12345 (18 głosów, średnia: 3,17 z 5)

Hannah Montana odcinki online dubbing PL

Hannah Montana – amerykański sitcom dla młodzieży, należący do kanonu Disney Channel Original Series. Zadebiutował 24 marca 2006 na Disney Channel USA i szybko zdobył popularność, a od 2 grudnia 2006 emitowany w polskim Disney Channel, zaś od 6 września 2008 można było go w Polsce oglądać w TVP1.

Serial Hannah Montana opowiada o dziewczynie prowadzącej podwójne życie jako Miley Stewart, przeciętna nastolatka i Hannah Montana, światowej sławy nastoletnia piosenkarka pop. Jej druga osobowość jest jednak sekretem, o którym wie tylko rodzina i najbliżsi przyjaciele.

Hannah Montana był bijącym rekordy popularności na świecie serialem i najchętniej oglądanym Disney Channel Original Series[potrzebne źródło]. Grająca w nim główną i tytułową rolę Miley Cyrus jest jedną z najpopularniejszych nastoletnich gwiazd na świecie[potrzebne źródło]. W USA, emisja ostatniego, czwartego, sezonu serialu o nazwie „Hannah Montana Forever” zakończyła się 16 stycznia 2011 r.Oprócz tego serial doczekał się licznych ścieżek dźwiękowych, trasy koncertowej Best of Both Worlds Tour i filmu koncertowego pod tym samym tytułem oraz kinowej ekranizacji Hannah Montana: Film wydanej w kwietniu 2008. W 2007, 2008 i 2009 otrzymywał nominację do nagrody Emmy w kategorii „Najlepszy Program Dziecięcy”, jednak ani razu nie zwyciężył.

Hannah Montana

Hannah Montana

 

 

 

 

 

 

 

Obsada główna serialu Hannah Montana

Bohater Aktor Polski dubbing
Miley Stewart/Hannah Montana Miley Cyrus Julia Hertmanowska
Lilly Truscott/Lola Luftnagle Emily Osment Julia Kołakowska
Oliver Oken/Mike Standley III Mitchel Musso Mateusz Narloch
Jackson Stewart Jason Earles Marcin Hycnar
Robby Stewart Billy Ray Cyrus Krzysztof Banaszyk
Rico Suave Moisés Arias Wit Apostolakis-Gluziński

Produkcja serialu Hannah Montana

Współtwórcą Hannah Montany jest Michael Poryes, który jest współtwórcą wcześniejszego hitu Disney Channel Świat Raven. Serial jest produkowany przez It’s a Laugh Productions i Michael Poryes Productions wraz z Disney Channel Original Productions i kręcony w Sunset Bronson Studios w Hollywood, Los Angeles, Kalifornia.

Pomysł na ten serial narodził się wraz z odcinkiem serialu Świat Raven „Goin’ Hollywood”, który miał pierwotnie służyć jako pilot serialu Better Days, w którym dzieciak grający w serialu pod tym samym tytułem miał zmagać się z normalnym życiem. Odcinek „New Kid in School” miał być jego pierwszym odcinkiem. Finalistka programu American Juniors Jordan McCoy i piosenkarka pop/R&B JoJo (która odrzuciła rolę) dostały propozycję głównej roli Zoe Stewart. Miley Cyrus miała pierwotnie zagrać jej „najlepszą przyjaciółkę” Lilly Romero, później zmienioną na Lilly Truscott. Twórcy doszli do wniosku, że dziewczyna byłaby lepsza w głównej roli, dlatego obsadzono ją jako Zoe Stewart/Hannah Montana. Potem imię Zoe Stewart zmieniono na Miley, oprócz tego często zmieniano nazwisko Hannah Montany (m.in. na Anna Cabana, Samantha York i Alexis Texas).

W grudniu 2006 Disney potwierdził plany wydania wszelkich produktów związanych z Hannah Montany, takich jak ubrania, biżuteria, ozdoby i lalki w różnych sklepach. Play Along Toys wydał lalki Hannah Montana z ubraniami, śpiewające i lalki Miley Stewart, a także inne produkty w sierpniu 2007. Więcej lalek Hannah, jak i lalki Lilly, Olivera i Jake’a Ryana zostały wydane w listopadzie 2007. Były one jednymi z najpopularniejszych świątecznych lalek w 2007 roku.

Według Daily Dispatch, Hannah Montana miała w 2008 aż 200 milionów widzów. „Gdyby widzowie Miley tworzyli państwo, mogłoby ono mieć piątą pod względem liczebności populację świata – z Brazylią na miejscu pierwszym”. W lutym 2008 odbyło się międzynarodowe spotkanie z udziałem 80 osób, na którym dyskutowano o przyszłości Hannah Montana. Na spotkaniu były reprezentowane wszystkie biznesowe części Disneya.

Źródło:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Hannah_Montana