12345 (3 głosów, średnia: 4,33 z 5)

Dziewczyna poznaje świat całe odcinki online dubbing PL

Dziewczyna poznaje świat (org. Girl Meets World) – amerykański sitcom wchodzący w skład Disney Channel Original Series będący kontynuacją serialu Chłopiec poznaje świat.

Amerykańska premiera serialu miała miejsce 27 czerwca 2014 roku na kanale Disney Channel. W Polsce serial zadebiutował w środę 22 października 2014 roku o godzinie 14:55 przedpremierową emisją. Stałą emisja serialu odbyła się 22 listopada o godzinie 09:30. 5 sierpnia 2014 roku twórcy oficjalnie ogłosili iż powstanie 2 sezon serialu. Produkcja sezonu ruszyła w listopadzie, a premiera odbyła się 11 maja 2015 roku w USA. Dnia 25 listopada 2015 roku zostało oficjalnie ogłoszone iż powstanie 3 sezon serialu.

Serial Dziewczyna poznaje świat opowiada o perypetiach rodziny Matthewsów i ich przyjaciół. W rolach głównych: Rowan Blanchard, Sabrina Carpenter, Peyton Meyer, August Maturo, Ben Savage i Danielle Fishel. Serial jest kontynuacją popularnego sitcomu pt. „Chłopiec Poznaje Świat”.

Obsada serialu Dziewczyna poznaje świat

Rowan Blanchard – Riley Matthews – Tytułowa bohaterka, córka Cory’ego i Topangi Matthewsów oraz starsza siostra Auggie’ego. Jej najlepszą przyjaciółką jest Maya. Jest zakochana w Lucasie z wzajemnością, a od odcinka „Dziewczyna poznaje pierwszą randkę” są parą. Jest w niej zakochany Farkle.
Sabrina Carpenter – Maya Hart – Najlepsza przyjaciółka Riley. Jest jej przeciwieństwem. Jest w dziwnych relacjach z Lucasem, ale mimo to pomaga Riley w zdobyciu go. Jest w niej zakochany Farkle, a w niektórych odcinkach widać że to odwzajemnia.
Ben Savage – Cory Matthews – Mąż Topangi oraz ojciec Riley i Auggiego. Jest również nauczycielem historii i wychowawcą klasy Riley, Mayi, Lucasa i Farkla. Nie lubi Lucasa, dlatego że jest nadopiekuńczy dla Riley, a ta jest w nim zakochana
Danielle Fishel – Topanga Matthews – Żona Cory’ego i matka Riley i Auggie’ego. Jest prawniczką. Ma większą więź z Auggiem niż z Riley, która ma za to większą więź z ojcem niż z nią.
August Maturo – Auggie Matthews – Syn Cory’ego i Topangi oraz młodszy brat Riley. Ma dziewczynę Avę, której nie lubi jego mama, ale w końcu się do niej przekonuje.
Peyton Meyer – Lucas Friar – Przyjaciel Riley w którym ta jest skrycie zakochana. Jest w dziwnych relacjach z Mayą. Jego najlepszym przyjacielem jest Farkle. Od zawsze wiedział że podoba się Riley, a od odcinka „Dziewczyna poznaje pierwszą randkę” są parą. Nie lubi go ojciec Riley z wyżej wymienionego powodu.
Corey Fogelmanis – Farkle Minkus – Przyjaciel Lucasa, Riley i Mai w których jest zakochany. Riley nie odwzajemnia jego uczuć gdyż jej serce należy do Lucasa, a Maya w niektórych odcinkach wydaje się je odwzajemniać.

Źródło:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dziewczyna_poznaje_%C5%9Bwiat