, ale na szczęście Arielce udaje się uratować młodego i przystojnego Eryka, jak się okazuje – księcia. Syrenka bardzo chce zdobyć jego serce i oczywiście nie zdradzając mu tajemnicy o istnieniu istot podmorskich. Podpisuje umowę z wiedźmą morską, Urszulą, która w zamian za głos Arielki podaruje jej nogi i ręce, ale tylko na 3 dni. Jeżeli nie rozkocha w sobie księcia w ciągu określonego czasu, stanie się znów syreną i będzie należeć do Urszuli. Kiedy ta dowiaduje się, że mimo braku głosu Ariel może zdobyć jego serce, postanawia do tego nie dopuścić.

Mała Syrenka była pierwszą animacją, w której zastosowano efekty komputerowe (bąbelki, falowanie wodorostów). Muzykę do filmu napisał debiutujący w tym gatunku Alan Menken, któremu później powierzono muzykę między innymi do takich produkcji jak: Piękna i Bestia, Aladyn oraz Pocahontas. Dwie piosenki z filmu, które napisali Howard Ashman, Alan Menken oraz Robert Kraft zostały nominowane do Oscara, były to: Kiss the Girl i Under the Sea, uhonorowana ostatecznie nagrodą Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Mała Syrenka

Mała Syrenka

 

 

 

 

 

 

 

Mała Syrenka ma niewiele wspólnego ze swoim literackim pierwowzorem. Wartka akcja, pogodny charakter, wyparły melancholię i tragiczne wątki andersenowskiej baśni. Wycięto motyw ceny, jaką musiała zapłacić syrenka za możliwość życia na lądzie, zmienione zostało samo zakończenie, film, zgodnie z kanonami amerykańskiego kina sukcesu, kończy się happy endem, syrenka poślubia ukochanego księcia. Głównej bohaterce realizatorzy filmu nadali imię Ariel, która jest nazwą specjalnej farby używanej przez twórców filmu do kolorowania włosów syrenki.

Źródło:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%82a_Syrenka_(film_1989)