12345 (5 głosów, średnia: 3,60 z 5)

Toy Story 3 po Polsku online cały Film

Toy Story 3 – amerykański film animowany z 2010 roku w reżyserii Lee Unkricha. Jest on trzecią częścią serii „Toy Story”. Produkcja ta zrealizowana w cyfrowym 3D w studiu Pixar Animation Studios i Walt Disney Pictures została nagrodzona m.in. dwoma statuetkami Oscarów, była nominowana również do tytułu najlepszego filmu roku 2010

Fabuła filmu Toy Story 3

Film rozpoczyna się, kiedy Chudy wspomina dzieciństwo Andy’ego. Teraz właściciel zabawek ma 17 lat i za parę dni wyjeżdża na studia. Większość jego zabawek (np. Czarny, Ekran, Pasterka Bou) trafiło już do nowych właścicieli. Zostali tylko Szeryf Chudy, Buzz Astral, Jessie, Mustang, Pan Bulwa, Pani Bulwa, Cienki, Rex, Hamm, Barbie, Obcy i Wojskowe Żołnierzyki. Ze sobą planuje wziąć jedynie Chudego, a reszta ma trafić na strych. Mama Andy’ego myli zabawki ze śmieciami, a Chudy, widząc to, rusza na ratunek.

Wszyscy trafiają do przedszkola „Słoneczko”. Wita ich tam m.in. Miś Tuliś, ośmiornica Giętki, oraz Ken, który zakochuje się w lalce Barbie (Ken to męska wersja Barbie). Przechodzą z Sali Motylkowej, dla starszych dzieci i do Sali Gąsienicowej, dla dzieci młodszych. Zabawkom wydaje się, że to idylla. Jednak Chudy ucieka ze „Słoneczka” latawcem. Gdy jest na zewnątrz, Chudego zabiera dziewczynka imieniem Bonnie. W jej domu poznaje jednorożca-pluszaka, Begonię, Triceratopsa Trixie, (komputeromaniaczkę), szmacianą lalkę Dolly i jeża uważającego się za aktora Barona von Cicho.

Tymczasem w „Słoneczku”, okazuje się, że Sala Gąsienicowa jest Salą Tortur Dla Zabawek, natomiast Salę Motylkową można porównać do SPA.
W nocy Buzz Astral orientuje się, kto pociąga za sznurki. Dowiaduje się, że to Tuliś i jego gang trzęsie przedszkolem. Gdy wraca Chudy, który wie o prawdziwej naturze Tulisia od Clowna, dawnego przyjaciela Tulisia i jednej z zabawek Bonnie, zaczyna organizować ucieczkę.

Toy Story 3

Toy Story 3

Dialogi z filmu Toy Story 3

Buzz: (po hiszpańsku) ¿Quién anda ahí? ¿Amigo o enemigo?
Chudy: Amigo, ło matko, Amigo!
Buzz: Me debo de haber extrellado y se me ha borrado la memoria. ¿Han visto mi nave espacial?
Chudy: Zresetujcie go proszę!

Pan Bulwa: Mój nos.
Pani Bulwa: O, tak, masz.
Pan Bulwa: Twoja ręka.
Pani Bulwa: Chyba tak, pokaż ją.
Pan Bulwa: Widziałaś mój mózg?

Pan Bulwa: (po nocy spędzonej w pudle) W pudle jest zimno i strasznie! Tylko trochę piachu i dwa drewniane klocki…
Hamm: Czy drewniane, to ja nie wiem.

Ken: W środku jest wystrój, stojak na pilota. A cały ten pokój to garderoba na garderobę!
Barbie: A więc masz dosłownie wszystko!
Ken: Tak. Mam wszystko. Oprócz że z kim tego dzielić. :Barbie jest wzruszona.

Chudy Wytrzymasz jakoś na strychu?
Jessie: Co mam nie wytrzymać? Tym bardziej, że wiem o hiszpańskim trybie Buzza…
Buzz: Moim czym?

Toy Story 3 jest pierwszym filmem animowanym, który zarobił ponad 1 mld dolarów USD.

Według warunków umowy ze studiem Pixar, wszystkie postaci filmowe stworzone przez Pixar były własnością Walt Disney Pictures. Ponadto Disney zachowywał prawa do kręcenia ewentualnych sequeli wszystkich filmów Pixara. W 2004 roku, gdy sporne negocjacje między dwoma przedsiębiorstwami przeciągały się, ówczesny przewodniczący Disneya Michael Eisner zaproponował, aby w nowym studiu – Circle 7 Animation – rozpocząć produkcję nowego filmu – Toy Story 3.

W roku 2006 Disney nabył udziały w studiu Pixar. Ta transakcja uczyniła szefów Pixara odpowiedzialnymi za Disney Animation. Jakiś czas później studio Circle 7 Animation zostało zamknięte, a projekt filmu Toy Story 3 odłożony na półkę.

John Lasseter, Andrew Stanton, Pete Docter i Lee Unkrich spotkali się w miejscu, gdzie była kręcona pierwsza część filmu. Postanowili działać razem i stworzyć ten film, a scenariusz do niego powstał przez jeden weekend.

Źródło:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Toy_Story_3