12345 (19 głosów, średnia: 4,79 z 5)

Potwory kontra obcy online po polsku cały film

Potwory kontra Obcy (ang. Monsters vs. Aliens) – film animowany z 2009 roku. Wyprodukowany przez studio DreamWorks. Światowa premiera odbyła się się 27 marca 2009, a polska – 29 maja 2009.

Akcja filmu

Akcja filmu Potwory kontra Obcy zaczyna się na Antarktydzie. Dwóch naukowców lokalizuje UFO (z początku jeden z nich w to nie wierzy, jednak gdy patrzy w ekran, na którym była wyświetlona lokalizacja, nie jest takim niedowiarkiem). Według ich badań spadnie prosto w serce Kalifornii. Mężczyźni ogłaszają czerwony alarm.

Susan Murphy, przygotowując się do ślubu, zostaje uderzona meteorytem, który na nią spadł. Podczas ślubu zwiększa się do niewiarygodnych rozmiarów i zostaje przeniesiona do strefy 51, czyli podziemnej celi potworów. Tam poznaje Brakujące Ogniwo – człowieka rybę z ponad tysiąca lat, Insektozaura – gigantyczną gąsienicę, która napadła na Tokio, profesora Karalucha – człowieka z głową owada, uwielbiającego śmieci i BOB-a – żyjącą własnym życiem żelatynę nieposiadającą mózgu.

Na Ziemi ląduje nieznany kosmiczny robot. Nie pomaga uspokajanie prezydenta – przybysz ciągle stoi w jednym miejscu i strzela do wszystkich, którzy chcą się do niego zbliżyć. Generał, właściciel strefy 51, przedstawia rozwiązanie – potwory będą walczyć z robotem. Nie wszyscy są tego zdania, ale nie ma innego wyjścia.

Generał mówi potworom reguły – jeżeli pokonają przybysza, dostaną wolność. BOB zostaje przez robota zdeptany (jednak, kiedy przybysz podnosi nogę, okazuje się, że tylko się do niej przykleił). Robot goni Susan, zaś Ogniwo i Karaluch ścigają przybysza w autobusie. Bohaterowie docierają do zwodzonego mostu, gdzie ewakuują się mieszkańcy. Robot uniemożliwia im to, próbując zabić Susan. Murphy cało wychodzi z potyczki. Potwór zostaje przepołowiony, potwory zaś odzyskują wolność i robią imprezę w domu Susan.

Tymczasem prezydent dowiaduje się, że Gallaksar – ufoludek, który stworzył robota, planuje zemstę. Dzięki połączeniu informuje go, że to koniec Ziemi – stworzy na niej własną planetę. Więzi Susan i odbiera jej moc, a potem, dzięki niej stwarza miliony siebie i odbiera życie Insektozaurowi.

Murphy ma zostać zniszczona, jednak Ogniwo, Karaluch i BOB przebierają się za klony i odbijają Susan. Kiedy Murphy, po pokonaniu miliona Gallaksarów, dociera do przywódcy. Włącza samozniszczenie, a potem, z Ogniwem, BOB-em i Karaluchem odlatują z generałem na Insektozaurze, który zamienił się w motyla. Razem odlatują do Los Angeles.

Opracowanie wersja polskiej: START INTERNATIONAL POLSKA

Reżyseria: Elżbieta Kopocińska-Bednarek
Dialogi polskie: Bartosz Wierzbięta
Dźwięk i montaż: Michał Skarżyński
Kierownictwo produkcji: Dorota Nyczek
W wersji polskiej udział wzięli:

Barbara Kałużna – Susan Murphy / Gigantika
Wojciech Paszkowski – Profesor Karaluch
Jarosław Boberek – Zaginione Ogniwo
Grzegorz Pawlak – B.O.B.
Mieczysław Morański – Gallaksar
Zbigniew Suszyński – Prezydent
Miłogost Reczek – Generał W. R. Monger
Waldemar Barwiński – Derek
Miriam Aleksandrowicz-Kraśko
Anna Apostolakis-Gluzińska
Tomasz Bednarek
Dariusz Błażejewski
Wojciech Chorąży
Andrzej Chudy
Andrzej Gawroński
Mikołaj Klimek
Elżbieta Kopocińska-Bednarek
Agnieszka Kunikowska
Cezary Kwieciński
Barbara Melzer
Aleksander Mikołajczak
Joanna Pach
Magdalena Różczka
Paweł Szczesny
Robert Tondera
Klementyna Umer
Janusz Wituch
Krzysztof Zakrzewski

Źródło:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Potwory_kontra_Obcy