12345 (Bądź pierwszy zagłosuj)

01 poliglota

Pierwszy odcinek serialu, REKSIO poliglota, wyprodukowany przez Lechosława Marszałka, miał uboższą grafikę oraz scenografię niż odcinki produkowane w latach 70.

po raz pierwszy pojawił się w 1967 roku w odcinku poliglota wyprodukowanym przez Lechosława Marszałka. Odcinek ten miał uboższą grafikę oraz scenografię niż te produkowane w latach 70., wyglądał nieco inaczej niż obecnie, nosił też obrożę, której w późniejszych odcinkach nie miał. Wszystkie odcinki produkowane do roku 1971 były kręcone przez Lechosława Marszałka. Żaden z nich nie miał domyślnej czołówki z informacjami na temat jego produkcji, informacje te był wstawiane w określonym momencie na początku odcinka. Czołówka została wprowadzona w roku 1972 w odcinku strażak (reż. Józef Ćwiertnia). Od tego czasu ze względu na osiągnięcie przez serial popularności, produkcja kolejnych odcinków zwiększyła się. Odcinków łącznie w tej serii powstało 52, a kręcone były przez następujących reżyserów: Lechosław Marszałek, Józef Ćwiertnia, Edward Wątor, Romuald Kłys, Marian Cholerek oraz Halina Filek-Marszałek. Ostatni odcinek serii, wyprodukowany w roku 1986 nosił nazwę i mrówki (reż. Romuald Kłys).
W roku 1987 powstał nowy cykl serialu pt. i ptaki, w którym główny bohater poznaje otaczające go różnorodne ptaki. Nad odcinkami pracowały 4 osoby: Ryszard Lepióra, Lechosław Marszałek, Romuald Kłys oraz Andrzej Flettner. Cykl ten posiada 13 odcinków. Łącznie wyprodukowano 65 odcinków z przygodami Reksia.
Czas trwania jednego odcinka produkowanego przez jednego reżysera wynosił zazwyczaj 8-10 minut. Wyjątkiem jest trwający 11:50 odcinek pt. remontuje w reżyserii Lechosława Marszałka.