12345 (232 głosów, średnia: 3,88 z 5)

Bajki Muminki

Muminki 76 Remont u PaszczakaMuminki 76 Remont u Paszczaka

Cały odcinek bajki Muminki 76 Remont u Paszczaka onlinie po polsku.

https://www.youtube.com/watch?v=BW_92Y0jgfQ

Bajki dla dzieci

Muminki – serial animowany w koprodukcji japońsko-fińsko-holendersko-francuskiej oparty na serii książek, oraz komiksów o Muminkach autorstwa Tove Jansson. Niektóre odcinki, a także postacie, nie mają swoich książkowych i komiksowych pierwowzorów. Pierwsza emisja serialu na antenie Telewizji Polskiej miała miejsce 21 maja 1993 roku w ramach piątkowej wieczorynki. Serial był powtarzany w Wieczorynce od 7 marca 2006 roku do 8 maja 2007 rok

Bohaterowie serialu

Inspektor Policji – Bardzo miły i przyjacielski Policjant. Zawsze pomocny. Kocha się w Mimbli. Lubi grać w pokera z Panem Paszczakiem i Tatusiem Muminka. Postać z komiksów.

Bobek – lubi broić i niszczyć. Jedyny zbir w Dolinie Muminków. Zawsze bardzo wesoły i uśmiechnięty. Jest postacią wymyśloną przez Tove na potrzeby jej komiksowych pasków. Występuje też w opowiadaniu „Łobuz w Domu Muminków” (Skurken i Muminhuset, 1980 r.). Nie pojawia się w kanonicznym cyklu dziewięciu książek o Muminkach.

Alicja – młoda dziewczyna, która jest czarownicą, choć na taką nie wygląda; uczy się czarów od Babci. Zaradna i pomocna.

Czarownica, Babcia Alicji – nie lubi Muminków za ich dobroć, ale sama jak na czarownicę ma dobre serce.

Listonosz – W zasadzie miły i przyjacielsko nastawiony pracownik poczty w Dolinie Muminków. Nie lubi tylko gdy ktoś robi mu kawały.

Muttra – wynalazca, który przybywa do Doliny Muminków, aby odszukać „słynną fabrykę Migotka”, kiedy Migotek kończył budowę swojego pierwszego latającego statku.
Poznajemy go jako szalonego wynalazcę, który wymyślił bardzo wiele dziwnych przedmiotów. Ma on pomóc rozwiązać ostatni problem związany z jego latającym statkiem. Wymyślił on paliwo, które ma wielką moc i mogłoby napędzać statek powietrzny. Jednak, nie będąc dobrym matematykiem, Muttra źle obliczył proporcję w jakiej trzeba rozpuścić paliwo. Najpierw wlał za dużo wody, a potem (wkradając się do hangaru, przy czym pomagał mu Bobek, który chciał pilotować statek), zmieszał je z za małą ilością wody i silnik wybuchł, razem ze statkiem i hangarem.

Nana – Dziewczynka, która przybywa do Doliny Muminków w poszukiwaniu swojego narzeczonego, który pojechał uczyć się od swojego krewnego – Paszczaka sztuki tworzenia fajerwerków. Jej narzeczony pracuje u ojca Nany zajmującego się produkcją fajerwerków. Gdy przybywa do Doliny, jest bardzo chora. Znajduje ją Ryjek i zanosi do domu Muminków, gdzie jest pod dobrą ręką Mamusi Muminka. Występuje tylko w anime i tylko w odcinkach Co wybucha w nocy i Tajemnicze fajerwerki.

Narzeczony Nany – Jest to pewien Paszczak, który przybywa do Doliny Muminków, aby od swojego krewnego – Paszczaka (przyjaciela Muminków) zaczerpnąć wiedzy o fajerwerkach. Pracuje on u ojca Nany, który produkuje fajerwerki, ale jej ojciec stwierdził, że nie jest zbyt zdolny. Na czas pobytu w Dolinie narzeczony Nany mieszka w jaskini nad brzegiem morza. I tylko w nocy wypływa na morze, aby wypróbować fajerwerki, które stworzył. Występuje tylko w anime i tylko w odcinkach Co wybucha w nocy i Tajemnicze fajerwerki.

Duch z Lampy – Duch, który pojawił się po potarciu czarodziejskiej lampy przez Pannę Migotkę. Nie jest zbyt uczciwy, choć stara się spełniać życzenia, o które go poproszono. Dla przykładu naszyjnik, który dał Migotce, został skradziony Filifionce. Ostatecznie został on zabrany przez Czarnoksiężnika w swojej lampie na inną planetę – „bo gdyby spełniały się wszystkie nasze marzenia, to na świecie byłoby okropnie nudno”. Występuje tylko w anime i tylko w odcinku Duch z Lampy.

