12345 (14 głosów, średnia: 4,07 z 5)

Mia i ja całe odcinki online po polsku za darmo

Mia i ja (ang. Mia and Me, 2011) – niemiecko-kanadyjsko-włosko-holenderski serial animowano-fabularny wyprodukowany przez Lucky Punch, Telescreen, Hahn Film, Rainbow S.p.A., March Entertainment.

Jego światowa premiera odbyła się we Francji 19 grudnia 2011 roku. W Polsce nadawany od 23 marca 2012 roku na kanale TeleTOON+. Od 8 września 2012 roku serial jest nadawany w TV Puls. Od 1 czerwca 2013 roku serial emitowany jest na kanale TV Puls 2.

Opis fabuły serialu Mia i ja

Mia to dwunastoletnia dziewczyna, która zamieszkała w internacie, gdy dowiedziała się o śmierci jej rodziców. Pamiątki jakie zostały po rodzicach, to m.in. bransoletka i stara książka o jednorożcach. Te przedmioty, jak się okazuje, są kluczami do bramy innego świata – Centopii. W większej części Centopii panuje zła królowa Panthea, która łowi jednorożce dla ich magicznych rogów. Po wrzuceniu rogu do ognia Panthea nie starzeje się i chwilowo pozostaje młoda. W ich obronie stają dzielne elfy: Mo i Yuko. Niestety, to za mało, dlatego potrzebna jest także pomoc Mii, która umie rozmawiać z jednorożcami.

W drugim sezonie do Centopii przybywa nowa pływająca wyspa Funtopia. Jej właścicielem okazuje się być podły Rixel, który próbuje złapać skrzydlatego jednorożca Ono, ojca Onchao. Jednak Ono zaginął, więc Rixel próbuje złapać drugiego skrzydlatego jednorożca: Onchao. Ten zaś szuka swojego ojca. Mia i Yuko spotykają elfa Simo i jego matkę Tassandrę, która wie jak pokonać Rixela, ale do tego jest potrzebna woda z Tęczowej Wyspy. Elfy znajdują wyspę. Znajdują też Króla Ono.

Tym czasem Mia w świecie realnym spędza czas na farmie swojego dziadka Renzo na wakacjach. Niedługo potem jednak okazuje się, że posiadłość dziadka jest mocno zadłużona i grozi mu odebranie jej przez bank. Niestety w pobliżu mieści się rezydencja Di Nola czyli Violetty i jej matki Contessy, która chciałaby przejąć farmę dziadka zamiast banku.

Bohaterowie serialu Mia i ja

Mia – 12-letnia dziewczyna. Jest sierotą – jej rodzice zginęli w wypadku samochodowym. Uczy się w szkole z internatem, gdzie ma swoich przyjaciół: są to Vincent, a potem i Paula, i zawziętego wroga – Violettę i gdzie nie jest powszechnie lubiana. Posiada magiczne zdolności – za pomocą książki i bransoletki przenosi się do Centopii, gdzie pomaga w elfom pokonaniu królowej Panthei. W Centopii przyjaźni się z elfami Yuko i Mo, w którym jest zakochana z wzajemnością, faunem Phuddle, klaczą Lyrią i jej synem Onchao. Potrafi rozmawiać z jednorożcami.

Yuko – elfka, chłopczyca. Jest dobrą przyjaciółką Mo, która się w nim podkochuje. Przyjaźni się z Mią, ale kiedy ta jest blisko Mo, bywa zazdrosna.

Mo – elf, książę Centopii. Przyjaźni się z Yuko od bardzo dawna, przyjaźni się również z Mią. Jednak nie ukrywa, że jego i Mię łączy coś więcej niż tylko przyjaźń.

Vincent – najlepszy przyjaciel Mii w realnym świecie. Lubi Mię, nawet bardzo, więc często bywa zazdrosny, gdy ta rozmarza się o Mo – księciu elfów. Zna sekret Mii – Centopię
Paula – przyjaciółka Mii. Do pewnego czasu była „przyjaciółką- służącą” us Violetty i na jej życzenie dokuczała Mii, ale w końcu zauważyła, że to Mia i Vincent są godnymi jej przyjaciółmi. Pod koniec serialu poznaje sekret Mii – Centopię.
Panthea – zła królowa, która panuje z zewnątrz nad Centopią. Porywa jednorożce i kradnie ich rogi, by dzięki ich magicznej właściwości pozostać młodą, przez co może doprowadzić Centopię do zagłady. Jest bezczelna i raczej głupia.
Violetta – zła koleżanka Mii. Dokucza jej i Vincentowi przy każdej możliwej okazji, odkąd już po pierwszym spotkaniu wyśmiała Mię. usiłuje też zniszczyć lub wykraśc Mii magiczną książkę, nie wiedząc o jej mocy. Przez jakiś czas wykorzystywała do tego Paulę, ale ta w końcu przestała dać sobą manipulować. Jest w szkole bardzo popularna i ma swój gang „przyjaciółek – służacych”
Gargona – prawa ręka – generał armii i doradczyni Panthei. To ona zajmuje się łowami jednorożców. Jest sprytniejsza od Panthei, ale całkowicie od niej zależna.
Phuddle – faun, przyjaciel Mii w Centopii. Jest bardzo mały. Pomaga elfom w obronie Centopii. Jest trochę fajtłapowaty. Chciałby być elfem.
Ziggo — kot Panthei, w odcinku „Wolny dzień Ziggo”, łapie on ogon smoka Gargony i odlatuje od pani.
Onchao – jednorożec ze złotym rogiem i ze skrzydłami; jest synem Lyrii
Lyria – Mama złoto rogiego Onchao; Ma męża króla Ono, który pojawi się w sezonie drugim.
Rixel – Elf marzący zostać mrocznym elfem w zamian za skrzydlatego jednorożca. Miał to być Ono, ale zaginął, więc próbuje złapać Onchao. Spiskuje z Gargoną
Renzo – Dziadek Mii. Przyjechała do niego na wakacje. Jednak jego farma jest mocno zadłużona i zagrożona przejęciem przez bank.
Mario – Chłopak pomagający Renzo na farmie. Mia bardzo go polubiła. Czasem ją wkurza, ale może coś ich łączy?
Simo – Elf znaleziony przez Mię i Yuko mieszkający w Czarnym Lesie. Pomaga innym elfom pozbyć się Rixela z Centopii.
Contessa – Matka Violetty. Chciałaby przejąć farmę Renzo zamiast banku.
Varia – Violetta, która po znalezieniu kawałka bransoletki Mii, przenosi się z nią. Była szpiegiem Rixela, ale pod koniec serialu się zmienia.
Ono – Król jednorożców, ojciec Onchao. Miał koronę z 4 pierścieni, którą przed walką z Pantheą rozdzielił pomiędzy Jednorożce: Skał, Gwiazd i Kryształów. Panthea ciężko zraniła go na Północnym Rogu. Znaleziony tam przez Jednorożca Lodu, został przez niego zamrożony. Kocha Lyrię nad swoje życie.

Źródło:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mia_i_ja