12345 (15 głosów, średnia: 4,73 z 5)

Uniwersytet potworny online po polsku cały film

Uniwersytet potworny (ang. Monsters University) – amerykański animowany komputerowo film 3D wytwórni Pixar, prequel produkcji Potwory i spółka z 2001 roku. Film wyreżyserował Dan Scanlon. Światowa premiera filmu, początkowo planowana na 2 listopada 2012, odbyła się 21 czerwca 2013, a w Polsce 5 lipca 2013 roku.

 

Uniwersytet potworny – Mike Wazowski od najmłodszych lat marzył o karierze straszaka w fabryce Potwory i Spółka. Pełen zapału młody potwór dostał się na wymarzony wydział straszologii Uniwersytetu Potwornego. Tam poznaje m.in. Randalla Boggsa i Sully’ego. W przeciwieństwie do ambitnego Mike’a, Sulley uważał, że jako Sullivan jest stworzony do straszenia i nie musi się specjalnie starać.

Jak się jednak okazało, ani ciężka praca Mika ani wrodzone predyspozycje Sully’ego nie spełniają oczekiwań budzącej postrach dziekan Skolopendry. Mike podejmuje bardzo ryzykowne kroki aby utrzymać się na Uniwersytecie i udowodnić wszystkim, że jednak jest straszny.Musi wystartować w pojedynku dla potworów.
W czasie wycieczki szkolnej mały Mike Wazowski odwiedza Uniwersytet Potworny. Obserwując studentów straszologii podczas ich zajęć mały potwór postanawia zostać straszakiem.

Kilka lat później Mike dostaje się na wymarzony wydział straszologii na Uniwersytecie Potwornym. Tam zaprzyjaźnia się ze swoim współlokatorem, nieśmiałym Randallem Boggsem, i rywalizuje z utalentowanym, ale leniwym Jamesem P. Sullivanem, którego ojciec jest słynnym straszakiem. Podczas egzaminu ze straszenia Mike i Sully przypadkowo niszczą zbiornik na wrzask – najcenniejszą pamiątkę budzącej postrach dziekan Skolopendry. Obydwoje zostają wyrzuceni z wydziału straszologii – według dziekan Skolopendry Sully nie jest przygotowany do egzaminu, a Mike jest niewystarczająco straszny. Od tej pory Mike i Sullivan zostają największymi wrogami.

Każdego roku na uniwersytecie odbywa się Straszaton, czyli pojedynek dla potworów organizowany przez dziekan Skolopendrę. Mike widzi w nim jedyną szansę na powrót na wydział straszologii. Zgłasza się do turnieju i dołącza do mało popularnego czteroosobowego bractwa Obciach Kappa. Niestety, okazuje się, że aby wziąć udział w zawodach bractwo musi liczyć sześciu członków. Do bractwa postanawia dołączyć Sullivan. Mike nie ma innego wyboru i przyjmuje go do drużyny. Następnie zakłada się ze Skolopendrą, że jeżeli jego bractwo wygra rozgrywki cała drużyna będzie mogła powrócić na straszologię. Wkrótce rozpoczyna się pojedynek.

Uniwersytet potworny online

Uniwersytet potworny online

Polski Dubbing Uniwersytet potworny

Opracowanie wersji polskiej: SDI Media Polska
Reżyseria: Łukasz Lewandowski
Dialogi: Bartosz Wierzbięta
W wersji polskiej udział wzięli:

Wojciech Paszkowski – Mike
Paweł Sanakiewicz – Sulley
Sylwester Maciejewski – Don
Artur Barciś – Scott Squibbles / Ciamcio
Sławomir Pacek – Randall
Eryk Lubos – Art
Paweł Ciołkosz – Teri
Mateusz Weber – Terry
Danuta Stenka – Dziekan Skolopendra
Piotr Grabowski – Johnny
Michał Poznański – Komentator
Andrzej Blumenfeld – Profesor Knecht
Marta Dobecka – Komentatorka
Piotr Piksa – Chet
Jakub Jankiewicz – Mały Mike
Anna Apostolakis-Gluzińska – Pani Squibbles
Ewa Kania – Pani Nauczycielka
Waldemar Barwiński – Frank
Krystyna Rutkowska-Ulewicz – Roz
Krzysztof Stelmaszyk – Yeti
Agata Góral – Carrie
Krzysztof Szczepaniak – Bystry Ślimak
Bartosz Martyna – Sędzia

Źródło:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Uniwersytet_potworny