Pan Poszukiwacz – Paszczak, który przybywa do Doliny Muminków w poszukiwaniu złota. Znajduje nocleg u Muminków, chcąc przenocować przez jedna noc. Zostaje tam jednak dłużej z uwagi na swoją chorobę. W podziękowaniu za opiekę zostawia Muminkom pewne przedmioty. Występuje tylko w anime i tylko w odcinku Poszukiwacze skarbów.

Łakomek – Stworek, który przyszedł w zimie do domu Muminków. Jest czupurny. Jego życie opiera się tylko na sekretach i jedzeniu, choć jest mały i chudy. Mama Muminka zabiera go do Pani Filifionki, aby go trochę wychowała, ale i to nie pomaga. Odpiłował nogę z łóżka Muminka, bo lubi wiedzieć co jest w środku różnych rzeczy. Jest stworzeniem, który uwielbia cudze sekrety. Odchodzi z domu Muminkow, ponieważ nie umie mieszkać z ludźmi którzy nie mają sekretów. Występuje tylko w anime i tylko w odcinku Łakomek.

Ciotka Jane (w innym odcinku nazwana Ciotką Jonką) – Straszliwie bogata ciotka Tatusia Muminka, która przybywa do Doliny Muminków, aby porozmawiać z nim o pieniądzach. Ma dla nich wielki szacunek, ale Muminki i ich przyjaciel przekonują ją, że nie one są w życiu najważniejsze. Potem wydaje się być bardzo sympatyczna. Postać z komiksów.

Mama Małej Mi – Przybywa do Doliny Muminków razem ze swoją gromadą niewychowanych bachorów. Odwiedzają do Domu Muminków, ponieważ ich dom się zawalił (po zabawie jej dzieci na dachu w złodziei i policjantów), a dom Mimbli jest za mały żeby ich wszystkich pomieścić. Muminek postanawia się wyprowadzić i wybudować sobie dom. Potem jednak przekazuje ten dom Mamie Małej Mi, aby mieszkała tam ze swoimi dziećmi. Postać z komiksów.

Pirat – Kapitan Rumpel – Do Doliny Muminków przybywa po tym, jak jego statek rozbił się podczas sztormu u wybrzeży doliny. Jego załoga została złapana przez Inspektora. On jednak ukrył się w hangarze Migotka. Gdy Migotka przyszła odwiedzić brata, wziął ją za zakładniczkę. Muminek odbija ją po sprytnym pomyśle Włóczykija, a straszny Pirat idzie do więzienia. Występuje tylko w anime i tylko w odcinku Piraci.

Helena – Duch z dworu Goble – Ostatni duch, który pozostał w dworze Goble. Jest bardzo samotna. Nie ma się do kogo odezwać, dlatego jest bardzo szczęśliwa, kiedy może rozmawiać z Muminkiem. „Nie chce rozmawiać, tylko mówić” – Muminek. Gdy Muminki chcą opuszczać dwór Goble, Tatuś Muminka postanawia sprowadzić dla Heleny (aby nie czuła się samotna) ducha jego przyjaciela z wczesnych lat jego młodości.

Znajdek – Mały przybysz z kosmosu, który bez pozwolenia wziął latający spodek. Zostaje przygarnięty przez rodzinę Muminków, choć wiążą się z tym niemałe kłopoty. Jednym z przykładów jest zmniejszenie Mamusi Muminka do wymiarów lalki. Wraca jednak do normalnych rozmiarów, kiedy do Doliny przybywają rodzice Znajdka. Bardzo dziękują im za opiekę nad ich synkiem i odlatują na swoją planetę. Występuje tylko w odcinku Bliskie spotkania muminkowego stopnia.

Toft – nie mylić go z Homkiem Toftem. Jest to chłopak, który małą łodzią chciał dopłynąć do Doliny Muminków. Sztorm uniemożliwił mu to. Jego łódka rozbiła się. Uratował go latarnik i od tego czasu mieszka razem z nim na wyspie. Sprząta, gotuje i zajmuje się jego domem. Występuje tylko w anime i tylko w odcinkach Wyprawa do latarni morskiej oraz Latarnik.

Tutaj je znajdzie każdy z was.
W muminkow się przenieście świat.
Siądzcie przy ekranach w krąg
i cieszcie się bo wreszcie są
wasze muminki.
Prześledźcie każdy drobny ruch.
Nie traćcie chwil wyostrzcie słuch
bo przy muminkach zleci czas.
Zapomni troski kazde z was
bo to muminki,
wasze muminki,
bo to muminki,

Żródło:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Muminki_(serial_animowany)