12345 (14 głosów, średnia: 4,36 z 5)

Walle cały film online

Walle cały film online (stylizowany zapis WALL·E) – amerykański film animowany z 2008 roku wyprodukowany przez wytwórnię Pixar Animation Studios i Walt Disney Pictures, wyreżyserowany przez Andrew Stantona. Światowa premiera miała miejsce 27 czerwca 2008, natomiast polska wersja dubbingowana trafiła do kin 18 lipca 2008.

Film zdobył uznanie krytyków. Według serwisu Rotten Tomatoes film otrzymał 96% pozytywnych recenzji. Jako pierwszy film animowany w historii został wyróżniony sześcioma nominacjami do Oscara. Od Akademii Filmowej otrzymał statuetkę dla najlepszego filmu animowanego. Łącznie z Oscarem, WALL·E otrzymał 47 prestiżowych nagród na festiwalach filmowych i muzycznych z całego świata.

Film otrzymał pierwsze miejsce na liście „Best Movies of the Decade”, największego amerykańskiego tygodnika TIME, która przedstawia najlepsze filmy w historii kinematografii według dekad. Został uznany przez amerykańskich krytyków filmowych za najlepszy film pierwszej dekady XXI wieku[1].

W polskiej wersji językowej filmu pojawiają się napisy w języku polskim (np. na billboardach, opakowaniach produktów itp.). Oznacza to, że część scen filmu musiała być wyrenderowana ze zmienionymi teksturami.

Akcja filmu dzieje się w 2815 roku.

walle cały film online

walle cały film online

Opis fabuły

Od początku 21 stulecia korporacja Buy N Large Corporation (BNL) zarządzając Ziemią, doprowadziła do pokrycia powierzchni całej planety śmieciami. W roku 2105 ludność ewakuowano na czas operacji Miotła na luksusowy kosmiczny liniowiec pasażerski – Aksjomat. Roboty klasy WALL-E miały wszystko posprzątać i w ciągu pięciu lat uczynić Ziemię zdatną do życia. Plan upadł, kiedy Ziemię uznano za zbyt zatrutą i ludzkość musiała pozostać w kosmosie na kolejne siedem stuleci.

WALL-E jest – najprawdopodobniej – ostatnim z robotów, który przetrwał, wykorzystując części zepsutych jednostek. W ciągu siedmiuset lat wykształciła się u niego zdolność okazywania uczuć i myślenia, które popchnęły go m.in. do stworzenia kolekcji rozmaitości oraz udomowienia karalucha.

Pewnego dnia niedaleko jego „domu” ląduje prom kosmiczny należący do BNL, którego pasażerka, robot EWA, ma za zadanie skanować powierzchnię w poszukiwaniu roślin, aby dać odpowiedź na pytanie, czy możliwy jest powrót ludzi na Ziemię. Początkowo nieufna w stosunku do WALL-Ego, zaprzyjaźnia się z nim. Gdy WALL-E pokazuje EWIE swoje najnowsze znalezisko – zasadzoną w starym bucie roślinę – EWA odbiera roślinę WALL-Emu, wyłącza się, i zostaje zabrana przez prom kosmiczny. Nie chcąc rozstać się z EWĄ, WALL-E wspina się na prom kosmiczny. Statek startuje i leci przez kosmos na pokład Aksjomatu 05.

źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/WALLE