12345 (Bądź pierwszy zagłosuj)

Sąsiedzi bajka po polsku

• Sąsiedzi Bujane krzesło ♫ Odcinek Nr 5 ♥* Wszelkie prawa autorskie należą się reżyserom Lubomír Beneš, Marek Beneš, (others).
* Producenci to Krátký Film Praha, AIF, Atéliery Bonton Zlín, Benelux Film Distributors.

Serial był emitowany w latach 1976 – 2004
Oryginalna nazwa bajki to: A je to!, Pat a Mat
Oryginalna nazwa odcinka to: Hojdacie kreslo
Kraj produkcji: Czechy

• W Polsce serial emitowany był od 1988 roku poprzez „Telewizje Polską Agencje Filmową” (wersja TVP) w piątkowe wieczory.

• W 2012 roku, bohaterowie czeskiej bajki wystąpili w reklamie „Tablica.pl”. Stworzenie tego materiału pozostawiono samym producentom bajki.

======================================================

Link do Playlisty Sąsiadów :

• Sąsiedzi Bujane krzesło ♫ Odcinek Nr 5 ♥

Cały odcinek bajki • Sąsiedzi Bujane krzesło ♫ Odcinek Nr 5 ♥ onlinie po polsku.

https://www.youtube.com/watch?v=Fpz18AqBqe4

Bajki dla dzieci

Film przedstawia dwóch bohaterów stawiających czoło problemom i próbujących je rozwiązać samodzielnie za pomocą prostych narzędzi, co zawsze jest przyczyną jeszcze większych problemów. Mimo wszystko, bohaterowie są zadowoleni z wyniku swojej ciężkiej pracy.

Niezręczność manualna to główny motyw serialu. Obok humoru, cechą filmu jest także optymistyczne podejście do życia. Dwójka bohaterów zawsze podejmuje wyzwanie i nie poddaje się, aż znajdzie rozwiązanie problemu.

Początkowo tytułowi sąsiedzi mieszkają w bloku (odc. 1-10, 15-17, 19, 21, 23, 26, 28), w niektórych odcinkach spędzają czas na wsi (odc. 12-14, 18, 22, 24-25, 27, 29, 79-87). Potem w dwóch domach typu „klocek” (odc. 30–49) i w domu typu „bliźniak” (odc. 51–78). W odcinku „Przeprowadzka” Pat i Mat przeprowadzają się na wieś, natomiast w odcinku „Śniadanie na trawie” Pat i Mat jadą na majówkę. Od 79 odcinka bohaterowie mieszkają na wsi w dwóch domach.

W serialu bohaterów jest tylko dwóch. Nie wyemitowano jeszcze odcinka, w którym bohaterowie posługiwali się dialogami, czy występowałyby więcej lub mniej niż dwie osoby. W niektórych odcinkach są momenty, gdzie na początku epizodu pojawia się jeden bohater, a potem drugi. W odcinku pilotowym postacie nie noszą czapek.

Pat Stachowski – ma łysą i bardziej zaokrągloną głowę, duży nos i półokrągłe, wystające uszy. Na głowie nosi niebieski beret z antenką. Zawsze nosi żółtą bluzkę, niebieskie dżinsy o wielkim rozmiarze oraz czarne (pierwotnie brązowe) buty. W niektórych odcinkach 6. serii jego bluzka była nieco większa.
Mat Piotrowski – jest łysym mężczyzną, trochę wyższy i chudszy od sąsiada. Ma jajowatą głowę, wielki, wyższy nos oraz wystające, półowalne uszy. Nosi na głowie niewielką zimową czapkę w biało-niebieskie, ustawione poziomo paski (w serii 1-5 wzory) z białym pomponem. W odcinku pilotażowym nosił czerwoną bluzkę, potem w odc. 2-29 szarą. Od odcinka 30. (trzecia seria) powrócił do noszenia czerwonej, po czym ma ją na sobie aż do dziś. Nosi też niebieskie, szerokie dżinsy i czarne buty.

Źródło:
http://pl.wikipedia.org/wiki/S%C4%85siedzi_(serial_animowany)