12345 (15 głosów, średnia: 4,00 z 5)

Tajemnica Zielonego Królestwa cały film online PL

Tajemnica zielonego królestwa – amerykański film animowany 3D, oparty na powieści dla dzieci i młodzieży The Leaf Men and the Brave Good Bugs autorstwa Williama Joyce’a.

Za jego produkcję odpowiada studio Blue Sky Studios, zaś za reżyserię Chris Wedge, który ma w swoim dorobku obrazy Epoka lodowcowa (2002) oraz Roboty (2005). Głosów głównym bohaterom filmu udzielili m.in.: Beyoncé Knowles, Colin Farrell, Josh Hutcherson, Amanda Seyfried, Johnny Knoxville, Pitbull i Steven Tyler. Oficjalna premiera Tajemnicy zielonego królestwa planowana jest na 24 maja 2013 roku.

Film opisywany jest jako „toczona w głębi lasu walka pomiędzy siłami dobra i zła”. Opowiada on historię nastoletniej dziewczyny, która trafia do sekretnego świata, gdzie musi udzielić pomocy grupie zabawnych i jednocześnie kapryśnych bohaterów, aby ocalić ich świat, a przy okazji uratować życie wszystkich ludzi.

W 2006 roku pojawiły się pierwsze informacje, że Chris Wedge wyreżyseruje dla studia Fox Animation film animowany na podstawie powieści Williama Joyce’a, The Leaf Men and the Brave Good Bugs. Joyce, który dopiero co zakończył współpracę z Edgem na planie Robotów (2005), został producentem nowego obrazu.

Współpraca z wytwórnią nie układała się jednak pomyślnie, dlatego Wedge otrzymał pozwolenie na poszukiwania innego studia filmowego. W pierwszej kolejności zwrócił się do wytwórni Pixar, na czele której stał John Lasseter, pracujący w przeszłości z Wedgem nad obrazem Tron. Kiedy rozpoczęli starania przejęcia praw do ekranizacji filmu, Fox zmieniła zdanie i ostatecznie zdecydowała, że podejmie się realizacji projektu. W 2009 roku oficjalnie rozpoczęto prace produkcyjne nad filmem, znanym wówczas jako Leaf Men. W maju 2012 roku Fox ogłosiła nowy tytuł obrazu (Epic), pierwszych członków obsady oraz fabułę.

Tajemnica Zielonego Królestwa

Tajemnica zielonego królestwa.

Zielone Królestwo to ukryta głęboko w puszczy magiczna kraina, zamieszkana przez różnego rodzaju leśne stworzenia. Miejscem tym włada dobra i piękna królowa, Tara, a bezpieczeństwa jej i całego ich świata strzeże świetnie wyszkolony zakon istot zwanych Liścianami. Jedynym człowiekiem, którzy wierzy w istnieje tej krainy, jest zwariowany profesor Bomba.

Naukowiec pragnie udowodnić innym, że ma rację. Niespodziewanie jego nastoletnia córka, Mary Katherine, zostaje przeniesiona do sekretnego świata. Dziewczyna przyłącza się do Liścianów i wraz w grupą nowych przyjaciół musi stawić czoła wrogim silom, które chcą pozbawić władzy królową tej krainy. Wspólnie z nimi nastolatka przeżywa wielką przygodę, a także zakochuje się w dzielnym i przystojnym Nodzie.

Reżyser filmu, Chris Wegde, ma w swoim dorobku inne animowane obrazy, w tym „Epokę lodowcową” oraz „Roboty”. W oryginalnej wersji językowej głosu postaciom użyczyli m.in.: Beyoncé Knowles (królowa Tara), Colin Farrell (Ronin), Josh Hutcherson (Nod), Amanda Seyfried (Mary Katherine), wokalista Pitbull (Buffo) oraz frontman zespołu Aerosmith, Steven Tyler (Nim Galuu).

źródło:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tajemnica_zielonego_kr%C3%B3lestwa