12345 (11 głosów, średnia: 4,18 z 5)

Scooby Doo Filmy online dla dzieci po polsku

Scooby Doo filmy – Czworo przyjaciół: Fred Jones, Daphne Blake, Velma Dinkley i Norville „Kudłaty” Rogers oraz ich gadający pies, Scooby Doo (w filmie „Scooby-Doo! Strachy i patałachy” jego właściwe imię brzmiało Scoobert Doo), którzy tworzą Tajemniczą Spółkę, jeżdżą po świecie vanem, znanym jako Wehikuł Tajemnic (w filmie „Scooby-Doo! Strachy i patałachy” lokuje się on w garażu Daphne, ale w późniejszych serialach posiada go Kudłaty) Scooby i często natrafiają na potwory i tajemnicze sprawy, które Fred i dziewczyny postanawiają wyjaśnić, ku niezadowoleniu Scooby’ego i Kudłatego, którzy wolą jeść, niż rozwiązywać zagadki. Przeszukując różne miejsca, przyjaciele rozdzielają się na dwie zgrane drużyny. Pierwszą stanowią Fred, Daphne i Velma, natomiast drugą – Scooby i Kudłaty, choć w serialu Scooby Doo, gdzie jesteś? Velma często idzie ze Scoobym i Kudłatym. Przeważnie to Kudłaty i Scooby pierwsi wpadają na potwora i, ponieważ są tchórzami, uciekają z wielkim krzykiem. Często również się przebierają, aby zmylić straszydło. Tymczasem Fred i dziewczyny znajdują ślady. Wolą ścigać potwory, niż przed nimi uciekać, ale robią to drugie, gdy nie mają wyboru. Daphne często zostaje uprowadzona przez potwora, zwłaszcza w starszych kreskówkach. Velma, mająca bardzo słaby wzrok, co pewien czas gubi okulary, bez których staje się kompletnie bezradna i czasem wpada w kłopoty. W końcu ekipa zastawia pułapkę, którą Scooby i Kudłaty często niechcący psują, by następnie złapać potwora w inny, nieraz niedorzeczny, sposób. W końcu przyjaciele demaskują potwora jako przebierańca i wyjaśniają jego plany.

Scooby Doo Filmy animowane
Pierwszy film animowany z serii pojawił się w roku 1979, a był to Scooby Doo podbija Hollywood. Został on wyemitowany premierowo w ABC. W kolejnych filmach ABC zagadki potworów rozwiązywali Scooby, Kudłaty i Scrappy: Scooby Doo i Bracia Boo (1987), Scooby Doo i Oporny Wilkołak (1988), Scooby Doo: Szkoła Upiorów (1989). Kolejny film, Scooby Doo i baśnie z tysiąca i jednej nocy (1994), już bez Scrappy’ego, został premierowo wyemitowany w TBS.

Później przyszedł czas na pełnometrażowe filmy Scooby Doo filmy wydawane na DVD. Warner Bros. Animation i Hanna-Barbera stworzyły we współpracy filmy: Scooby Doo na Wyspie Zombie (1998), Scooby Doo i Duch Czarownicy (1999), Scooby Doo i najeźdźcy z kosmosu (2000) oraz Scooby Doo i cyberpościg (2001).

Sukces tych filmów doprowadził do kontynuowania seriali (powstał Co nowego u Scooby’ego?) i filmów Scooby Doo – już w samym Warner Bros. powstały: Scooby Doo filmy i Legenda Wampira (2003), Scooby Doo i meksykański potwór (2003), Scooby Doo i potwór z Loch Ness (2004), Aloha, Scooby Doo (2005), Scooby Doo na tropie Mumii (2005), Scooby Doo: Ahoj Piraci! (2006), Scooby Doo i śnieżny stwór (2007) Scooby Doo i Król Goblinów (2008), Scooby Doo i miecz samuraja (2009), Scooby Doo: Abrakadabra-Doo (2010), Scooby Doo: Wakacje z duchami (2010), Scooby Doo: Epoka Pantozaura (2011), Scooby Doo: Pogromcy wampirów (2011), Scooby Doo: Wielka draka wilkołaka (2012).

Animowane Scooby Doo filmy telewizyjne:
Scooby Doo podbija Hollywood (1979, ABC)
Scooby Doo spotyka braci Boo (1987)
Scooby Doo i Oporny Wilkołak (1988)
Scooby Doo: Szkoła Upiorów (1988)
Hanna-Barbera’s 50th: A Yabba Dabba Doo Celebration (1989, TNT)
Scooby Doo i baśnie z tysiąca i jednej nocy (TBS, 1994)
Night of the Living Doo (2001, Cartoon Network / Adult Swim)
Scooby-Doo! Spooky Games (2012)
Scooby-Doo! Haunted Holidays (2012)
Scooby-Doo! and the Spooky Scarecrow (2013)

Źródło:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Scooby_Doo